Okul Bilgisi

BELARUSIAN NATIONAL TECHNICAL UNİVERSİTY BNTU (BELARUS ULUSAL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ) 

Belarus Ulusal Teknik Üniversitesi, Belarus Cumhuriyeti'nin en eski eğitim kurumlarından biridir. 1920 yılında Politeknik Meslek Lisesi olarak kurulmuş olan BNTU zamanla lider olan mühendislik ve mimarlık okuluna dönüşmüştür. Şimdi üniversitede yaklaşık 28000 lisans, mastır ve doktora öğrencisi eğitim almaktadırlar.


Üniversitenin 18 eğitim ve laboratuar binası bulunmaktadır. BNTU'da 1800 öğretim görevlisi, profesör ve doçent çalışmaktadır. Aralarında dünyaca ünlü bilim adamları vardır. Öğretim görevlilerin profesyonel potansiyel bilim ve tekniğin biyomühendislik, makine yapımı, makine mühendisliği,inşaat, mimarlık, enerji, alet yapımı, bilgisayar teknolojileri, uluslar arası standartlandırma ve sertifikalandırma, denetleme, ekoloji gibi alanlarda Dünya ve Avrupa standartlarına uygun personel yetiştirmektedir.

Belarustaki ikici dünya sıralamsına ilk 1000 sıralamasına giren üniversitedir dünya sıralamasında 701. sıradadır. 

Kabul şartlarında öğrencinin liseyi veya yüksek liasans yapacaksa üniversitesini max 3-4 yıl önce bitirmiş olması ve 30 yaş altı olması özellikle istenmektedir.Üniversite  rusça ağırlık eğitim vermektedir ama bazı programlar ingilizce seçenekleri daha yüksek fiyatlı olmak kaydıyla sunulmaktadır.

https://en.bntu.by/


POPÜLER BÖLÜMLER 


İNŞAAT FAKÜLTESİ(İNGİLİZCE EĞİTİM SADECE BU BÖLÜMDE VAR)

MİMARLIK 

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ 

ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ 

ROBOT TEKNOLOJİLERİ 

YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ 

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