Okul Bilgisi

Bournemouth Üniversitesi uygulamaya yönelik programlariyla ünlü

Ingiltere’nin saygin üniversiteleri arasinda yer alan Bournemouth Üniversitesi, Uluslararasi Pazarlama Müdürü Nuria Mayona Martin sorularimizi sizler için yanitladi. Atlas Yurtdisi Egitim Danismanligi Bournemouth Üniversitesi’nin Türkiye’deki resmi temsilcisi olup bütün basvuru islemlerinizi ücretsiz olarak yürütmektedir.

Ingiltere’nin saygin üniversiteleri arasinda yer alan Bournemouth Üniversitesi, 
Uluslararasi Pazarlama Müdürü Nuria Mayona Martin sorularimizi sizler için yanitladi. Atlas Yurtdisi Egitim Danismanligi Bournemouth Üniversitesi’nin Türkiye’deki resmi temsilcisi olup bütün basvuru islemlerinizi ücretsiz olarak yürütmektedir. Röportajimizda üniversite ile ilgili merak ettiginiz bir çok soruya cevap bulabilirsiniz. 
 
ATLAS : Bournemouth Üniversitesinin tarihçesinden kisaca bahseder misiniz? Üniversitenizde  kaç tane lisans ve yüksek lisans ögrencisi egitim almaktadir. Uluslar arasi ögrenci orani nedir? 
 
Bournemouth Universitesi 1992 yilinda üniversite olmadan önce Bournemouth Polytechnic, daha öncesinde de Dorset Yüksek Egitim Enstitüsü olarak aniliyordu. 
 
Bournemouth Üniversitesi’nde 12,800 lisans, 1,700 yüksek lisans ögrencisi egitim almaktadir. Ögrencilerin %90’i Ingiliz, %2,43 Avrupali, % 7,53’ü ise diger ülkelerdendir.
 
ATLAS : Uluslararasi ögrenciler için sagladiginiz hizmet ve imkanlar nelerdir?
 
Bournemouth Üniversitesi Uluslar arasi ögrencileri sundugu pek çok farkli hizmetle desteklemektedir. Vize, konaklama ve oryantasyon hizmetleri bunlardan sadece bazilaridir. Uluslar arasi ögrenciler için sunulan hizmetlerin tamamina  www.bournemouth.ac.uk/international adresinden erisilebilir. 
 
ATLAS : Üniversitenizde Uluslararasi ögrenciler için Ingilizce programlari sunuluyor mu? 
 
Uluslar arasi ögrenciler için ön hazirlik kurslari sunulmaktadir. Konu ile ilgili detayli bilgiye  www.bournemouth.ac.uk/international/preparatory_programmes.html
 
adresinden erisilebilir. Bournemouth sehri ayrica pek çok dil okuluna ev sahipligi yapmaktadir. 
 
ATLAS : Üniversitenizin yer aldigi Bournemouth sehrinden bahseder misiniz? : Üniversitenizin kampus yerlesimini ve kampus imkanlarini anlatir misiniz? 
 
Bournemouth sehri Ingiltere’nin güney sahilinde yer almaktadir. Nezih ve güvenli bir atmosfere sahip olan sehir Londra’ya 1 saat 40 dk.mesafede yer almaktadir. 
 
Bournemouth Üniversitesi, biri Bournemouth sehir merkezinde yer alan (Landsdown) digeri Bournemouth ve Poole sinirinda yer alan (Talbot) iki kampüse sahiptir.                               
 
Sehirde toplu tasima imkanlari oldukça gelismistir. Üniversitenin iki kampusü arasindaki mesafe otobüsle 15 dakika sürmektedir. 
 
ATLAS : Sundugunuz programlar arasinda en popüler olanlari ve en çok ragbet görenleri hangileridir? 
 
Bournemouth üniversitesi ögrencilerini is hayatina hazirlayan, uygulamaya yönelik mesleki agirlikli programlariyla ünlüdür. En çok ragbet gören alternatifler arasinda Isletme, Bilgisayar Bilimleri, Mühendislik, Tasarim, Hukuk, Medya, Turizm ve Otelcilik siralanabilir. 
 
ATLAS : Üniversitenizin en güçlü oldugu alanlar nelerdir? 
 
Bournemouth Üniversitesi mesleki egitim alaninda Ingiltere’nin  en önde gelen egitim kurumlarindan birisidir. Üniversitemiz isverenler ve mesleki organizasyonlarla yakin iliski içerisinde çalismaktadir. Programlarimiz mezunlarimizin is kazanmalarina ve kariyerlerini gelistirmelerini saglayacak yönde dizayn edilmistir. Bournemouth Üniversitesi mezunlarin is bulma oranlari bakimindan Ingiltere’nin en önde gelen üniversiteleri arasinda yer almaktadir. 
 
ATLAS : Üniversitenizin Genel Kabul sartlari hakkinda bilgi verebilir misiniz? 
 
Üniversitemizde egitim almak isteyen uluslar arasi ögrenciler minimum IELTS 6,0 yada TOEFL 550 seviyesinde Ingilizce bilgisine sahip olmalidir. Lisans egitimi almak isteyen ögrenciler minimum 13 yil ilk ve orta  ögrenim almis olmalidir. Yüksek lisans egitimi almak isteyen ögrenciler taninir bir yüksek egitim kurumunda lisans egitimlerini basariyla tamamlamis olmalidir. Ayrica farkli bölümler için farkli giris kosullari da söz konusu olabilmektedir. 
 
ATLAS : Üniversitenizde egitim almak isteyen ögrenciler basvurularini  ne zaman yapmalidir? 
 
Erken basvuru yapmak basvurunun hizli degerlendirilmesi açisindan önemlidir. Ögrencilerimize programin baslangiç tarihinden en geç 2 ay önce basvuru yapmayi tavsiye etmekteyiz. 
 
ATLAS : Mezunlariniza yönelik özel hizmetleriniz yada aktiviteleriniz var mi? 
 
Mezunlarimiza yönelik mezun dernegimiz mezunlarimiza birçok ayricalik ve hizmet sunmaktadir. Ayrintili bilgiye www.bournemouth.ac.uk/alumni adresinden ulasilabilir. 
 

Adres

Fern Barrow Talbot Campus Poole Dorset BH12 5BB UK

Telefon

+44 (0)1202 524111

Faks

+44 (0)1202 962736