Okul Bilgisi

WarwickÜniversitesi

Warwick Manufacturing Group, Avrupa nin önde gelen üretim gruplarindan biri. Grup bünyesindeki üniversite, belirli yüksek lisans programlarina kayit yaptiran Türk ögrencilere 3 bin sterlin degerinde burs sagliyor. Kurumun yetkilileri Charlie Szybiak ve Lucia Guo nun verdigi bilgilerle, iste üniversitenin özellikleri.

1980 yilinda Profesör Lord Bhattacharyya tarafindan kurulan Warwick Manufacturing Group, Avrupa nin önde gelen üretim gruplarindan biri. Is hayatindaki rekabetçiligi becerilerin kalkinmasi, buluslar ve yeni teknolojiler yönünde gelistirmeyi kendilerine misyon edinen Warwick Manufacturing Group uzun vadeli ortakliklar gelistirmek amaciyla 25 yildan fazla süredir uzay ve eczadan kitlesel otomobil üretimine kadar pek çok farkli sektörde, küçük ve büyük yatirimcilarla birlikte çalisiyor.

Uluslararasi isbirligi ve arastirma merkezleri
Küresel ticaret, uluslararasi bir arastirma ve bilgi transferine ihtiyaç duyar. Bu anlamda WMG çok genis bir arastirma soy agacina ve Uluslar arasi Otomotiv Arastirma Merkezi (IARC), Uluslararasi Üretim Merkezi (IMC), Dijital Laboratuar, Warwick Yenilik Üretim Arastirma Merkezi (WIMRC) gibi pek çok arastirma merkezine sahip. Ayrica Hong Kong, Güney Afrika, Hindistan, Çin, Malezya, Singapur ve Tayland daki egitim ve arastirma merkezleriyle de dünya çapinda öncü bir konumda yer aliyor.

Türk Ögrencilere 3 bin Sterlin degerinde burs
Fakülte ögretim görevlilerinin çogunlugu endüstriyel deneyime ve yurtdisi deneyimine sahip. Ingiltere nin önde gelen lisansüstü departmanlarindan biri olarak Warwick Üniversitesi, ögrencilere genis bir yüksek lisans yelpazesi sunuyor.

Üstelik;
Dijital Üretim Yönetimi
Elektronik Isletme Yönetimi
Isletme Yönetimi Mühendisligi
Girisim Uzmanligi Mühendisligi
Uluslararasi Teknoloji Yönetimi
Üretim Sistemleri Mühendisligi
Süreç Teknolojisi & Isletme Yönetimi
Program & Proje Yönetimi
Malzeme Mühendisligi & Tedarik Zinciri
bölümlerinden birine kayit yaptiran her Türk ögrenciye de 3 bin sterlin degerinde burs sagliyor.

Bu bursu alabilmek için basvuracak ögrencilerin su anda her hangi bir üniversitede yüksek lisans programina kayitli olmamalari ve 2007 girisi için Warwick Üniversitesine kabul edilmis olmalari gerekiyor. Yüksek lisans programlarina kaydolan Türk ögrencilere burs imkanini otomatik olarak Warwick Manufacturing Group sagliyor. Ögrencilerin burs için ayri bir basvuruda bulunmalari gerekmiyor.

Ögretim metodlari
Warwick Manufacturing Group da endüstri uzmanlarinin konuk olarak katildigi konferanslar, videolar ve proje çalismalari da dahil olmak üzere pek çok farkli ögretim metodu kullaniliyor. Genis kaynaklari ve ögretim departmaniyla Warwick ögrencilerine 7/24 ögrenme ortami sunuyor. Ögrenci yasam kalitesi hayli yüksek olan WMG nin 45 den fazla ülkeden ögrencileri var. Bu çesitlilik sayesinde ögrenciler bir yandan egitimlerini sürdürürken bir yandan da farkli kültürleri tanima imkani buluyorlar.

Kariyer Gelisimi
WMG deki ögrenciler, yazili ve sözlü iletisim becerilerini gelistirerek, takim çalismalari ve sunum teknikleriyle modern ticaret dünyasina da hazirlaniyorlar. Warwick in yüksek lisans programlari, ögrencilerine endüstriyle iç içe bir akademik deneyim sunuyor. Bunun bir sonucu olarak da ögrenciler, is hayatinda karsilasacaklari sorunlarla basarili bir sekilde bas edebilir hale geliyorlar. Bunun anlami, ögrenciler mezun olduklarinda çalisabilecekleri genis bir is imkanlari yelpazesi buluyorlar.

Master Sonrasi
Yüksek lisansinizdan sonra sektörün herhangi bir alaninda ileri düzeyde arastirmalar yapmayi da seçebilirsiniz. Arastirmaniz tasarim, çevre, prototiplendirme, üretim teknolojisi, bilgi teknolojisi, lojistik gibi pek çok konuda olabilir. Warwick in Mühendislik Doktorasi programiyla arastirmaniz gerçek endüstriyel problemlere pratik sonuçlar sunar hale gelebilir.

Web Sitesi

Adres

WMG International Manufacturing Centre University of Warwick Coventry CV4 7AL

Telefon

+44 (0)24 7652 4871

Faks

+44 (0)24 7646 1606