Okul Bilgisi

University of Arts London Dil Okulu

Bu yaz dönemi için Londra?da üniversite kampüsünde dil egitimi almak istiyorsaniz University of Arts London Dil okulu size tavsiye edecegimiz en iyi seçeneklerden biri olacaktir. Bu ayki sayimiz için okul yetkilisi ile görüstük ve sizler için detayli bilgiler edindik

Bu yaz dönemi için Londra’da üniversite kampüsünde dil egitimi almak istiyorsaniz University of Arts London Dil okulu size tavsiye edecegimiz en iyi seçeneklerden biri olacaktir.  Bu ayki sayimiz için okul yetkilisi ile görüstük ve sizler için detayli bilgiler edindik.

 

Ögrenciler neden sizin okulunuzu tercih ediyorlar?

 

The Language Centre, University of the Arts London okumak için oldukça güzel bir yer.Ögrenciler büyük bir üniversitenin içinde ufak bir binada egitim görmekteler ve üniversitenin tüm imkanlarindan faydalanabilmekteler.

 

Yüksek ve düsük sezondaki ögrenci oraniniz nedir? Ögrenci ülke dagilimi ne düzeyde ve Türk ögrencilerin bu dagilimdaki orani nedir?

 

The Language Centre ‘da yaz aylarinda kapasitemiz 210 ögrenciye kadar çikmaktadir .  Bunun disinda kalan aylarda ise 90 civarinda ögrenci nüfusumuz var.Türk ögrenci oranimiz oldukça düsük bir düzeyde.

 

Programlarinizdan ve ögretim tekniklerinizden bahseder misiniz?

 

“English Plus” kurslarimiz ile birlikte yüksek kalitede Genel ve Akademik Ingilizce kurslari da sunmaktayiz. English Plus Sanat ve Dizayn kurslari tüm yil boyunca sürmekte ve 4 ile 24 hafta araliginda bir sürede egitim verilmektedir.Toplamda haftalik 22 saat olan bu kurs 15 saat Genel Ingilizce, 7 saat Sanat ve Dizayn egitimini kapsamaktadir. Bu kurslar Chelsea College of Art and  Design ve Camberwell college of Arts bünyelerinde verilmektedir. Yaz döneminde  Moda Dizayn , Moda ve Güzellik Makyaj, Güzel Sanatlar,Pazarlama ve Iletisim, ve benzeri birçok English Plus kursu sunmaktayiz.

 

Ögrencilerinize ne tür hizmetler sunmaktasiniz?

 

Ögrencilerimiz için konaklama, havalimani karsilama, sosyal aktiviteler ve kültürel turlari düzenlemekteyiz. En iyi sundugumuz hizmet ise güleryüz ve arkadas canlisi hizmetimizdir.

 

 

Ülkenizden ve sehirden biraz bahseder misiniz?

 

Ingiltere çekici bir ülke. Tarihi ve kültürel zenginligi oldukça fazla ve ayrica oldukça modern. Ünlü birçok müzesi,galerileri,spor takimlari moda ,müzik ve teknolojiyi bünyesinde bulunduran baskent Londra, çekici bir sehir.

 

Okulunuzun lokasyonu ve olanaklarindan bahseder misiniz ?

 

The Language Centre sehrin tam merkezinde,alisveris ve moda merkezi Mayfair’de yer almaktadir.Ferah siniflari (genis masalar,düz ekran televizyonlar,DVD ve duvarlarda orjinal sanat eserleri bulunmakta) ve 12 bilgisayarli Dil stüdyomuz bulunmakta.Ayrica bina içerisinde oldukça büyük bir bilgisayar odamiz ve sicak,soguk yiyecek içecek satan kafeteryamiz bulunmaktadir.

 

Biraz fiyarlarinizdan ve varsa indirimlerinizden bahseder misiniz?

 

Eger ögrenci 4 haftadan uzun bir süreligine 15 saatlik (haftalik) Genel Ingilizce kursuna katilamak isterse,haftalik ücretimiz 185£. Akademik Ingilzce kurslarimiz 4 er haftalik bloklar halinde olmakta ve haftalik 20 saatlik ücreti 1020£’dir. Bu ücret 4 hafta üzeri kayit olan ögrencilerimiz için geçerli olan indirimli fiyatidir. English Plus kurslarimizda haftalik 22 saat egitim verilmekte ve ücreti 1010£’dir.Ancak diger fiyatllari ögrenmek için okulumuzun brosürünü incelemenizde fayda var.

 

 

Ülkenizdeki yasam giderlerinden biraz bahseder misiniz?

 

Londra, pahaliligi ile ünlenmis bir sehirdir,evet , bazi seyler oldukça pahalidir.Restaurantlarda yemek ve içmek ,ulasim kadar pahali olabilir.Eger restaurantlarda yemek yemek yerine,süpermarketlerden alisveris yapip,taksi yerine de otobüs kullanirsaniz çok fazla harcama yapmazsiniz.Ayrica unutmamak gerekir ki bir çok müze ve galeriler ücretsizdir. National Gallery, British Museum, Science Museum, Victoria and Albert Museum, Natural History Museum, Tate Modern, Tate Britain bunlardan bazilari.Büyük parklar da ücretsiz olup,günesli günlerde gidilebilecek en iyi yerlerdendir.

 

Ingilizce ögrenmek  isteyen Türk  ögrencilere tavsiyeleriniz nelerdir?

 

Benim tavsiyem, Ingilizce konusulan bir ülkede egitim almalari ve ufak, Türk ögrencinin fazla olmadigi bir okul seçmeleridir. Bu sayede arkadaslari ile Türkçe konusamazlar. The BBC’nin internet sitesi de oldukça faydali olacaktir ingilizce ögrenmekde.

 

Bu ayki dergimizde yer almasi için yeni bir haberiniz yada kampanyaniz var mi?

 

English Plus kurslarimizin baslangiç tarihleri Hazian ayidir ve birçok kursumuz dolmus durumda. Erken kayit yaptirmak için acele edin.

Adres

University of the Arts London272 High HolbornLondon WC1V 7EYUnited Kingdom

Telefon

+44 (0)20 7514 6302

Faks

+44 (0)20 7514 6310