Okul Bilgisi

Kent Üniversitesi ingiltere

Ingiltere’nin Avrupa Üniversitesi olan Kent Üniversitesi, ülkenin en dinamik üniversitelerinden biridir. Ülkede üniversite sifatini alan ilk kurum olan bu Üniversitenin su anda Canterbury, Medway, Paris ve Brüksel’de egitim gören 17.000 ögrencisi vardir ve Üniversite Kent çapinda büyü bir egitimsel, ekonomik ve kültürel güçtür.

Kent Üniversitesi, yurtdisinda egitim görmek isteyen tüm dünyadan ögrencilerin arasinda da popülerdir. Üniversite, % 26’si yurtdisindan gelen ögrencilerinin çesitliligi ile gurur duymaktadir. Yurtdisi Egitim için Uzmanlik alanlarina tutkuyla bagli akademisyenlerimiz, vakitlerini, desteklerini ve ilhamlarini cömertçe paylasirken, okullarimiz tatmin edici bir ortam sunmaktadir.

Kent Üniversitesi olarak, tüm basvurulari tek basina ele aliyor ve genis bir nitelik ve deneyim çesitliligine sahip ögrencilere egitim vermekten memnuniyet duyuyoruz.

2011 Guardian Üniversite Kilavuzu’nda 27. sirada yer alan Kent Üniversitesi, tutarli bir sekilde Ulusal Ögrenci Anketlerinde (NSS) ögrenci tatmini açisindan iyi puanlar almaktadir. 2011 Sunday Times Üniversite Kilavuzu’nda, Kent Üniversitesi ögrenci tatmini konusunda 10. Siradadir. En son Arastirma Degerlendirme Çalismasinda (RAE 2008), personelin % 97’sinin arastirmalari dünya lideri olarak siniflandirilan okullarda veya merkezlerde çalistigi belirtilmektedir.

2008 Ulusal Arastirma Degerlendirme Çalismasinda, dünya lideri arastirma temelinde Kent 159 Ingiliz kurumu arasinda 24. Sirayi alirken, Kent’in 18 departmani uluslararasi ve dünya sinifi konumda arastirma yapan organlar olarak siniflandirilmistir. RAE ayrica bes konu alaninda en yüksek puani Kent’e verirken, sekiz alan da ülkenin önde gelen on alani içindedir.

Yeniliklerin önünü açan çalismalarimiz global bir itibara sahiptir ve Kent uluslararasi personel ve ögrencilerin büyük bir kismi için cazibe merkezi olmasiyla taninmaktadir, bu da verilen her dersin veya seminerin dünyanin dört bir yanindan çesitli bakis açilarini yansitabilecegi anlamina gelmektedir. Popülerligimiz, akademik itibarimiz, güvenli ve sicak kampusumuz, iyi bir yerdeki konumumuz, iyi durumda kalacak yer imkânlarimiz, Ingilizce dil destegimiz, hos geldiniz programimiz, öne çikan bilgisayar ve çalisma olanaklarimiz ve güzel, çok kültürlü ortamimiz gibi çesitli faktörlerden kaynaklanmaktadir. Kent ögrencileri, arastirma seminerleri ve konferanslari gibi etkinliklere katilarak ve birçok okulumuzun dünyanin dört bir yanindan kurumlarla ortak arastirmalar yürütmesi sayesinde büyük toplumun bir parçasi haline gelirler. Uluslararasi nitelikler hakkinda çok fazla bilgi sahibiyiz ve basvurular, niteliklerin esdegerligi ve Kent’e giris gereksinimleri konularinda uzman tavsiyeleri veriyoruz. Ülkenizle ilgili bilgileri ayrica web sitemizde de bulabilirsiniz.

  • Egitim faaliyetlerimize bilgi tasiyan dünya sinifi arastirma
  • Canterbury ve Medway az bulunur güzellikte, Londra’ya bir saatten daha az mesafede tarihi çalisma yerleridir.
  • Brüksel (Uluslararasi Iliskiler, Gelistirme çalismalari, Iktisat ve Hukuk) ve Paris’te (Güzel Sanatlar, Edebiyat ve Kültürel Çalismalar) uzmanlik yüksek lisans programlari.
  • Genis kisa süreli ve hazirlik sinifi yurtdisi egitim olanaklari.
  • Mükemmel kalacak yer, IT, spor, müzik, kültürel, dil egitimi ve kisisel destek olanaklari.
  • Uluslararasi kalite arastirmalari ile sekillendirilen ögretim
  • Mükemmel bir mezun is bulabilirlik kaydi
  • Üniversite, Kent Hukuk Klinigi çalismasi ile prestijli Yüksek ve Lisansüstü Egitim Kraliçe Yildönümü Ödülü’ne layik görülmüstür.

Adres

The Registry, Canterbury, Kent, CT2 7NZ

Telefon

+44 (0)1227 764000

Faks

+44(0) 1227 827115

Dosyalar