Okul Bilgisi

Kingston Universitesi

Londra daki üniversiteler içinde en çok basvuru yapilan okul seçilen Kingston Universitesi 23000 ögrenciye Egitim vermektedir.

Kingston Üniversitesi yüksek standartlarda egitim veren, is imkânlarinin en fazla oldugu oldugu dünyanin en eglenceli ayni zamanda tarihi bir sehri olan kültür baskenti olarak anilan Londra’dadir. Kingston Üniversitesi kariyer amaçli programlari ve endüstri dünyasi ile  güçlü iliskileri olan bir okuldur .

Kingston Üniversitesi 151 ülkeden 3600 uluslararasi ögrencisi ile toplamda 23000 ögrencisi olan gelisen bir üniversitedir. Geçen sene Londra’daki Üniversiteler içinde en çok basvuru yapilan üniversite olmustur. (2009 UCAS basvuru kayitlarina gore)

Kingston Üniversitesi Londra’nin merkezine trenle 25 dakika mesafede River thames da çok güzel, nezih ve güvenli bir lokasyondadir. 2007 de Londra polisi tarafindan baskent deki en az suç islenen bölge ilan etmistir. Kendine ait gece hayati ,mükemmel alisveris merkezleri ,sinema , kafe ,bar ve restaurantlari vardir. Son basvuru tarihlerinden once basvuran her uluslararasi ögrenciye konaklama sansi saglamaktadir.

Olanaklar;

Kingston yeni ögretim tesislerine 30 milyon £ yatirim yapmistir ve önümüzdeki dört yil içinde de 35 milyon £daha yatirim yapmayi planliyor. Sadece 2007 yilinda açilmis 3 yeni binasinda,  birden çok projeksiyon sistemleri, video konferans, interaktif ekranlar ve elektronik oylama sistemleri dahil tesisleri ile devlet sanat egitimi çalisma alani saglamaktadir.

Kingston da en son e-ögrenme teknolojileri, 2000 bilgisayar ve tüm binada ve konaklama binalarinda  ücretsiz internet vardir. Kampüsde Wi-Fi sicak noktalari bulunur ve ayni zamanda muhtesem kütüphane kaynaklarina sahiptir. Laboratuvarlarinda ,tasarim stüdyolari ve atölye çalismalari en son teknik ekipmanlar ile donatilmistir. Ana kütüphaneler akademik dönemlerde 24 saat açiktir. Kütüphanelerde: 426.000 kitap, basili 2.200 ve 28.000 elektronik dergi ve kapsamli bilgi islem tesisleri bulunur.


Burslar ;

Üniversitede her yil Uluslararasi ögrencilere 250.000 £ degerinde kismi burs imkanlari sunulur.Her fakülte kendi içinde, programlarina göre uluslararasi ve  Avrupali ögrencilere özel burs imkanlari saglarlar. Ayrica  tam zamanli bir program için basvuran ve asagidaki durumlardan en az birine uyan her uluslararasi ögrenciye egitim ücreti üzerinden % 10 indirim yapilir.
  •      Kingston Üniversitesinde baska bir programi basari ile bitirmis ise; veya
  •      Kingston Universitesinde aile fertlerinden biri okuyorsa; veya
  •      Kingston Üniversitesinde exchange program bitirdi ise .


Ögrenci olarak Kingston da hayat ;


Kingston Üniversitesi nde ögrenciler egitimin yaninda eylenmemede zaman ayirabilecekler . Özellikle ögrencilerin birbirleri ile tanismalari ve kaynasmalari için yil boyunca sosyal etkinlikler düzenlenir. Thames nehri üzerinde verilen tekne partisi , sonbahar partisi ,  geleneksel Pazar brunchlari için okul çalisanlarindan birinin evinde verilen yemege katilma sansi bunlardan birkaçidir.

Kingston Üniversitesi Ögrenci Birligi vardir ve (KUSU) ögrenciler tarafindan yürütülür. Ögrencilik hayatiniz boyunca  destek verir ve eglenceler düzenler ayrica  bünyesinde 30 a yakin spor kulübü barindirir. Bunlardan bazilari dalis, yelken, skydiving ve dövüs sanatlari, badminton, futbol, kriket, rugby ve tenistir.

Gerçekler;

  •    111 yillik geçmis
  •     2,128 çalisan , £193 milyon yillik gelir
  •     2008/09 akademik yilinda verilmis £4.2 milyonluk burs 
  •     Sanat , Mimarlik , sosyal bilimler , Isletme , hukuk , bilgisayar , bilgi islem , matematik , mühendislik , fen , bilim ve saglik alanlarinda  hazirlik, lisans , pre-master ve master programlari imkanlari.

Telefon

+44 (0)20 8417 9000