Okul Bilgisi

Salford Üniversitesi’ndeprofesyoneller yetisiyor

Salford Üniversitesi’nin en iddiali oldugu bölümleri mühendislik, ticaret, bilim, ve bilgisayar. Ögrenciler,isverenlerin aradiklari yetkinlikleri kazanarak mezun olduklarindan, ise yerlesmekte zorlanmiyorlar. Salford Üniversitesi Is Gelistirme Avrupa Bölge Müdürü Andrew Finch, mezunlarin özellikle yönetim, üretim ve kamu sektörlerinde göze çarptiklarini söylüyor.

Salford Üniversitesi’nin en iddiali oldugu bölümleri mühendislik, ticaret, bilim, ve bilgisayar. Ögrenciler,

isverenlerin aradiklari yetkinlikleri kazanarak mezun olduklarindan, ise yerlesmekte zorlanmiyorlar. Salford Üniversitesi Is Gelistirme Avrupa Bölge Müdürü Andrew Finch, mezunlarin özellikle yönetim, üretim ve kamu sektörlerinde göze çarptiklarini söylüyor.

 

Üniversitenizin tarihçesi hakkinda bilgi verir misiniz?

Üniversitenin kökeni 1896 yilina dayaniyor, Salford Üniversitesi is, bilim ve bilgisayar kullanim alanlarindaki güçlü yönleri ile ögretim ve arastirma konularinda dünya çapinda isim yapti. Yenilikçi ve uygulamali kurslarimiz isverenlerin istedikleri yetkinlikleri kazandirdigindan, mezunlarimiz yönetim, üretim ve kamusal sektörlerde göze çarpiyor.

 

Ögrenci sayiniz nedir?

Yaklasik 18.000 ögrencimiz ve 3.000 civari uluslarasi ögrencimiz bulunuyor.

 

Uluslarasi ögrencilerinize yönelik hizmetleriniz neler?

Uluslarasi ögrenciler destek servislerle ilgili olarak bütün bilgilere http://www.isite.salford.ac.uk/index sitesinden ulasabilirler.

 

Uluslarasi ögrencileriniz için “Ikinci dil olarak Ingilizce” kurslariniz var mi?

Uluslarasi ögrenciler Ingilizce dil programlarimiza ve yaz kurslarimiza katilabilirler, önceden planlanmis çalismalarina baslayabilirler. Bir kez kayit yaptirip, ücretsiz Ingilizce destekli siniflarimizi kullanma hakkina sahip olabilirler:

http://www.languages.salford.ac.uk/efl/programmes/eap

 

Üniversitenizin bulundugu sehir ile ilgili bilgi verir misiniz?

Bizim ilgi çekici kampusumuz Manchester’in merkezine 3 km. uzaklikta bulunmaktadir. Modern, uluslarasi ve müthis bir gece hayati olan sehir, ögrencilerimizin ilgisini çeken unsurlardan.

 

Kampusunuzun sundugu imkanlar neler?

Green Riverside kampusu, Manchester’dan sadece 3km uzakliktadir. Yeni olanaklarla ilgili yatirim programlari http://www.salford.ac.uk/about/investment/ adresinde görülebilir.

 

Burs olanaklari hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Master programlari ile ilgileniyorsaniz ve minimum 3+ not ortalamasina sahipseniz Salford Üniversitesi için uygun nitelikte bir uluslarasi yüksek lisans ögrencisi bursunu almaya hak kazanabilirsiniz.(£2.000 üzeri). Burs için niteliklerinizin uygunlugu basvurunuzdaki fatura üzerinde gösterilir,bu nedenle ayrica burs için basvurmak zorunda kalmazsiniz.

 

Sundugunuz en fazla tercih edilen derece programlari neler?

MSc Management (Yönetim)

MSc Marketing (Isletme)

MSc International Tourism Management (Uluslarasi Turizm Yönetimi)

MSc Investment Banking (Yatirim Bankaciligi)

 

Üniversitenizde en güçlü oldugunuz alanlar hangileri?

Mühendislik, ticaret, bilim, ve bilgisayar kullanimi. Built Environment Okulu Ingiltere’de birinci sirada yer almaktadir. Dil okullari Ingiltere’de dil bilimleri içerisinde onuncu siradadir.

 

Genel kayit kosullariniz neler?

Türk ögrenciler için genel kayitla ilgili istenilen yüksek lisans-minimum 2.75 ortalama (3+ = burs) Ayrica Turkiye’deki belirli Üniversitelerden mezun olan ögrencileri Atlas araciligiyla basvurduklari takdirde 2.75’ten az ortalama ile de kabul edebiliriz.

 

Basvurular için en uygun zaman nedir?

Üniversite ögrencileri UCAS internet sitesi üzerinden basvuru ile- Salford basvurulari UCAS’in son teslim tarihinden sonra kabul eder. Yüksek lisans ögrencileri Salford Business School, School of the Built Environment,School of Language için yil boyunca internet üzerinden basvurabilirler.

 

Ücretleriniz nedir?

Üniversite ögrencisi (mezun) – £8.400 , £10.500, yüksek lisans ögrencisi (masters)- £7.800 , £10.500

 

Adres

C117 Cadman Building College Road Stoke on Trent Staffordshire ST4 2DF United Kingdom

Telefon

+44 (0)1782 294000