Okul Bilgisi

Okulun ingilizce hazirlik programini ELS vermekte www.els.edu

Cincinnati University /USA

Üniversite yetkilisi Lindsey Fulcher Üniversite? nin ögrencilere vize, havaalani karsilama, oryantasyon ve daha bir çok konu için ögrencilere yardimci olmakta oldugunu söylüyor

Cincinnati University /USA
Üniversite yetkilisi Lindsey Fulcher Üniversite? nin ögrencilere vize, havaalani karsilama, oryantasyon ve daha bir çok konu için ögrencilere yardimci olmakta oldugunu söylüyor.

Okulunuzun geçmisinden bahsedermisiniz?
Cincinnati Üniversitesi 1819 yilinda kurulmus 13 kolej ve 5 kampüsten olmusmakta ve birçok alanda top 10 arasinda yer almakta. 400 e yakin seçenegiyle oldukça genis yelpazede program seçenegi sunmakta. Ayrica 1905 yilinda kurucusu oldugumuz kooperatif egitim alaninda da su anda 4. sirada yer almakta.

Lisans ve yüksek lisans düzeyinde kaç ögrenciniz bulunmakta ve bunlarin içinde uluslararasi ögrenci orani nedir?
Cincinnati Universitesi bünyesinde 20000 lisans 16000 yüksek lisans olmak üzere toplam 36000 ögrenci bulunmakta. Bunlarin içinden yaklasik 2000 i uluslararasi ögrencidir ve bu 2000 içinden de sadece 200 ü lisans programi ögrencisidir.

Uluslararasi ögrencilere sunulan hizmetler nelerdir? 
Cincinnati Üniversitesi bünyesinde uluslararasi ögrenci ofisi ögrencilere vize, havaalani karsilamasi, oryantasyon ve bir çok konuda yardimci olmakta olup uluslararasi ögrenciler için birçok organizasyon düzenlenmekte ve yil boyu bir çok aktiviteye yer vermekte.

Uluslararasi ögrencilere okul bünyesinde dil egitimi de alabilecekleri bir seçenek sunuyor musunuz?
Eylül 2008 den itibaren Cincinnati Üniversitesi kampüsünde ELS dil okulu egitime baslayacak. ELS bünyesinde yogun ingilizce programina kayit yaptirarak ögrenciler, 112. düzeyi bitirmek sarti ile Cincinnati Üniversitesinden istedikleri bölümden sartli kabul alma ve direk geçis yapma sansina erisebilecekler. Dil egitimlerini Cincinnati Üniversitesi ana kampüsünde alacak ögrenciler tüm kampüs imkanlarindan üniversitenin bir ögrencisi gibi faydalanabilecekler. ELS hakkinda daha fazla bilgi için www.els.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Okulun yer aldigi Cincinnati sehirden biraz bahseder misiniz?
Üniversitemiz Cincinnati sehrinin 3mil kuzeyinde yer almakta. Sehir merkezinde olmamakla beraber tüm sehir olanaklarina ulasabilecek konumdayiz. Büyük bir kampüse sahip okulda 7 adet yurt bulunmakta. 2 milyon nüfusa ve birçok is olanagina sahip Cincinnati sehir merkezinde Proctor and Gamble, GE Aircraft Engine Plant, 5/3 Bank ve Chiquita gibi birçok büyük firma bulunmakta. Cincinnati ayrica 2 büyük takimi ile ünlüdür. Biri Cincinnati Bengals futbol takimi digeri Cincinnati Reds basketbol takimidir. Ayrica 2 tarihi müzesi, bir sanat müzesi ve birçok gösteri salonu ile sanat asigi bir sehirdir.

Burs imkânlariniz nelerdir?
Yabanci ögrenciler için ?UC Global Scholarship? adi altinda burs imkani sunulmakta. SAT sinavindan 1200 ( mühendislik programlari için 1240) veya Cincinnati üniversitesi Matematik düzey sinavindan 530 puan alan ögrenciler yillik 7000 USD lik burs vermekte.

En popüler programlariniz hangileridir?
400 üzerinde program seçenegine sahip Cincinnati Üniversitesinde en çok ün yapmis ve basarili oldugumuz olanlar mimarlik, dizayn programlari, gösteri sanatlari, mühendislik ve isletme dir.

Okula giris sartlarindan bahseder misiniz?
Her programin giris kosulu degismekle beraber basvuran ögrencilerin iyi bir lise ortalamasina ve en az TOEFL 66 (IBT) almalari gerekmekte. Burstan faydalanabilmek için de SAT veya okulun Matematik düzey belirleme sinavina girmeleri gerekmekte.

Basvurular ne zaman gönderilmelidir, son basvuru tarihi var mi?
Cincinnati Üniversitesinde basvurular yil boyunca yapilabilmekte. Tabii ögrencilere tavsiyemiz erken basvuru yapmalari. Bu genelleme haricinde Mimarlik ve dizayn programlari için son basvuru tarihi 1 araliktir.(bir sonraki yil eylül dönemi)

Ulaslararasi ögrenciler için egitim ve konaklama ücretlerinden bahseder misiniz?
Cincinnati Universitesi?nde yillik (3 dönem)egitim ücreti lisans programlari için 23922 USD, yüksek lisans programlari için ise 21495 USD dir. Yaklasik yillik konaklama giderleri de 11067 USD dir.

Mezunlara sundugunuz özel hizmet veya servisler var mi?
Oldukça aktif bir mezunlar birligine sahip Cincinnati Üniversitesi?nin dünyanin birçok yerinde merkezleri bulunmaktadir. Mezunlar birligiyle ilgili daha detayli bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.http://www.alumni.uc.edu/.

Web Sitesi

Adres

Cincinnati, OH USA 45221-0091

Telefon

513-556-1100