Okul Bilgisi

Uygun fiyata kaliteli egitim ILAC?da

2007 ve 2008 yillarinda Kuzey Amerika?daki en iyi dil okulu ödülünü kazanan ILAC , Kanada?nin önde gelen dil , kaliteli dil okullarindan bir tanesi. 2008 yili boyunca Türk ögrencilerine sundugu çok özel fiyatlari ile en fazla tercih edilen okullardan biri olmayi basariyor. ILAC Türkiye pazarlama müdürü Emel Genç ile okul hakkinda merak ettiklerinizi sorduk

2007 ve 2008 yillarinda Kuzey Amerika’daki en iyi dil okulu ödülünü kazanan ILAC , Kanada’nin önde gelen dil , kaliteli dil okullarindan bir tanesi. 2008 yili boyunca Türk ögrencilerine sundugu çok özel fiyatlari ile en fazla tercih edilen okullardan biri olmayi basariyor. ILAC Türkiye pazarlama müdürü Emel Genç ile okul hakkinda merak ettiklerinizi sorduk.

 

 

Ögrenciler neden sizin okulunuzu seçiyorlar ?

 

Ilac’in , Toronto ve Vancover olmak üzere Kanada’nin en büyük 2 sehrinin merkezinde okullari vardir.  

Unesco’nun yaptigi arastirmaya göre Toronto ve Vancouver dünya üzerinde yasanilabilir en iyi sehirlerdir. Toronto, Kanada’da Ingilizce konusulan en büyük sehir ve dünyanin en kozmopolit sehirlerinden biridir. Vancouver, Kanada’daki ikinci en büyük sehirdir. Ilac, egitim sektörü derneklerinin aktif üyesi durumundadir ve bu dernekler tarafindan onaylidir. Egitim sektöründe taninmakta olan ve birçok ödül kazanan bir okul olmasindan dolayi çok mutludur.

 

Kisiye özel çalisma planlari ögrencilerin egitim planlarina yön vermelerine yardimci olmaktadir. Ilac’in izledigi müfredat Kanada’da 13 üniversite tarafindan taninmaktadir. Ilac 18 seviyede genel Ingilizce kursu sunmaktadir. 10 dan fazla seçmeli ders mevcuttur.Siniflar küçüktür, siniflarda ortalama 12-14 ögrenci bulunmaktadir. Egitimin her pazartesi baslamasi ögrencilere kendi programlarini ayarlayabilmek için büyük bir rahatlik verir.

 

Dünya üzerinde 50 ülkeden ögrenciler gelmektedir. Ilac’de 11 dilden fazla dili bilen danismanlar bulunmaktadir. Ilac’deki bütün ögretmenler TESOL sertifikasina sahip ve Ingilizce ögretme alaninda büyük tecrübelere sahiptir. Yüksek kaliteyi saglayabilmek amaciyla aile yani konaklamalar her ay degerlendirilmektedir.

     

 

Ilac’deki yüksek sezon ve düsük sezondaki ögrenci sayisi nedir ? Okuldaki Türk orani ne kadardir?

 

Ilac’e dünya üzerinde 50 ülkeden çok yerden ögrenci gelmektedir.

Okuldaki Türk ögrenci orani %4’tür.

Yüksek sezondaki ögrenci sayisi: Toronto: yaklasik 1.000 Vancouver : yaklasik 400

Düsük   sezondaki ögrenci sayisi: Toronto: yaklasik   700  Vancouver : yaklasik 250

 

 

Programlariniz ve ögretim sisteminiz hakkinda bilgi verebilirsiniz?

 

Ilac güçlü egitim sistemi ile taninmaktadir. Müfredatimiz ögrencilerin ingilizce ile ilgili ihtiyaçlarini karsilayacak, gelecek planlarina yönelik ( akademik Ingilizce, is Ingilizcesi vb. ) bir sekilde kisiye özel düzenlenebilmektedir.

 

Ögretmenlerimiz : en üst düzeyde egitilmis, TESOL,B.Ed ve CELTA sertifikalarina sahip, üniversite lisans ve yüksek lisans egitimi almis, akademik ödüllere sahip, Kanada ve yurtdisinda egitim konusunda tecrübeli, ögrencilere ve onlarin ögrenme isteklerine karsi kibar, düsünceli kisilerdir.

