Okul Bilgisi

Cambridge Avrupa’nin hem en ünlü hemde en popüler ögrenci sehirlerinden biridir. Ögrenciler için pek çok aktiviteyi bünyesinde barindiran Cambridge ayrica her yil düzenlenen  festivalleri ile de ünlüdür. Eurocentres Cambridge sehir merkezinden 15 dakika uzaklikta  Cambridge Üniversitesinin botanik bahçesinin hemen yaninda yer almaktadir. Amaca uygun, ahsap ve camdan yapilmis okul binasi çalismak için sicak ve konforlu ortam olusturmaktadir. 

20 adet sinif, bir adet konferans odasi, bir adet büyük salon, kantin ve güzel bir terasi vardir. WiFi baglantisi bulunur. 

Kütüphanesi, kafeteryasi bulunan okulun oldukça genis bir bahçesi ve terasi bulunmaktadir.

Haftalik 20,25,30 derslik Genel Ingilizce programlarinin yani sira IELTS hazirlik, Is Ingilizcesi gibi farkli kurs alternatifleri de sunulmaktadir. Sinif mevcudu 10 ila 14 arasindadir.

Zincir okul olan Eurocentres’in Open Choice programi ile birden fazla merkezinde egitim alma imkani vardir.

Uzun süreli egitim almak isteyen ögrenciler (24 hafta ve üzeri) Super Saver programindan yararlanarak daha uygun fiyatlara egitim alabilirler.

Aile yani konaklama seçeneginin yani sira, ögrenci yurdunda  konaklama da mevcuttur. Tek kisilik odalarda kalabileceginiz yurtlarda yemek çikmamakla birlikte ögrencilerin ortak kullanabilecekleri tam teçhizatli mutfaklar bulunmaktadir. Yurtlar okula yürüme mesafesindedir.

Okuldaki ögrencilerin bölgesel dagilimi asagidaki gibidir:

  • 33 % Bati Avrupa
  • 3 % Dogu Avrupa
  • 24 % Asya
  • 10 % Latin Amerika
  • 30 % Ortadogu

Adres

CAMBRIDGE