Okul Bilgisi

6 Months English : 1950 GBP

9 Months English : 2450 GBP

Ingilizce programimiz 6 ay ve 9 ay lik programlardan olusmaktadir. Yogunlastirilmis Genel ve Academic Ingilizce programi sunulmakta ve haftada 15-21 saat arasinda ders islenmektedir.

MBA : 3450 GBP (Master, Süre 1 Yil)

Finance - Marketing - International Business - International Tourism Management - International Hospitality Management 

BA  : 6950 GBP Toplam (Lisans, Süre : 2 Yil)

Computing - Accounting and Finance - Business Study

BA Top-Up : 4950 GBP, ( Lisans Tamalama)

Finance - Marketing - International Business - International Tourism Management - International Hospitality Management

London School of Commerce

Londra’da en uygun fiyata üniversite ve mastir egitimi alabileceginiz okullardan biridir London School of Commerce. Okulun pazarlama sorumlusu sayin Stephanie Bailey ile yaptigimiz röportajda üniversite hakkinda birçok bilgi edindik

Londra’da en uygun fiyata üniversite ve mastir egitimi alabileceginiz okullardan biridir London School of Commerce. Okulun pazarlama sorumlusu sayin Stephanie Bailey ile yaptigimiz röportajda üniversite hakkinda birçok bilgi edindik. 

                          

 • Okulun Geçmisi ile Ilgili Bize Kisa Bir Bilgi Verir misiniz?

1999 yilinda kurulan London School of Commerce (LSC) dünyanin birçok ülkesinden gelen ögrencilerine uygun maliyetlerle Ingiltere de egitim vermeyi amaçlamaktadir. Grup içerisinde School of Technology and Management (STM) ve School of Business and Law (SBL) olmak üzere iki alt bölüm bulunmaktadir. 2005 yilinda LSC, Kuala Lumpur’da Westminster International College (WIC) ve Banglades’de Asian Centre for Management and Information Technology (ACMIT) uluslar arasi kampüslerini açmistir. Grubumuz 2009 yilinda, Avustralya Melbourne’de üçüncü kampüsünü açmayi hedeflemektedir.

 

 • Hangi Üniversitelerle Çalisiyorsunuz?

London School of Commer ce (LSC) – University of Wales Institute, Cardiff (UWIC)

School of Technolgy and Management (STM) – University of East London (UEL)

School of Business and Law (SBL) – University of Gloucestershire.

 

 • Toplam Üniversite ve Master Ögrencilerinizin Sayisi Kaçtir ve Bu ögrencilerin Yüzde Kaçi Uluslar arasi Ögrencilerden olusmaktadir?

LSC bünyesinde 1100 master ve 700 üniversite ögrencisi bulunmaktadir. Bu ögrencilerin %95 i uluslar arasi ögrencilerdir.

 

 • Türk ögrenciler için belirlenmis özel bir fiyat politikaniz var mi?

Türk ögrenciler Avrupa Birligi vatandasi olan ögrencilerle ayni fiyati ödemektedirler. Bu da üniversite ve master  da toplam egitim ücretinin %60 ini ödeyecekleri anlamina gelir. Yani okulumuzda egitim gören Türk ögrenciler %40 indirim almaktadirlar.

 

 • Uluslar arasi ögrencilerinize ne gibi hizmetler sunmaktasiniz?

Havaalani transferi ve konaklama bulma baslica hizmetlerimizdendir. Ayrica deneyimli yardim görevlilerimiz tarafindan uluslararasi ögrenci günü her yil düzenlenmektedir. Bunu yani sira hafta sonu workshop lari gibi sosyal ve kültürel aktivitelerde Okulumuz bünyesinde yer almaktadir.

 

 • Uluslar arasi ögrencileriniz için  ‘English as a Foreign Language’ kurslariniz var mi?
 • Okulumuzun kabul sartlarindan olan dil yeterliligini saglayamayan ögrencilerimize Pre-Sessional Ingilizce Dil kursu saglamaktayiz. Ayrica egitimine devam eden ögrencilerimiz de ihtiyaç duyduklari takdirde Ingilizce destek programlarina katilabilirler.

 

 • Bulundugunuz sehir ve okulun konumu ile ilgili bilgi verir misiniz?

Okulumuz tarih ve ihtisami akla getiren Ingiltere nin baskenti Londra da yer almaktadir. Büyüklügü ve nüfusu ile Avrupa nin önde gelen sehirlerinden olan Londra finans merkezi olarak da ögrencilere uluslar arasi is çevrelerini gözlemleme sansi da sunmaktadir. Okulumuz merkez Londra da, London Bridge semtindedir. Bir çok otobüsle okula ulasim saglanabilecegi gibi metro istasyonuna da yürüyerek 2 dakika mesafededir. Okul içerisinde her derslikte projeksiyon sistemi, 175 bilgisayardan olusan 4 IT laboratuari, kablosuz internet erisimi ve kütüphane bulunmaktadir.

 

 • Burslarla ilgili bilgi verir misiniz?

Okulumuz bünyesinde herhangi bir programi basari ile tamamlayan ögrencilerimiz yine okulumuzda baska bir bölüme devam ederler ise okulumuz burs vermektedir.

 

 • Ögrenciler tarafindan en çok ragbet gören programiniz hangisidir?

MBA(Master of Business Administration) programimiz 1000 in üzerinde ögrencisi ile Ingiltere deki en genis MBA gruplarindan biridir.

 

 • Genel kabul kosullarinizla ilgili bilgi alabilir miyiz?

Üniversite için, lise ögrenimini tamamlamis olmak ve 6 IELTS puani. Master ögrencileri için, lisans diplomasi sahibi olmak ve 6.5 IELTS puani.

 

 • Basvuru yapmak için en uygun zaman nedir?

LSC VE STM yil içerisinde 3 er kez ögrenci alimi yapmaktadirlar. LSC, Subat,Haziran ve Ekim de, STM ise Nisan, Agustos ve Kasim da programlarina ögrenci kabul etmektedir.

 

 • Dergimizde yer almasini istediginiz Okulunuzda ve programlarinizda yapmayi düsündügünüz yenilikler var mi?

LSC çok kisa bir süre sonra bünyesine Hospitality Management, Tourism Management, Management Consultancy ve Doktora programlarini da katmak için çalismaktadir.

 

 • Mezunlariniza özel aktiviteler düzenliyor musunuz?

Ögrencilerimizle mezunlarimizi okul web sitemiz üzerinden bulusturmak amaciyla mezun dernegimizin kurulumuna baslamis bulunmaktayiz.
 

 

Konu ile ilgili detayli bilgi almak için danismanimiz Sevilay Yilmaz ile görüsebilirsiniz 0212 249 53 10 veya sevilay@atlasedu.com

 

 

Web Sitesi

Adres

Chaucer House,White Hart Yard,London SE1 1NXUnited Kingdom

Telefon

+44 207 357 0077

Faks

+44 207 403 1163