• atlas
  • atlas
  • atlas

Neden İngiltere’de Dil Okulu?

İngiltere İngilizcenin ve heyecan verici çeşitlilikte dinamik bir kültürün vatanıdır. Her yıl 10,000 den fazla Türk öğrenci eğitim için İngiltere’yi tercih etmektedir. Türkiye’ye direk uçuşlarla 4 saat mesafedeki İngiltere hem kısa hem uzun süreli dil eğitim programları için en ideal seçeneklerden biridir.

Hangi şehri tercih etmeli?

İngiltere’de dil okulları İngiltere’nin bütün bölgelerine dağılmış, merkez ve güney İngiltere de yoğunlaşmıştır.  Şehir ve bölge secimi eğitiminizi etkileyecek en önemli unsurlardan biridir.

Dinamik ve büyük bir şehirde eğitim almak isterseniz Londra’yı seçebilirsiniz. Ancak yüksek yasam giderlerini ve şehirdeki İngiliz nüfusun azlığını göz önünde bulundurmalısınız.  

İngiltere’nin güneyinde, deniz kenarında daha sakin ve rahat bir ortamda eğitim almak isterseniz Brighton ve Bournemouth ilk akla gelen alternatiflerdir.

Ya da Oxford ve Cambridge gibi dünyaca ünlü üniversite şehirlerinde, İngilizlerin koklu eğitim geleneğini tecrübe edebilirsiniz 

Daha az Türk öğrencinin olduğu York, Liverpool, Manchester, Chester, Bristol gibi kuzey ve merkez İngiltere’deki şehirlerde de verimli bir eğitim sureci geçirebilirsiniz.  İngiliz kültürünü daha fazla hissedebileceğiniz, sosyal hayatta daha fazla İngiliz göreceğiniz Canterbury, Portsmouth, Eastbourne, Devon ya da Torquay gibi küçük kasabalar da seçenekler arasındadır.

Program Seçenekleri Nelerdir?

Hangi amaçla İngilizce öğrenmek isterseniz isteyin İngiltere’de kendinize uygun bir program bulabilirsiniz. Sosyal ve akademik amaçlarla veya çalışma hayatı için İngilizce öğrenilebilir.

Dil okulları bünyesinde sunulan program seçeneklerinden bazıları :

  • Genel ve Akademik İngilizce
  • İs İngilizcesi
  • IELTS / TOEFL hazırlık kursları
  • Yönetici ve Is Adamlarına Yönelik programlar
  • 6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar
  • Özel Dersler

Öğrenciler haftada 15 ya da 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun programalar katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda islenir.

Birçok okul her pazartesi öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler istedikleri sureyle eğitim alabilir, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabilir. Genel İngilizce programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlarlar

Ayrıca 6 ya da 9 ay gibi uzun surelerle eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik ekonomik paket, akademik sömestr/ yıl programları da vardır. Bu programların başlangıç tarihleri daha seyrek olabilir, eğitim ücretleri standart programlara kıyasla %20 – 30 oranında daha düşüktür


İngiltere Dil Okulları Fiyatları


Nerede Konaklayabilirim?

Konaklamanız yurtdışı eğitim deneyiminizin en önemli bir parçasıdır.

Konaklamalar da genellikle gideceğiniz okul tarafından tercihleriniz doğrultusunda ayarlanır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, yurt ya da öğrenci evleri vardır.  Kendinize ve bütçenize en uygun konaklama tipine Atlas danışmanları ile birlikte karar verebilirsiniz

Nasıl iyi bir okul seçeceğim?

ATLAS Eğitim danışmanları her yıl yapılan düzenli ziyaretler ve giden öğrencilerimizin memnuniyetleri çerçevesinde okulların güncel durumlarını yakından takip etmekte ve sizlere en güncel ve gerçekçi bilgileri verebilmektedir.

İngiltere de dil eğitimi yaygın olarak özel dil okulları tarafından verilmektedir. Bununla birlikte daha dar bir yelpazede üniversiteler ya da devlet kolejleri tarafından sunulan dil eğitim programları da vardır.

İngiltere’de British Council onaylı 1500 den fazla okul vardır. İngiltere’de dil eğitimi konusunda kalite denetimi British Council & English UK tarafından yürütülmektedir.  Ayrıca okulların Equals, Baselt, Arels gibi kurumlara üyeleği de kaliteleri konusunda bir göstergedir. İngiliz hükümeti de 2009 yılında çıkardığı bir yasa ile öğrencilerin öğrenci vizesi ile eğitim alabilecekleri okulları derecelendirerek belirlemiştir. British Council  Onaylı okullar öğretmen, müfredat, fiziksel ortam, öğrenci hizmetleri gibi konularda bir seri kalite standardına sahip olup olmadıkları konusunda denetlenirler. British Council ve English UK onayı belli bir standardı garanti etmesine rağmen, bu okullar arasında bile  çok ciddi kalite ve maliyet farkları bulunmaktadır.

ATLAS’ın hizmetleri nelerdir?

Atlas öğrencileri İngiltere’de ki eğitimleri süresince de Londra ofisimsimizden her konuda yardim ve destek almaya devam ederler.

Birçok seçeneğin arasında kendinize bütçenize en uygun okula karar verebilmek için Atlas ofislerinden ücretsiz bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. Tamamı yurtdışında eğitim almış uzman danışmanlarımızın yardımı ile kendiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz

Eğitim almaya karar verdiğiniz okulla ilgili bütün kayıt, yerleştirme, konaklama, seyahat ve vize islemelerinizde Atlas ofislerinde ücretsiz olarak yürütülmektedir

Ayrıca İngiltere ye gidecek bütün Atlas öğrencileri seyahatleri öncesinde bilgilendirme ve hazırlık seminerlerimize katılır İngiltere’de eğitim, yasam, sosyal hayat  ile ilgili bir çok bilgiyi önceden alarak yolculuklarına hazırlanır.

Sizler de binlerce öğrenci gibi yurtdışına Atlas güvencesi ile çıkın, Atlas’ın ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanın.


Detaylı bilgi için size en yakın Atlas şubesine gelebilir veya Bilgi İstek Formu doldurabilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır