Okul Bilgisi

ABD’nin en iyi okullarindan olan ELS’nin 45 Merkezinden biri olan ELS/Grand Rapids, Grand Valley State University’nin Allendale kampüsünün hemen yaninda yer alir. Michigan’in ikinci en büyük sehri Grand Rapidse, 20 dakika uzakliktadir. Allendale, Michigan Gölü’nün güzel plajlarindan 30 dakika; Chicago’dan ise iki saatten biraz fazla mesafededir. Grand Rapids, Ingilizce pratigi yapmak için birçok olanak sunacak kadar büyük, ama ögrencilerin kendilerini güvende ve rahat hissedip yeni ve sicakkanli insanlarla tanismalarini saglayacak kadar küçüktür.

 Okulun her ay baslangici mevcuttur. Okulun yari yogun,yogun ve akademik amaçli yogun Ingilizce kurslari vardir. Dil egitimi sonrasin da herhangi bir ABD Üniversitesin de Lisans veya Yüksek Lisans yapmak isteyen ögrenciler akademik amaçli yogun Ingilizce programina katilmak zorundadirlar. Akademik amaçli yogun Ingilizce programini basari ile bitiren ögrenciler ELS’nin anlasmali oldugu 600 üniversiteye TOEFL’ SIZ giris yapabilirler. Els Bristol kampüsün de genel Ingilizce programlari haricin de sinav hazirlik kurslari da verilmektedir. Merkez hem TOEFL hem de IELTS sinav merkezidir.

Okul konaklama olarak aile yani ve paylasimli ögrenci evi ayarlamasi yapmaktadir yurt için 250 USD  depozito almaktadir. Konaklamalar okula minimum 20 maksimum. 40 dakikalik otobüs mesafesin de ayarlanir. Aile yani konaklama da hafta da 7 ögün yemek ve tek kisilik oda organize edilir ögrenciler için Okulda ögrencilerin ücretsiz kullanabilecegi internet ve kablosuz ag baglantisi mevcuttur.