Okul Bilgisi

Deakin Üniversitesi

Avustralya’nin yeni nesil üniversitelerinden biri olan Deakin Üniversitesi ayni zamanda Dünyanin en iyi 400 üniversitesi arasinda yer almaktadir. Deakin Üniversitesi çagdas egitim metotlari nedeniyle son bes yilda birçok ödül almistir ve mezunlarinin memnuniyeti açisindan en üst siralarda yer almaktadir. Deakin Üniversitesi teknolojiyi akilica kullanmasi ve endüstri ile basarili is birligi nedeniyle iki kere yilin üniversitesi seçilmistir. Deakin Üniversitesi’nin su anda 32.000’nin üzerinde ögrencisi vardir.

Deakin Üniversitesi Hakkinda

Tarihçe

Deakin Üniversitesi ismini Avustralya’nin ikinci devlet baskani Alfred Deakin’dan almistir. Üniversite 1974 yilinda kurulmustur, su anda ikisi Geelong’da, ikisi Melbourne’de ve biri Warnambool’da olmak üzere Victoria eyaletinde bes kampüsü bulunmaktadir.

Avustralya’nin yeni nesil üniversitelerinden biri olan Deakin Üniversitesi, egitim ve arastirma üzerine yogunlasan geleneksel yapi ile uygulamaya dönük ve yeni gelismelere açik egitim metotlarini birlestirmistir.

Deakin Üniversitesi çagdas egitim metotlari nedeniyle son bes yilda birçok ödül almistir ve mezunlarinin memnuniyeti açisindan en üst siralarda yer almaktadir. Deakin Üniversitesi teknolojiyi akilica kullanmasi ve endüstri ile basarili is birligi nedeniyle iki kere yilin üniversitesi seçilmistir.

Deakin Üniversitesi’nin su anda 32.000’nin üzerinde ögrencisi vardir. Lisans ögrencilerinin orani % 75, yüksek lisans ögrencilerinin orani % 25, uluslar arasi ögrencilerin orani %20 dir.

Uluslar arasi ögrenciler için saglanan imkanlar

Deakin Üniversitesi ögrenci merkezli bir üniversite olmakla gurur duymaktadir. Ögrencilerine kaliteli bir diplomanin yaninda destek, danismanlik ve tesvik saglamaktadir.

Ögrencilere saglanan hizmetler arasinda

 • Ücretsiz hava alani karsilamasi ; Melbourne hava alanina varan ögrenciler Deakin Üniversitesi görevlileri tarafindan karsilanmakta, kampuslerine yada konaklamalarina birakilmaktadir.
 • Uluslar arasi ögrenci danismanligi ; Deakin Uluslar arasi ögrenci danismanligi takimi kampus ögrencilerine danismanlik ve destek saglamaktadir, uluslar arasi ögrencilere egitimleri süresince verimliliklerini arttirabilmek üzere yardim etmektedirler.
 • Uluslar arasi kayit ve oryantasyon programi ; Her semestirin basinda düzenlenen bu zorunlu program ögrencilere egitim kadrosunu ve önemli aktiviteleri tanitir.
 • Deakin üniversitesi uluslar arasi ögrenciler ile Avustralya’li ögrencilerin kaynasmasini saglayarak uluslar arasi ögrencilerin yerel hayat ve kültür hakkinda bilgi sahibi olmasini saglar.

Ingilizce Egitim Programlari

Deakin Üniversitesi Ingiliz dili enstitüsünde Ingilizce kurslari sunulmaktadir. Akademik amaçli dil egitim programini basariyla tamamlayan ögrenciler Deakin lisans ve master programlarina direkt baslayabilmektedir. Yogun Akademik Ingilizce programi ögrencilerin üniversite egitimine hazirlar.

Kampüsler

Melbourne, Geelong ve Warnambol’da yer alan kampüslerin her birinin kendine has atmosferi ve karekteri vardir. Melbourne sehri güvenli, ilginç ve kozmopolitan olmasinin yani sira dünyanin en yasanilabilir sehirleri arasinda yer almaktadir. Geelong ve Warnambool sehirleri de büyük sehirlerin sahip oldugu bütün imkanlara sahiptir ve ögrencilere gerçek Avustralya deneyimini yasamalari için mükemmel bir firsat sunar.

Melbourne Burwood Kampusü

Melbourne; ülkenin kültür ve spor merkezidir. Sehir müzük ve kültürel festivalleri, kaliteli restoranlari, eglence ve alisveris merkezleri, park ve bahçeleri ile ünlüdür. Melbourne temiz ve güvenli ortami, düsük yasam maliyetleri ve kaliteli egitim ve emlak imkanlari ile dünyanin en yasanilabilir sehri seçilmistir

 • Deakin üniversitesinin Burwood’da bulunan ve sürekli gelisen metropolitan kampusünde yaklasik 13,000 ögrenci egitim almaktadir.
 • Kampus sehir merkezine 45 dakika mesafede yer almaktadir.
 • Kampus modern mimarisi, mükemmel egitim ve ögretim imkanlari, birçok cafe, restoran ve bari, dükkan ve kitapçilari ve spor tesisleri ile dikkat çekmektedir.