 

Okulumuzda sunulan programlar :

 

Yogun ve süper yogun Ingilizce programi ( 18 + )

Cocuklar için Ingilizce programi ( yas : 13-17 )

Yaz ve kis kamplari ( yas 13-19 )

Toefl kursu

Tesol diploma kursu

Is Ingilizcesi kursu

Staj programi

Üniversite amaçli programlar için Ingilizce

Liseler için hazirlik programi

 

 

Okulunuzun ögrenciler için sunduklari servisler hakkinda bilgi verebilir misiniz?

 

Ilac’de 11 dilden fazla dil bilen danismanlar bulunmaktadir ve hepsi müsteri servislerinin birinci öncelik oldugunu farkindadir.Ilac’in çalisanlari ögrencilerin Ilac’de alacaklari egitimin onlarin hayatinda etkili ve verimli bir dönem olmasi için ellerin geleni yapmaktadir. Ögrenci servisimiz ögrencilerimizi Kanada’da evlerinde gibi hissettireceklerdir.

 

Ögrencilerimize sundugumuz hizmetler :

 

Ögrencilerin yerine ögrencinin acenteleri ile iletisim halinde olmak

Ilac ögrenciler için akademik danismanlik ve destek sunmaktadir.

Vize uzatmada yardim

Konaklama ile ilgili sorunlarda yardimci olmak ya da aileyi degistirmek

Seviyenizdeki gelisme ve sinif degisiklikleri hakkinda yardim

Kanada’da günlük yasam ile ilgili duydugunuz herhangi bir ihtiyacinizda bizimle irtibata geçebilirsiniz

 

 

Ögrencilere Kanada ve sehirler hakkinda bilgi verebilir misiniz?

 

Kanada güvenli bir ülkedir. Unesco’nun yaptigi arastirmaya göre Toronto ve Vancouver dünya üzerinde yasanilabilir en iyi sehirlerdir. Bu sehirlerin karakteristik özellikleri: birçok kültürden insanin yasamasi, güvenli olmasi, 24 saat toplu tasima ile ulasimin saglanabilmesi, açik hava aktiviteleri.

Kanada’da egitim almak diger ülkelere göre daha uygundur.

 

Okulun lokasyonu ve özellikleri hakkinda bilgi verebilir misiniz?

 

Ilac’in Vancouver’daki kampüsü:

 

Vancouver’da merkezinde

21 sinif ve modern donanim

Ögrenci kafeteryasi ve dinlenme odasi

Ücretsiz hizli internet baglantisi ile 30 bilgisayar

Ücretsiz kablosuz internet baglantisi

Toefl Ibt hazirligini kapsayan dil laboratuari

Toefl Ibt merkezi

 

 

Ilac’in Toronto’daki kampüsü:

 

Toronto’nun merkezinde. Toronto’nun ana metro istasyonlarinin ( Yonge ve Bloor  ) hemen yaninda, bütün toplu tasima merkezlerine kolay ulasim. Okulun etrafinda birçok restoran, alisveris merkezi, gece klübü, bar, tiyatro, sinema ve açik hava kafeteryalar mevcuttur.

Ilac ögrencilerinin ücretsiz girebilecegi, Kanada’nin en tercih edilen ve en büyük kütüphanesi ve  Ingilizce dil egitimi kaynagi merkezinin yaninda

Toronto Üniversitesi’ne yürüyüs mesafesinde

50 sinif ve modern donanim

Ögrenci kafeteryasi ve dinlenme odasi

Ücretsiz hizli internet baglantisi ile 50 bilgisayar

Ücretsiz kablosuz internet baglantisi

Toefl Ibt hazirligini kapsayan dil laboratuari

Toefl Ibt merkezi

 

 

Türk ügrencilere uyguladiginiz bir promosyon var mi?

 

 

Türk ögrencilere Ilac’de promosyondan yaralanabiliyorlar. Ilac’de Türk ögrenciler hala 2007 fiyat ve indirimlerinden yaralanabilmektedir ( 2008 senesi sonuna kadar ). Ayrica 20 hafta ve üzerinde egitim almak isteyen ögrencilerimize 4 hafta ücretsiz  egitim saglamaktayiz.

