Okul Bilgisi

Avustralya'nin Sydney sehrinde 1964 yilinda kurulmus yuksek ogrenim kurumudur. Dünyanın 110’u aşkın ülkesinden gelen öğrenciler, global kariyer yolculuklarına Avustralya’nın en prestijli ilk 10 üniversitesi sıralamasında yer alan ve dünyanın en saygın üniversitelerinden Macquarie Üniversitesi’nde başlıyorlar.  Üniversite burada Egitim almak isteyen ogrenciler icin farkli fakulte ve icinde bulundurdugu bolumleri ile genis bir yelpaze sunmaktadir . MBA, İşletme, Finans, Enformasyon Teknolojileri, Mühendislik, Psikoloji ve Dil bilim gibi programların yanısıra İstihbarat ve Terörle Mücadele, Uluslararası İlişkiler, Kiropraktik, Hukuk, Medya, Eğitim Bilimleri ve Muhasebe’ye kadar sayısız farklı dallarda eğitim alan mezunlarımız dünya çapında oldukça talep görmektedir. Bunun yaninda CME Dil Kolejide dil egitimi almak isteyen ogrencilerine tecrubeli ve genis kadrosuyla  egitim vermektedir. Macquarie Üniversitesi, öğrencilerine ücretsiz Global Liderlik Sertifikası edinme imkanı sunan ve İşletme alaninda profesyonel staj imkanları sağlayan Avustralya’da lider, dünyada sayılı üniversitelerden biridir. Sydney sehrinin kuzey yakasinda bulunan universite  Sydney sehir merkezine trenle sadece 20 dakika mesafededir ayrica kampus icindeki ogrenci konaklama secenekleri ile de cok populerdir.

Cok buyuk bir alana kurulmus olan universite kampusunun yesil ve dagol guzelligi ile bilinmektedir. Macquarie Üniversitesi kendi bunyesinde Australian National Sözlük geliştirmiştir.

Macquarie  Üniversitesi kendine ait  yeraltı tren istasyonu, hastane, iş araştırma departmani,  olimpik boyutta yuzme havuzu, spor merkezi, alisveris merkezi, vs… ile ogrencilerine en iyi sekilde Egitim ve hizmet vermeyi hedeflememistir.

Web Sitesi

Adres

Macquarie University NSW 2109Australia

Telefon

+61 2 9850 7111