Okul Bilgisi

ELC- Bristol 1969 yilinda Ingiltere’nin en zengin  sehirlerinden biri olan tiyatrolari ev sanat mekanlariyla da ünlü Bristol sehrinde kurulmustur. 500.000 nüfusa sahip olan Bristol yaklasik 50.000’i ögrencilerden olusmaktadir. Sehirde çok fazla turist bulunmadigi için ve Türk sayisi da az oldugu için ögrencilerin Ingilizlerle tanisma olasiligi daha yüksektir.

ELC bir aile tarafindan isletilen bir kurulustur. Okul kendi alaninda uzman ögretmenleriyle ortalama 15 yillik deneyime sahiptir. Genel Ingilizce ve Sinav Hazirlik Kurslari alanlarinda ögrencilere hizmet vermektedir. Okul her yil 56 farkli milletten ortalama 185 ögrenciyi agirlamaktadir. Okulda ögrencilere kütüphane, bilgisayar laboratuari gibi birçok imkan saglanmaktadir. ELC Bristol ögrencilerine ücretsiz internet ve e-posta hizmeti sunmaktadir. Okulda ögrenciler için çok çesitli aktivite programlari ve geziler düzenlenmektedir. Ancak ögrenciler isterse okulun hemen yanindaki üniversitesinin  spor ve sosyal etkinliklerine katilabilmektedir.

Okulda yer alan program seçenekleri ise;

Genel Ingilizce Kurslari

Birebir Ingilizce Kursu

Sinav Hazirlik Kurslari

Is Ingilizcesi

IELTS Hazirlik Kursu

 

Konaklama olanaklari;

Aile Yani: Aile yanlarinda odalar tek veya çift kisilik olabilir. Istege bagli olarak evdeki özel banyolu bir oda da sizin için ayarlanabilir.

Yurt: Ögrencilerle çevrili bir ortamda kalmak isteyenler için ayarlaniyor.

 

Adres

44 Pembroke Road, Bristol, BS8 3DT , United Kingdom