Okul Bilgisi

1964 yilinda kurulan ve Ingiltere’nin en eski okullari arasinda yer alan Wimbledon School of English Londra merkeze 20 dk uzaklikta, en yakin metro duragina ise 5dk yürüme mesafesinde yer aliyor. Okul binasi Victoria döneminden kalma bir mimariye sahiptir ve gözalici bir bahçe içerisinde yer aliyor. Restoranlar, alisveris merkezleri, cafeler, publar okula yürüme mesafesinde yer aliyor.

Ögrenciler okulda internetten ücretsiz yararlanabiliyorlar. Okulda genis bir ögrenci salonu, ögrencilerin üniversite yerlestirme hakkinda bilgi alabilecekleri akademik bir danisma merkezi ve kütüphane de bulunuyor. Ayrica okulda ögrencilerin derslerden sonra bos zamanlarini degerlendirebilecekleri aktivite programlari da yer aliyor; günlük spor (futbol, voleybol, tenis, bedminton vs...), film klübü, Londra'daki müzeleri ve turistlik bölgelere geziler, piknikler, bowling, müzik ve dans geceleri, partiler vs… Okul 16 yas ve üzeri ögrencileri kabul ediyor. Okuldaki toplam ögrenci sayisi ortalama 180-200 arasinda degisiyor.

Okulda  yer alan program seçenekleri ise;

Genel Ingilizce Kurslari

Yogun Ingilizce Kurslari

Birebir Ingilizce Kursu

Sinav Hazirlik Kurslari

IELTS Hazirlik Kursu

 

Konaklama imkanlari;

Aile Yani: Aile yanlarinda odalar tek veya çift kisilik olabilir. Istege bagli olarak evdeki özel banyolu bir oda da sizin için ayarlanabilir.

Apartman dairesi: Ögrencilerle çevrili bir ortamda kalmak isteyenler için ayarlaniyor.

Adres

41 Worple Road London SW19 4JZ, Birleşik Krallık

Telefon

+44-20-8947 1921