Okul Bilgisi

Devon School ofEnglish

İngiltere’nin güneybatısında bulundan Devon bölgesindekiPaignton şehrinde bulunmaktadır. İngilizlerin sayfiye yeri olan Devon bölgesisakinliği ve deniz kıyısında olması nedeniyle doğal güzellikleriyle öne çıkanyerdir. 45 bin üfulsu şehir yaz aylarında oldukça hareketli turistik bir yeredönüşmektedir.  Su sporları ve özelliklerüzgar sörfü için elverişle sahillere sahip olan Paignton 2012 Londra Olimpiyatları’ndabu branşlara ev sahipliği yapmıştır. Bristol’e 120, Bournemouth’a ise sadece130 Km uzaklıktadır.

1971’de kurulan okul butik bir okul olması nedeniyle eğitimkalitesiyle ön plana çıkmaktadır. Yıl boyunca çok sayıda Türk öğrencinin tercihettiği bölge kısa süre İngilizcesini gelişmek isteyen Türk öğrenciler içinoldukça uygun bölgedir. Okul Victoria tarzı 2 binada eğitim vermektedir.Toplamda 19 tam donanımlı sınıfı, bilgisayar laboratuarı, kütüphanesi ,kafeteryası ve 2 adet öğrenci salonu mevcuttur.

Genel İngilizce programlarının yanı sıra iş İngilizcesi,sınav hazırlık programı, Akademik İngilizce ve İngilizce+ sanat, İngilizce+ Müzik, İngilizce+golf  gibi farklı alanlarda İngilizcenizigeliştirebileceğiniz alternatifler sunmaktadırlar.  16 yaş altı öğrencilerin için yazınaktiviteli yaz okulları da bulunmaktadır.

Konaklama için aile yanı konaklama sunulmaktadır. Ailelerİngiliz aileler olup hepsi okula yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

 

Adres

The Old Vicarage,1 Lower Polsham Road,Paignton,DevonTQ3 2AFUnited Kingdom

Telefon

+44 (0)1803 559718

Faks

+44 (0)1803 551407