Okul Bilgisi

London International Study Centre, Londra

LSC yetkilileri ile yaptigimiz görüsmede özellikle üniversite hazirlik programlari hakkinda detayli bilgiler edindik

International  Study Centre yetkililerinden David Mitchel ile yaptigimiz görüsmede özellikle üniversite hazirlik programlari hakkinda detayli bilgiler edindik.

 

 

 • Ögrenciler neden okulunuzu tercih ediyor?

 

London International Study Center’in ( ISC) en çok tercih edilme sebebi Üniversite hazirlik konusunda uzman olusu ve programi basariyla bitiren ögrencilere tek bir Üniversite seçiminden ziyade programdaki basari durumu ve not ortalamasina dayanarak birçok farkli Üniversite seçenegini sunuyor olusudur. Ayrica kendini Ingiltereyle kisitlamak istemeyen ögrenciler içinde ABD de ve Avustralya da anlasmali oldugu Üniversitelere geçis hakki verisi ve tabiki tüm bunlari oldukça uygun maliyetlere yapabilmeleri, ögrencilerimizi cezbeden en önemli noktalardir.

 

 • Toplam ögrenci sayisi nedir ve Türk ögrenci yüzdesinizi verebilir misiniz?

 

London ISC her yil ortalama 30 ögrenci kabul etmektedir ve Türk ögrenci mevcutu oldukça az.
 

 • Programlarinizdan ve ögretim sisteminizden bahsedebilir misiniz?

 

37 yillik deneyime sahip Mr Keith Broomer,MA(Ed) liderligindeki oldukça basarili bir egitim kadrosu esliginde ögrencilere Üniversitede okumak istedikleri bölümlere uygun ön hazirlik müfradati olusturulmaktadir. Örnegin, Mimarlik egitimi almak isteyen bir ögrenci için Fiizk, Matematik ve Dizayn dersleri verilmektedir. Yani okulumuz her bireye özel, gitmek istedigi bölüme uygun bir hazirlik programi olusturmaktadir bu da tabi ki kaçinilmaz basariyi beraberinde getirmektedir.
 

 • Ögrenciler için ne tür hizmetler sunmaktadisniz?

 

Full Üniversite Danismanlik ve Yerlestirme Hizmeti sunulmaktadir, bunun yani sira konaklama, ihtiyaç duyan kisiler için part-time is olanaklari hazirlanmaktadir.

 

 • Bize ülkeniz ve bulundugunuz sehir hakkinda biraz bilgi verebilir misiniz?

 

Londra 200 farkli ülkeden 90,000 uluslararasi ögrenciye ev sahipligi yapan bir sehirdir. Ingiltere Üniversite egitimi alabilmek, iyi bir hazirlik ve arastirma safhasi gerektirmektedir ki ISC kisiye özel programiyla bunu size en uygun maliyete saglayabilecek oldukça basarili bir kurumdur.

 

 • Okul lokasyonu ve içerigindne bahsedebilir misiniz?

 

London ISC, Londra’nin güneydogusunda (Lewisham) merkeze oldukça rahat ulasilabilecek bir konumda bulunmaktadir. Etrafinda bulunan yelesim merkezleri sayesinde ögrencilere kisa mesafede konaklama ayarlanabilme sansina sahiptir. Ayrica birçok farkli yurt seçenegide mevcuttur.

 • Bize okul ücretleri hakkinda kisa bir bilgi verebilir misiniz?

 

 1. Dönemden olusan Foundation programimizin ücreti 7950 GBP’dir. Yine foundation programi süresince yurt tipi konaklama, sabah aksam yemekleri dahil 2850 GBP’dir..
   
 • Peki yasam maliyetleri ortalama ne kadar?

 

Londra da yasam maliyetini, kiraniz dahil aylik 600 GBP olarak düsünebilirsiniz.

 

 • Ingilizce ögrenmek isteyen Türk ögrencilere tavsiyeleriniz nelerdir?

 

Ögrenciler Twin Language School bünyesinde 4,5 IELTS seviyesine gelene kadar yogun bir egitim alabilirler, sonrasinda Foundation programina geçebilirler.

Adres

Chaucer House, White Hart Yard,London SE1 1NX, United Kingdom

Telefon

+44 207 357 0077

Faks

+44 207 403 1163

Dosyalar