The Times sıralamalarında İngiltere nin en iyi 57. üniversitesi

Bournemouth Üniversitesi Yetkilisi Atlas’ta

The Times sıralamalarında İngiltere’nin 57.üniversitesi olan Bournemouth Üniversitesi yetkileri Nuria Moyano-Martin ve Dr Julie Robson  12 Temmuz Pazartesi günü, 11:00 – 12:00 saatleri arasında Bournemouth üniversitesi, programlar ve kabul şartları, Ingiltere'’de eğitim ve yaşam hakkında bilgi vermek, öğrenci görüşmeleri yapmak ve başvuruları değerlendirmek üzere Atlas Atlas Taksim ofisinde olacak. Yurtdışında üniversite yada master eğitimi almak isteyen, özellikle Eylül 2010 dönemine yetişmek isteyen öğrencilerin bu önemli buluşmayı kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.

Görüşmelere katılmak isteyen öğrencilerin mutlaka randevu almaları gerekmektedir.

Öğrenci Görüşmelerine Katılım, Danışmanlık ve Yerleştirme Hizmetlerimiz Ücretsizdir.
Görüşmelere katılmak isteyen öğrencilerimizin aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak isimlerini bildirmelerini rica ederiz.

Havin Berksoy CAN
Adres : Mete Cd. Suren Apt. 8/3 Taksim İstanbul
Tel: (0212) 249 53 10
E-mail: havin@atlasedu.com 
www.atlasedu.com

Bournemouth Universitesi Hakkında

Okul Medya ve İletişim bölümleriyle dikkatleri üzerine çekmekle birlikte, Business (işletme), Design (Ürün tasarımı), Computing(IT, Software), Law (hukuk) ve Tourism (turizm) alanlarında da eğitim vermektedir.
Geçtiğimiz yüzyılın başında Technical College olarak temelleri atılan okul, 1992 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. Bournemouth Üniversitesi’nin toplam16,000 öğrencisi olup bunun 1600’ü 130 kadar farklı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerden oluşmaktadır.

Öğrenci merkezli modern bir okul olan Bournemouth Üniversitesi, iş dünyasına hazırlayıcı geniş program yelpazesini gerek lisans gerekse lisansüstü seviyede sunmaktadır. Bournemouth Üniversitesi’nden mezun olup iş bulan öğrenci sayısı tüm İngiltere genelindeki üniversiteler içinde yüksek oranıyla ön sıralarda yer almaktadır.

Bournemouth Üniversitesi İngiltere'nin en güzel yerlerinden biri olan, güney kıyısında kuruludur ve Londra ya trenle 2 saat mesafededir. Güzel bir şehir ortamını kaliteli eğitimle birleştiren Bournemouth Üniversitesi, İngiltere nin iklimi en uygun ve havası en temiz yerlerinden birisinde yer almaktadır. Profesyonel başarıyı kendine ilke edinmiş ultra modern ve yenilikçi Bournemouth Üniversitesi 6 farklı fakülteden oluşur. Okulun başlıca 3 adet öğrenci yurdu bulunur.

Toplam Öğrenci Sayısı: 8168
Lisans / L.üstü Dağılımı: 94% Lisans - 6% Lisansüstü

Konaklama: Üniversite bütün yeni öğrencilerine yer sağlama gayreti içindedir. Okulun her iki kampüsüyle 5 millik bir kapsama içinde bulunan yurtların ücretleri haftalık £72 - £88 arasında değişmektedir.

Olanaklar: Bournemouth Üniversitesi'’nin ödüllü pek çok olanağı mevcuttur. İngiltere’de Sony HD TV’ye sahip tek stüdyo Bournemouth Üniversitesi’ndeydi. Ayrıca National Centre for Computer Animation merkezi de bu anlamda tektir. Okulun kriket sahaları ve su sporu olanakları da harikadır.

Ulaşım: Bournemouth Londra’ya otobüsle iki saat mesafede kuruludur. Kampüsler arası otobüsler mevcut olup, kasabada yoğun bir bisiklet kullanım oranı vardır. Bournemouth’un son derece yaygın, kara, deniz ve demiryolu ulaşım linkleri vardır.

2009 Program Ücretleri
Programı ücretleri: £9,000 - £14,000

Paylaş:
Yazdır