Neden Kanada’da Dil Okulu?

 

Neden Kanada’da Dil Okulu?

 

Her yıl binlerce uluslararası öğrenci dil öğrenmek için Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Kanada’yı tercih ediyor. Kanada her bütçe ve ihtiyaca cevap verebilecek çeşitlilikte dil eğitimi seçeneği sunuyor.

Kanada  Dünya’nın en yaşanılabilir, suç oranı en düşük ve en güvenli ülkelerinden biridir. Kanada Eğitim standartları, göçmenlik imkanları, doğal güzellikleri, sıcak kanlı insanları ve düşük yaşam giderleri ile öğrencilerin en kolay uyum sağladığı ülkelerden biridir. Kanada ’da eğitim alan öğrencilerin bir çok kültürü bir arada tanıma şansı vardır. Büyüme ve gelişimini çok uluslu göçmen toplumuna borçlu olan Kanada her yıl binlerce uluslararası öğrenciye kucak açmaktadır.

Dil eğitimi alan öğrencilerin eğitim sırasında  çalışma olanakları yoktur. .Ancak co-op programlar bünyesinde öğrenciler eğitimlerinden sonra Kanada’da çalışabilmektedir.

 

Hangi şehri tercih etmeli?

Kanada’da dil okulları Toronta, Vancover gibi büyük şehirlerde yoğunlaşmıştır.  Şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyecek en önemli unsurlardan biridir.

Dinamik ve büyük bir metropolde eğitim almak isterseniz Kanada’nın iş ve finans başkenti Toronto’yu seçebilirsiniz. Ilıman iklimi ile daha turistik bir şehir olan Vancouver’da en popüler şehirler arasındadır. Ottowa ve  Halifax gibi şehirler ise daha düşük yaşam giderleri ile göze öğrenci şehirleridir. Hem Fransızca hem İngilizce konuşulan Montreal ise 2 dil birden öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir.

Program Seçenekleri Nelerdir?

Hangi amaçla İngilizce öğrenmek isterseniz isteyin Kanada’da kendinize uygun bir program bulabilirsiniz. Sosyal ve akademik amaçlarla veya çalışma hayatı için İngilizce öğrenilebilir.

Dil okulları bünyesinde sunulan program seçeneklerinden bazıları :

Genel ve Akademik İngilizce
İs İngilizcesi
IELTS / TOEFL hazırlık kursları
Yönetici ve Is Adamlarına Yönelik programlar
6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar
Özel Dersler
Staj ve çalışma  Co – Op Programlar

 

Öğrenciler haftada 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun programalar katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda islenir.

Birçok okul her pazartesi öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler istedikleri sureyle eğitim alabilir, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabilir. Genel İngilizce programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlarlar

Ayrıca 6 ya da 9 ay gibi uzun surelerle eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik ekonomik paket, akademik sömestr/ yıl programları da vardır. Bu programların başlangıç tarihleri daha seyrek olabilir, eğitim ücretleri standart programlara kıyasla %20 – 30 oranında daha düşüktür

Nerede Konaklayabilirim?

Konaklamanız yurtdışı eğitim deneyiminizin en önemli bir parçasıdır.

Konaklamalar da genellikle gideceğiniz okul tarafından tercihleriniz doğrultusunda ayarlanır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, yurt ya da öğrenci evleri vardır.  Kendinize ve bütçenize en uygun konaklama tipine Atlas danışmanları ile birlikte karar verebilirsiniz

Nasıl iyi bir okul seçeceğim?

ATLAS Eğitim danışmanları her yıl yapılan düzenli ziyaretler ve giden öğrencilerimizin memnuniyetleri çerçevesinde okulların güncel durumlarını yakından takip etmekte ve sizlere en güncel ve gerçekçi bilgileri verebilmektedir.

Kanada’da  dil eğitimi yaygın olarak özel dil okulları tarafından verilmektedir. Bununla birlikte daha dar bir yelpazede üniversiteler ya da devlet kolejleri tarafından sunulan dil eğitim programları da vardır.

Kanada’da dil okullarının Languages Canada gibi kurumlara üyeliği kaliteleri konusunda bir göstergedir. Bu ve benzeri kurumlara üye olan okullar öğretmen, müfredat, fiziksel ortam, öğrenci hizmetleri gibi konularda bir seri kalite standardına sahip olup olmadıkları konusunda denetlenirler. Bu onay ve üyelikler belli bir standardı garanti etmesine rağmen, bu okullar arasında bile  çok ciddi kalite ve maliyet farkları bulunmaktadır.

ATLAS’ın hizmetleri nelerdir?

Atlas öğrencileri Kanada’daki eğitimleri süresince de Atlas ofislerinden her konuda yardim ve destek almaya devam ederler

Bir çok seçeneğin arasında kendinize bütçenize en uygun okula karar verebilmek için Atlas ofislerinden ücretsiz bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. Tamamı yurtdışında eğitim almış uzman danışmanlarımızın yardımı ile kendiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz

Eğitim almaya karar verdiğiniz okulla ilgili bütün kayıt, yerleştirme, konaklama, seyahat ve vize işlemlerinizde Atlas ofislerinde ücretsiz olarak yürütülmektedir

Ayrıca Kanada’ya gidecek bütün Atlas öğrencileri seyahatleri öncesinde bilgilendirme ve hazırlık seminerlerimize katılır Amerika’da eğitim, yasam, sosyal hayat  ile ilgili bir çok bilgiyi önceden alarak yolculuklarına hazırlanır.

Sizler de binlerce öğrenci gibi yurtdışına Atlas güvencesi ile çıkın, Atlas’ın ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanın

 

Ayrıntılı bilgi için size en yakın ATLAS ofisine gelebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır