Okul Bilgisi

LSE (Liverpool School of English) LIVERPOOL

Uygun Fiyatli Ve Yasam Giderlerinin Düsük Oldugu Bir Sehirde Ingilizce Ögrenmeye Ne dersiniz

Neden Ögrenciler LSE ‘yi seçmeli?

LSE olarak orta büyüklükte bir okul olmamizla birlikte ,baska milletlerden gelen ögrenci dagilimini iyi yapabilmekteyiz, ögrencilerimizde baska milletten rahatlikla birçok arkadas edinme firsatina sahiptir.Kendilerini asla YALNIZ hissetmezler.

Okulumuzun ücretleri kalitesine göre çok iyidir ve ayni zamanda British Council tarafindan da onaylidir. Ögrencilerimiz için güzel okul binamizda iyi servislerimiz bulunmaktadir ve kaliteli ögretmenlerle çalismaktayiz. 

Okulumuzun ögrencileri okulun kendilerine bir aile kadar yakin oldugundan bahsetmektedirler, okul çalisanlari ve ögretmenler ögrencilere ellerinden gelen bütün yardimi yapmaktadirlar. Bundan dolayi birçok ögrencimiz bir sonraki sene bizimle tekrar egitim almak için okulumuza gelmektedir.
Bir ögrenci okulumuza bir ziyarette bulundu çünkü kiz arkadasi bizimle bir önceki sene egitim almisti ve erkek arkadasina dogum günü hediyesi olarak 1 haftalik egitim hediye etti.  
Buda bizimle egitim alacak Türk ögrenciler için küçük bir hikaye.

Yüksek ve Düsük Sezonda Okulunuzda Kaç Ögrenci Bulunmaktadir? Bunlarin Yüzdelik Dagilimi Nasildir ve Türk Ögrenci Dagilimi Nasildir?

Yüksek sezonda 220, düsük sezonda ise 100 ögrencimiz bulunmaktadir.
Gecen sene 25 farkli ülkeden ögrencimiz bizimle egitim aldi bunlarin 16% Ispanyol, 13% Italyan, 12% Fransiz, 8% Isveç, 15% Arap ve 6% Türk.

Bize Programlariniz ve Egitim Metodunuz Ile Ilgili Bilgi Veririmsiniz?

LSE olarak genel Ingilizce egitimi vermekteyiz okulumuzda ama ayni zamanda is Ingilizcesi, Ingilizce ögretmenlere yönelik programlar ve sinav hazirlik kurslari sunmaktayiz. Her sene bir çok ögrenci bizimle Ingilizce egitimi aldiktan sonra Liverpool Üniversitesine yada Liverpool John Moore’s Üniversitesine geçis yapmaktadir.
Egitim metodumuz komünikasyon, ögrencilerimizin kendini iyi ifade edebilmesini saglamak ve kendi aralarinda konu üzerinde farkli fikirlerini tartisarak ögrenciyi on plana çikarmaktayiz. Derslerin islenme asamasinda kitap kullanmakla birlikte TV ve gazetede kullanmaktayiz egitim metodu olarak.

LSE Olarak Ögrencilerinize Ne Gibi Servisler Sunmaktasiniz?

Okulumuzda konusma clubleri, is, egitim ve kariyer danismanligi, akademik beceriler ve okuma gruplari bulunmaktadir. Bu siniflar ögrencilerimiz için ücretsizdir. Ayrica çok iyi sosyal programlarimiz, salsa ve canli müzik, film geceleri düzenlenmektedir.

Bize Ülkeniz ve Liverpool Sehri Ile Ilgili Bilgiler Verebilirimsiniz?

Liverpool ziyaret etmek için uygun büyüklükte bir sehirdir. Sehirde müzik, sanat, spor, ve canli bir ögrenci kültürü bulunmaktadir. 3 üniversitesinin bulunmasi Liverpool sehrine her sene yaklasik 50.000 ögrenci getirmektedir. Liverpool cana yakin bir sehir olmasiyla taninmaktadir ve yasam giderleri diger sehirlere göre daha ucuzdur. Sehirde uluslararasi ögrencilerde bulunmaktadir fakat diger sehirlerle kiyaslandiginda ögrencilerin okul disinda Ingilizce konusmaya ihtiyaci olmayacak sekilde degildir kesinlikle. Liverpool hakli çok arkadas canlisi ve eglencelidir.

Bize Okulunuzun Bulundugu Konum Servisleri Hakkinda Bilgilendir imisiniz?.

LSE üniversite caddesinde yer almaktadir. 5 dakika sehre ve tren istasyonundan 2 dakika uzakliktadir. 15 siniflik tarihi bir binada egitim vermekteyiz , okulumuzda kütüphane ve ücretsiz DVD ve kitaplar, çalisma odasi, bilgisayar odasi ve okulun arkasinda dinlenmek için çok güzel bir bahçesi bulunmaktadir. 2 tane içecek makinesinin oldugu oda, büyük ekran ve masa futbolu bulunmaktadir.

Haftada Kaç Ders Egitim Sunmaktasiniz?

Haftada 21 saat Ingilizce egitimi sunmaktayiz ve haftada 15 saat ders ücretleri aynidir.

Liverpool ‘daki Yasam Giderleri Hakkinda Bilgi Verebilirimsiniz?

Liverpool Ingiltere’deki ucuz sehirlerden bir tanesidir. Lik kirasi 60 sterlin civarinda. Kisa kalislar için ögrenci yurtlari sehir merkezinde haftalik 85 sterlin civarinda. Bu demek oluyor ki herhangi baska bir fatura ödemek zorunda kalmiyorlar, ve otobüs icin bilet almaniza gerek yoktur çünkü okula 5 dakika yürüyerek gidebilirsiniz. Ayni sartlardaki konaklama Londra sehrinde haftalik 180 sterline denk gelmektedir.
Büyük bira 2.50 sterlin, öglen yemegi 2 - 5 sterlin.
 
Okul Ücretleri Hangi Araliktadir?

15 saatlik kurs 110 – 141 sterlin haftalik olarak egitim suresine göre degismektedir. 

Türk Ögrencilerine Ne Gibi Tavsiyelerde Bulunabilirsiniz?
 
Film izlemelerini, bloglari okumalarini ve Facebook tan bizi takip etmelerini, oradan ögrencilerimizle baglantiya geçebilirler.Yanlarinda bir not defteri tasimalarini ve duyduklari her kelimeyi yazmalarini tavsiye ediyorum.

Adres

50-54 Mount PleasantLiverpoolEnglandUnited KingdomL3 5SD

Telefon

+44 (0) 151 706 0730