The Times sıralamalarında İngiltere’nin 57. üniversitesi

The Times sıralamalarında İngiltere’nin 57. üniversitesi olan Bournemouth Üniversitesi Medya bölümlerinde oldukça iddialı. Bournemouth Üniversitesi yetkilileri Kerry Berry and Dr Julie Robson,  11 Ağustos, Salı Günü 10:30 – 12.30 saatleri arasında Atlas Taksim ofisinde olacak.

Üniversite yetkilileri Eylül döneminde mastır programına başlayacak öğrenciler için oryantasyon programı sunacaklardır.

Bournemouth Üniversitesinde Eylül döneminde programa başlamayı planlayan öğrencilerimizin bu büyük fırsatı kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.

İlgilenen adaylar aşağıdaki irtibat adres ve telefonlarından randevu alabilir:


Havin Berksoy Can

Adres: Mete Cad. 14/3 Taksim / İstanbul
Tel: 0212 249 53 10
e-posta: havin@atlasedu.com

 

Bunun dışında Bournemouth Üniversitesi 12 Ağustos 2009’da Nippon Hotel’de herkese açık

ücretsiz seminer verecektir. İşte seminer detayları :

 

Ücretsiz Bournemouth Üniversitesi Semineri 

12 Ağustos 2009  tarihinde  Bournemouth Üniversitesi tarafından “

“The Challenges of Marketing Communications in the Finacial Services Sector” konulu seminerin devamında “Pre Departure Briefing Session” düzenlenecektir.

Tarih :  12 Ağustos 2009  19.00 – 20.30 saatleri arasında

Adres : Nippon Hotel , Taksim, İstanbul

 

Bournemouth Üniversitesi Hakkında:

Geçtiğimiz yüzyılın başında Technical College olarak temelleri atılan okul, 1992 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. Bournemouth Üniversitesi’nin toplam16,000 öğrencisi olup bunun 1600’ü 130 kadar farklı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerden oluşmaktadır.

Öğrenci merkezli modern bir okul olan Bournemouth Üniversitesi, iş dünyasına hazırlayıcı geniş program yelpazesini gerek lisans gerekse lisansüstü seviyede sunmaktadır. Bournemouth Üniversitesi’nden mezun olup iş bulan öğrenci sayısı tüm İngiltere genelindeki üniversiteler içinde yüksek oranıyla ön sıralarda yer almaktadır.

Bournemouth Üniversitesi İngiltere'nin en güzel yerlerinden biri olan, güney kıyısında kuruludur ve Londra'ya trenle 2 saat mesafededir. Güzel bir şehir ortamını kaliteli eğitimle birleştiren Bournemouth Üniversitesi, İngiltere'nin iklimi en uygun ve havası en temiz yerlerinden birisinde yer almaktadır. Profesyonel başarıyı kendine ilke edinmiş ultra modern ve yenilikçi Bournemouth Üniversitesi 6 farklı fakülteden oluşur. Okulun başlıca 3 adet öğrenci yurdu bulunur.

 Toplam Öğrenci Sayısı: 8168

Lisans / L.üstü Dağılımı: 94% Lisans - 6% Lisansüstü

Konaklama: Üniversite bütün yeni öğrencilerine yer sağlama gayreti içindedir. Okulun her iki kampüsüyle 5 millik bir kapsama içinde bulunan yurtların ücretleri haftalık £72 - £88 arasında değişmektedir.

Olanaklar: Bournemouth Üniversitesi’nin ödüllü pek çok olanağı mevcuttur. Bu yazının hazırlandığı tarihte Ingiltere’de Sony HD TV’ye sahip tek stüdyo Bournemouth Üniversitesi’ndeydi. Ayrıca National Centre for Computer Animation merkezi de bu anlamda tektir. Okulun kriket sahaları ve su sporu olanakları da harikadır.

Ulaşım: Bournemouth Londra’ya otobüsle iki saat mesafede kuruludur. Kampüsler arası otobüsler mevcut olup, kasabada yoğun bir bisiklet kullanım oranı vardır. Bournemouth’un son derece yaygın, kara, deniz ve demiryolu ulaşım linkleri vardır.

 2009 Program Ücretleri

Programı ücretleri: £8,000 - £11,000

Detaylı bilgi için ; Sinem Bayraktutan ile irtibata geçebilirsiniz.  sinem@atlasedu.com , 0212 249 53 10 dahili 123

Paylaş:
Yazdır