Geelong Waurn Ponds Kampusü

Geelong ; Victoria eyaletinin ikinci büyük sehri olan Geelong 240,000 nüfusa sahiptir. Melbourne 1 saat mesafede olan Geelong büyük bir sahip oldugu bütün imkanlara sahip olan küçük bir sahil sehridir. Sehirdeki is ve imalat sektörü ögrencilere endüstri ile iliski içnde olma imkani saglamaktadir.

 • Kampus yerel Avustralya kus ve hayvanlarini da barindiran bir doga içinde yer almaktadir.
 • Kampus imkanlari arasinda ögrenci yurtlari, Uluslar arasi ögrenci danismanligi, spor tesisleri, banka, kitapçi, seyahat acentasi siralanabilir.
 • kampusten sehir merkezi ve civarindaki bölgelere düzenli otobüs servisleri yapilmaktadir.
 • kampuste yaklasik 4000 ögrenci egitim almaktadir.

Geelong Waterfront Kampusü

 • Kampus sehir merkezindeki Corio körfezine bakmaktadir.1893 yilinda yün deposu olarak kullanilan bina yenilenip yeniden restore edilerek modern ve etkileyici bir kampus yapilmis ve mimari tarzi dolayisiyla ödül almistir.
 • kampuste 1200 civarinda ögrenci egitim almaktadir.

Warnambool Kampusü

Warnambool ; Victoria eyaletinin besinci büyük sehri olan Warnambool 30,000 nüfusa sahptir. Sehrin nüfusu yazlari ikiye katlanmaktadir. Warnambool balinalari, ormanlari, selaleleri ve dogal hayati izlemek isteyenler için ideal bir merkezdir. Dünyanin en muhtesem sahil seridlerinden birine sahip olan Warnambool hayat tarzi, düsük yasam maliyetleri ve temiz havasi ile dikkat çekmektedir.

 • Hopkins nehri kenarinda kurulu olan kampus samimi ortamiyla ünlüdür.
 • Kampus modern egitim imkanlari, laboratuarlari, bilgisayar odalarina sahiptir.
 • kampuste ayrica uluslar arasi ögrenci danismanligi, golf kursu, görsel sanat ve bilim laboratuarlari yer almaktadir.
 • kampuste yaklasik 1200 ögrenci egitim almaktadir

Fakülteler

Sosyal Bilimler, Egitim, Iletisim, Siyasi Bilimler
Isletme, Hukuk
Saglik Bilimleri, Tip, Hemsirelik, Davranis Bilimleri, Psikoloji
Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik, Mimarlik

Deakin Üniversitesi isletme, hukuk, hemsirelik ve tibbi bilimler, medya ve iletisim, mimarlik ve egitim alanlarinda güçlüdür.

Deakin üniversitesi lisans ve yüksek lisans düzeyinde geleneksel programlarin çogunu sunmaktadir ayrica gelecegin kariyer alanlarinda birçok özel program sunulmaktadir. En popüler yüksek lisans programlari arasinda asagidaki programlar siralanabilir

 • Is idaresi mastiri
 • Profesyonel muhasebe mastiri
 • Uluslar arasi muhasebe mastiri
 • Bilisim teknolojileri lisans programlari
 • Sosyal bilimler ve Yönetim lisans programi
 • Hukuk lisans programi
 • Uluslar arasi finans ve muhasebe mastiri Güncel kurs bilgilerine www.deakin.edu.au/international adresinden ulasilabilir.

Kabul Sartlari

Lisans Programlari
Lisans programlarina kabul edilmek isteyen uluslar arasi ögrencilerin MIBT sertifika yada diploma programlarini okumalari gerekmektedir.. Bazi kurslarin ek gereklilikleri de olabilmektedir.

Yüksek Lisans Programlari

Yüksek lisans programlarina baslamak isteyen ögrenciler lisans mezunu olmalidir. Gereklilikler doktora, master ve diploma programlarina göre farklilik göstermektedir. Bazi programlar için is tecrübesi sahibi olmak avantaj saglamaktadir. Master programlarina giris için yeterli kriterlere sahip olmayan ögrenciler MIBT bünyesinde sunulan Postgraduate Qualifying programlar vasitasiyla master programlarina geçis yapilabilir.

Kabul kosullariyla ilgili ayrintili bilgi www.deakin.edu.au/international/ sayfasinda bulunabilir.

Basvuru Zamanlari

Resmi bir son basvuru tarihi olmamakla birlikte, özellikle Avustralya disindan basvuracak ögrencilere vize basvurularini da göze alarak erken basvuru yapmalarini tavsiye ederiz.

Mezunlar Için

Eger Deakin mezunu iseniz Mezunlar birligi ögrenciler ve profesyonellerle iletisim halinde kalmaniz için mükemmel bir yoldur. Mezunlar birligi üyeleri birçok sosyal ve profesyonel hizmete ulasma ve profesyoneller yönelik organizasyonlara katilma hakkina sahiptir.

Atlas Yurtdisi Egitim Danismanligi Deakin Üniversitesinin resmi temsilcisi olarak bütün basvuru ve yerlestirme islemlerini ücretsiz yürütmektedir

Deakin Üniversitesi ile ilgili daha fazla bilgi için
www.deakin.edu.au
sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web Sitesi

Adres

Deakin University Locked Bag 20000 Geelong, VIC 3220

Telefon

03 5227 1100