• atlas
  • atlas
  • atlas
  • atlas

Neden Amerika’da Dil Okulu?

Amerika, eğitim, bilim, sanat ve teknoloji de Dünya’nın en gelişmiş ülkesidir. Dil Eğitimi almanın yanı sıra, Dünya’nın pek çok ülkesinden farklı kültürleri bir arada görerek vizyonunuzu en üst seviyede geliştirebileceğiniz bir ülkedir. Amerika’da İngilizcenin en geçerli aksanlarından Amerikan İngilizcesi ile İngilizce öğrenme imkânınız vardır. Ayrıca Amerika’da her bütçe ve ihtiyaca cevap verebilecek çeşitlilikte eğitim olanakları mevcuttur


Hangi şehri tercih etmeli?
Amerika’da dil okulları Amerika’nın bütün bölge ve eyaletlerine dağılmış, kıyı kesimlerde yoğunlaşmıştır. Şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyecek en önemli unsurlardan biridir.
Dinamik ve büyük bir metropolde eğitim almak isterseniz New York’u seçebilirsiniz. Ancak yüksek yasam giderlerini ve şehirdeki Amerikalı nüfusun azlığını göz önünde bulundurmalısınız. Chicago ve Washington doğu yakasının daha ekonomik metropolleri arasındadır.
Boston gibi dünyaca ünlü bir üniversite şehrinde, Amerika’nın koklu eğitim geleneğini tecrübe edebilirsiniz
Daha az Türk öğrencinin olduğu Santa Monica, Santa Barbara, Irvine gibi küçük kasaba ve şehirlerde de verimli bir eğitim sureci geçirebilirsiniz. Ancak gideceğiniz şehirlerdeki sosyal hayatı ve toplu taşıma imkanlarını incelemelisiniz.


Program Seçenekleri Nelerdir?
Hangi amaçla İngilizce öğrenmek isterseniz isteyin İngiltere’de kendinize uygun bir program bulabilirsiniz. Sosyal ve akademik amaçlarla veya çalışma hayatı için İngilizce öğrenilebilir. 


Dil okulları bünyesinde sunulan program seçeneklerinden bazıları :


Genel ve Akademik İngilizce
İs İngilizcesi
IELTS / TOEFL hazırlık kursları
Yönetici ve Is Adamlarına Yönelik programlar
6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar
Özel Dersler 


Öğrenciler haftada 15 ya da 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun programalar katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda islenir.
Birçok okul her pazartesi öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler istedikleri sureyle eğitim alabilir, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabilir. Genel İngilizce programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlarlar
Ayrıca 6 ya da 9 ay gibi uzun surelerle eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik ekonomik paket, akademik sömestr/ yıl programları da vardır. Bu programların başlangıç tarihleri daha seyrek olabilir, eğitim ücretleri standart programlara kıyasla %20 – 30 oranında daha düşüktür.


Amerika Dil Okulu Fiyatları


Nerede Konaklayabilirim?
Konaklamanız yurtdışı eğitim deneyiminizin en önemli bir parçasıdır.
Konaklamalar da genellikle gideceğiniz okul tarafından tercihleriniz doğrultusunda ayarlanır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, yurt ya da öğrenci evleri vardır. Kendinize ve bütçenize en uygun konaklama tipine Atlas danışmanları ile birlikte karar verebilirsiniz.


Nasıl iyi bir okul seçeceğim?
ATLAS Eğitim danışmanları her yıl yapılan düzenli ziyaretler ve giden öğrencilerimizin memnuniyetleri çerçevesinde okulların güncel durumlarını yakından takip etmekte ve sizlere en güncel ve gerçekçi bilgileri verebilmektedir.


Amerika’da dil eğitimi yaygın olarak özel dil okulları tarafından verilmektedir. Bununla birlikte daha dar bir yelpazede üniversiteler ya da devlet kolejleri tarafından sunulan dil eğitim programları da vardır.


Amerika’da dil okullarının ACCET, AAIEP, ALTO gibi kurumlara üyeliği kaliteleri konusunda bir göstergedir. Bu ve benzeri kurumlara üye olan okullar öğretmen, müfredat, fiziksel ortam, öğrenci hizmetleri gibi konularda bir seri kalite standardına sahip olup olmadıkları konusunda denetlenirler. Bu onay ve üyelikler belli bir standardı garanti etmesine rağmen, bu okullar arasında bile çok ciddi kalite ve maliyet farkları bulunmaktadır. 


ATLAS’ın hizmetleri nelerdir?
Atlas öğrencileri Amerika’da ki eğitimleri süresince de Atlas ofislerinden her konuda yardim ve destek almaya devam ederler
Birçok seçeneğin arasında kendinize bütçenize en uygun okula karar verebilmek için Atlas ofislerinden ücretsiz bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. Tamamı yurtdışında eğitim almış uzman danışmanlarımızın yardımı ile kendiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz


Eğitim almaya karar verdiğiniz okulla ilgili bütün kayıt, yerleştirme, konaklama, seyahat ve vize islemelerinizde Atlas ofislerinde ücretsiz olarak yürütülmektedir
Ayrıca Amerika’ya gidecek bütün Atlas öğrencileri seyahatleri öncesinde bilgilendirme ve hazırlık seminerlerimize katılır Amerika’da eğitim, yasam, sosyal hayat ile ilgili bir çok bilgiyi önceden alarak yolculuklarına hazırlanır.


Sizler de binlerce öğrenci gibi yurtdışına Atlas güvencesi ile çıkın, Atlas’ın ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanın

Detaylı bilgi için bilgi istek formu doldurabilir veya size en yakın ATLAS ofisine gelebilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır