Okul Bilgisi

The New England School Of English

NESE dil okulu için okuldaki ögrenci basvuru kabul ofisinden Monique Villalona ile görüstük, ve okulu ile ilgili bize bakin nasil bilgiler verdi.

1-Neden ögrenciler NESE’yi tercih etmeli?

NESE 21 yildir Boston sehrinde egitim vermektedir. Yurtdisi Egitim için Ögrencilerin neden NESE’yi tercih etmelerine gelince söyle siralayabiliriz:

- Tamamen Amerikan Ingilizcesi ve Amerikan kültürü. Ögrenciler okulda Ingilizce egitimi alirken ayni zamanda Amerikan kültürünü de ögrenmektedirler.

- Ögretmenlerimizin profesyonel olmasi. Ingilizce ögretmenlerimiz Columbia, Yale, Harvard ve daha baska birçok iyi üniversitelerden mezun olmuslardir.

- Ögrenciler kurslarini tamamladiktan sonra kendilerine diploma ve transkript vermekteyiz.

- Siniflarimiz 10 ögrenciden olusmaktadir.

- Ögrencilerimize ücretsiz danismanlik vermekteyiz.

2-Bize NESE deki egitim programi ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

NESE de ögrenciler haftanin 5 günü yogun Ingilizce ve yari yogun Ingilizce dersleri alabilirler. Yogun programlar sabah 9.00 da baslar, öglen 12.00 de biter, yogun program ise sabah 9.00 de baslar ve ögleden sonra 3.15 te biter. Kurstan sonra ögrenciler için seçmeli dersler ve okul sonrasi kurslar alabilirler.

Ayrica isteyen ögrencilerimiz için TOEFL hazirlik kurslarimiz ve üniversiteye yerlestirme programlari da bulunmaktadir.

3- Ögrenciler için ne gibi servisleriniz vardir?

NESE ögrencilerimiz için konaklama imkânlari sunmaktayiz. Ögrenciler isterlerse Amerikali ailelerin yaninda kalabilirler ya da yurtlarda kalabilirler.

Isteyen ögrencilerimiz için havaalani karsilama servisimiz bulunmaktadir.

Isteyen ögrencilerimiz ücretsiz danismanlik servisi sunmaktayiz.

Okulumuzdaki spor salonundan, kütüphanesinden ögrencilerimiz yararlanabilmektedir. Sehir içinde okul gezilerimiz yapilmaktadir. Isteyen ögrencilerimiz bunlara katilabilirler.

Okulun ilk günü ögrencilerimiz için hos geldin toplantisi ve oryantasyon programi yapilmaktadir ve Amerikalilarla tanistirilma. Ögrenciler okulda ücretsiz internetten yararlanabilirler.

4-Bize okul ve sehir ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

NESE konum olarak Cambridge sehrinde Harvard Square’dedir. Cambridge ve Boston sehirleri Amerika’daki büyük ögrenci topluluklarinin bulundugu 2 büyük sehirdir. Bu 2 bölgede sene boyunca yaklasik olarak 300.000 ögrenci bulunmaktadir. Cambridge sehri Harvard Üniversitesi ve MIT gibi önemli 2 üniversiteye ev sahipligi yapmaktadir. Charles Nehrine sadece bir kaç dakika yürüme mesafesindedir. Okulun etrafinda kafeteryalar, alisveris merkezleri, restoranlar bulunmaktadir.

5- Okulunuzun egitim ücretlerinden bahsedebilir misiniz?

NESE’nin baslangiç tarihleri olup, yaklasik her ay en az 1 defa baslamaktadir. 2011 için Agustos 29, Eylül 26, Ekim 24, Kasim 21’dir.

Okulun 4 haftalik yari yogun programi $1120, yogun programi ise $1525. 16 haftalik egitim ücreti ise yogun programi için $5900, yari yogun program için ise $4480’dir.

Konaklamalar aile yani 4 hafta için $1150, iki kisilik yurt odalarda 4 hafta için ise $1450’dir.

Web Sitesi

Adres

New England College : 603-428-2000 : 98 Bridge Street, Henniker, NH 03242

Telefon

(603) 428-2226