Okul Bilgisi

6 Months English : 1950 GBP

9 Months English : 2450 GBP

İngilizce programımız 6 ay ve 9 aylık programlardan oluşmaktadır. Yoğunlaştırılmış Genel ve Academic İngilizce programı sunulmakta ve haftada 15-21 saat arasında ders işlenmektedir.

MBA : 3450 GBP (Master, Süre 1 Yıl)

Finance - Marketing - International Business - International Tourism Management - International Hospitality Management 

BA  : 6950 GBP Toplam (Lisans, Süre : 2 Yıl)

Computing - Accounting and Finance - Business Study

BA Top-Up : 4950 GBP, (Lisans Tamamlama)

Finance - Marketing - International Business - International Tourism Management - International Hospitality Management

London School of Commerce

Londra’da en uygun fiyata üniversite ve master eğitimi alabileceğiniz okullardan biridir London School of Commerce. Okulun pazarlama sorumlusu sayın Stephanie Bailey ile yaptığımız röportajda üniversite hakkinda birçok bilgi edindik

Londra’da en uygun fiyata üniversite ve master eğitimi alabileceğiniz okullardan biridir London School of Commerce. Okulun pazarlama sorumlusu sayın Stephanie Bailey ile yaptığımız röportajda üniversite hakkında birçok bilgi edindik. 

                          

 • Okulun Geçmişi ile İlgili Bize Kısa Bir Bilgi Verir misiniz?

1999 yılında kurulan London School of Commerce (LSC) dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerine uygun maliyetlerle İngiltere'de eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Grup içerisinde School of Technology and Management (STM) ve School of Business and Law (SBL) olmak üzere iki alt bölüm bulunmaktadır. 2005 yılında LSC, Kuala Lumpur’da Westminster International College (WIC) ve Bangladeş’de Asian Centre for Management and Information Technology (ACMIT) uluslararası kampüslerini açmıştır. Grubumuz 2009 yılında, Avustralya Melbourne’de üçüncü kampüsünü açmayı hedeflemektedir.

 

 • Hangi Üniversitelerle Çalışıyorsunuz?

London School of Commerce (LSC) – University of Wales Institute, Cardiff (UWIC)

School of Technology and Management (STM) – University of East London (UEL)

School of Business and Law (SBL) – University of Gloucestershire.

 

 • Toplam Üniversite ve Master Öğrencilerinizin Sayısı Kaçtır ve Bu öğrencilerin Yüzde Kaçı Uluslararası Öğrencilerden oluşmaktadır?

LSC bünyesinde 1100 master ve 700 üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Bu öğrencilerin %95'ı uluslararası öğrencilerdir.

 

 • Türk öğrenciler için belirlenmiş özel bir fiyat politikaniz var mı?

Türk öğrenciler Avrupa Birliği vatandaşı olan öğrencilerle ayni fiyatı ödemektedirler. Bu da üniversite ve masterda toplam eğitim ücretinin %60'ını ödeyecekleri anlamına gelir. Yani okulumuzda eğitim gören Türk öğrenciler %40 indirim almaktadırlar.

 

 • Uluslararası öğrencilerinize ne gibi hizmetler sunmaktasınız?

Havaalanı transferi ve konaklama bulma başlıca hizmetlerimizdendir. Ayrıca deneyimli yardım görevlilerimiz tarafından uluslararası öğrenci günü her yıl düzenlenmektedir. Bunu yani sıra hafta sonu workshopları gibi sosyal ve kültürel aktivitelerde okulumuz bünyesinde yer almaktadır.

 

 • Uluslararası öğrencileriniz için  ‘English as a Foreign Language’ kurslarınız var mı?
 • Okulumuzun kabul şartlarından olan dil yeterliliğini sağlayamayan öğrencilerimize Pre-Sessional İngilizce Dil kursu sağlamaktayız. Ayrıca eğitimine devam eden öğrencilerimiz de ihtiyaç duydukları takdirde İngilizce destek programlarına katılabilirler.

 

 • Bulundugunuz şehir ve okulun konumu ile ilgili bilgi verir misiniz?

Okulumuz tarih ve ihtişamı akla getiren İngiltere'nin başkenti Londra'da yer almaktadır. Büyüklüğü ve nüfusu ile Avrupa'nın önde gelen şehirlerinden olan Londra finans merkezi olarak da öğrencilere uluslararası iş çevrelerini gözlemleme şansı da sunmaktadır. Okulumuz merkez Londra'da, London Bridge semtindedir. Bir çok otobüsle okula ulaşım sağlanabileceği gibi metro istasyonuna da yürüyerek 2 dakika mesafededir. Okul içerisinde her derslikte projeksiyon sistemi, 175 bilgisayardan olusan 4 IT laboratuvarı, kablosuz internet erişimi ve kütüphane bulunmaktadır.

 

 • Burslarla ilgili bilgi verir misiniz?

Okulumuz bünyesinde herhangi bir programı başarı ile tamamlayan ögrencilerimiz yine okulumuzda başka bir bölüme devam ederler ise okulumuz burs vermektedir.

 

 • Öğrenciler tarafından en çok rağbet gören programınız hangisidir?

MBA(Master of Business Administration) programımız 1000'in üzerinde öğrencisi ile İngiltere'deki en geniş MBA gruplarından biridir.

 

 • Genel kabul koşullarınızla ilgili bilgi alabilir miyiz?

Üniversite için, lise öğrenimini tamamlamış olmak ve 6 IELTS puanı. Master ögrencileri için, lisans diplomasi sahibi olmak ve 6.5 IELTS puanı.

 

 • Başvuru yapmak için en uygun zaman nedir?

LSC VE STM yıl içerisinde 3'er kez öğrenci alımı yapmaktadırlar. LSC, Şubat,Haziran ve Ekim'de, STM ise Nisan, Ağustos ve Kasım'da programlarına öğrenci kabul etmektedir.

 

 • Dergimizde yer almasını istediğiniz okulunuzda ve programlarınızda yapmayı düşündüğünüz yenilikler var mı?

LSC çok kısa bir süre sonra bünyesine Hospitality Management, Tourism Management, Management Consultancy ve Doktora programlarını da katmak için çalışmaktadır.

 

 • Mezunlarınıza özel aktiviteler düzenliyor musunuz?

Öğrencilerimizle mezunlarımızı okul web sitemiz üzerinden buluşturmak amacıyla mezun derneğimizin kurulumuna başlamış bulunmaktayız.
 

 

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanımız Sevilay Yılmaz ile görüşebilirsiniz 0212 249 53 10 veya sevilay@atlasedu.com

 

 

Web Sitesi

Adres

Chaucer House,White Hart Yard,London SE1 1NXUnited Kingdom

Telefon

+44 207 357 0077

Faks

+44 207 403 1163