Okul Bilgisi

South Thames College London, Londra’nin güney batisinda Thames nehrinin güneyinde yer alan 40 yillik bir egitim kolejidir. Ögrencilerin okuldan sehir merkezine tren otobüs metro ile ulasimi 15-20 dk sürmektedir. Kolejin bulundugu kampus çesitli alisveris merkezleri ve eglence yerlerine oldukça yakindir. Aralarinda Wandsworth’ün de bulundugu 3 ana kampüsü, Thames nehrinin güneyinde yer almaktadir. Okul, Ingilizce kurslarini Wandsworth kampüsünde vermektedir. South Thames College ‘da baslangiç seviyesinden ileri düzeye kadar yüzlerce kurs seçenegi sunulmaktadir. Kolejde her yil 20.000’e yakin ögrenci egitim almaktadir. Okulda akilli tahtalarla donanmis siniflar, spor imkanlari, bedava internet erisimiyle kütüphane/ögrenim merkezi ve 3 adet kafe bulunuyor.

Baslangiç seviyesinin üstünde ögrenciler kabul eden okul, minimum 16 yasindaki ögrencileri kabul etmektedir. Ögrencilerin çogu, 18-35 yas arasindadir. Kurslar, 3 aylik dönemler seklinde hazirlanmistir; genellikle alim zamanlari, Eylül, Ocak, Nisan ve Temmuz’dur. Yaz kurslari içinse Temmuz ve Agustos’tur.
 Okulun Sundugu Kurs Seçenekleri ise;
 General English
 Academic English / IELTS
 Business English

 Pre-Sessional English
 English Top-Up Classes (Sabahki Ingilizce derslerinin yaninda alinabilecek seçmeli dersler)
 English Summer Courses
 Courses for Teaching English (CELTA)

Konaklama Alternatifleri;

Aile Yani: Aile yaninda tek kisilik odalarda konaklamak üzere ayirtilabilir. Odalar en az haftada bir kez temizlenir. Konaklama tipi genellikle Bed & Breakfast’tir, yani sadece kahvalti ögünü fiyata dahildir. Kahvaltinin yaninda aksam yemeginin de sunuldugu konaklama tipi de bazen mümkün olabilmektedir. Bu konaklama için en az 4 haftalik kayit yaptirmak gereklidir (yaz döneminde 3 hafta).

Yurt: Ögrencilerle çevrili bir ortamda kalmak isteyenler için ayarlaniyor. Tek kisilik veya iki kisilik odalarin verildigi konaklamada, ögrenciler bir daireyi paylasirlar. Mutfak ve banyo ortak kullanilir. Ögrenciler kendi yiyeceklerini kendileri hazirlar/pisirirler. Iki türlü daire seçenegi vardir.

Adres

71 Tooting High Street London SW17 0TQ, Birleşik Krallık