 

 

Kanada’daki yasam maliyetleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

 

Istanbul’daki yasam maliyetinden pek farkli degil. Aylik toplu tasima maliyeti 110 CND olarak düsünebilirsiniz, diger kisisel giderleriniz ile birlikte toplam aylik 300 – 400 CND civarinda bir harcamaniz olur.

Aileyani konaklamayi tercih edecek ögrencinin, bu hizmetin 3 ögün yemegi kapsadigini unutmamali.

.

 

Okul ücretleriniz hakkinda bilgi verebilir misiniz?

 

4 hafta yogun Ingilizce programi           860 CAD

12 hafta            “           “                    2.580 CAD

24 hafta            “           “                    4.300 CAD

            40 hafta            “           “                    6.800 CAD

Kanada UluslararasiDil Akademisi

International Language Academy of Canada (ILAC), Kanada nin en büyük iki sehrinde, Toronto ve Vancouver da okullari bulunan bir dil organizasyonu. Türkiye Pazarlama Müdürü Emel Özen e, okuldaki egitim programlarini ve ögrenim ücretlerini sorduk.

International Language Academy of Canada (ILAC), Kanada nin en büyük iki sehrinde, Toronto ve Vancouver da okullari bulunan bir dil organizasyonu. Türkiye Pazarlama Müdürü Emel Özen e, okuldaki egitim programlarini ve ögrenim ücretlerini sorduk.

ILAC i neden tavsiye edersiniz?
ILAC ta siniflar 10-12 kisiliktir. Derse baslangiç tarihleri esnektir, iki haftada bir baslanabilir. Beginner dan High Advanced a 18 dil seviyesinde egitim verilir. Kendi programini kendin yarat tarzindadir ve genel Ingilizce dersiyle istediginiz seçmeli dersi kombine etmeni saglar. Gramer, konusma, aksan, edebiyat, tartisma gibi 10 dan fazla seçmeli ders vardir. TOEFL, TOEIC ve Cambridge sinavlarina hazirlik programlari sunar. ETS onayli resim TOEFL sinav merkezidir. Intermediate ve Advanced is Ingilizcesi siniflari vardir. Ögremenlerinin tümü diplomalidir. Avustralya, Ingiltere ve ABD den daha uygun fiyatlar sunar. Bugüne kadar 25 bin ögrenci mezun ettik. ILAC ayrica AILIA (Language Industry Association), ALTO (Association of Language Travel Organizations), FIYTO (Federation of international Youth Travel Organization), CLC (Canada Language Council), CECN (Canadian Education Centre Network), CAPLS (Canadian Association of Private Language Schools) ve Industry Canada nin aktif üyesi.

Ögrenci profiliniz nasil?
50 nin üzerinde ülkeden ögrencilerimiz var. Bunlarin üçte biri Avrupa-Ortadogu, üçte biri Latin Amerika, geri kalani se Asya dan. Türk ögrencilerin orani sezona göre degismekle birlikte yüzde 4 ile 7 arasinda. Ögrencilerin ortalama yasi 24.

Kanada da bir ögrencinin yasam giderleri ne kadardir?
Örnegin Toronto da aylik toplu tasima karti 99.75 Kanada dolari, öglen yemegi 4-8 Kanada dolaridir.

Uygulanan egitim sistemi nasil?
Programlarimiz ögrencilerin akademik ve kariyer hedeflerine göre düzenlenebilir. Baslica programlarimiz sunlar:

 • ESL Programlari 18 seviye - Beginner, Intermediate, Advanced ve High Advanced Intensive (Yogun) - Haftada 30 ders saati. Her ders 45 dakika. GenelInglizce + 2 seçmeli ders Super - Intensive (Süper yogun) - Haftada 40 ders saati. Her ders saati 35 dakika. Genel Inglizce + 2 seçmeli ders + Workshop sinifi.
 • Junior Inglizce Yaz ve Kis kamplari ILAC in yaz ve kis kamplari, hem gençler hem de 18 yasindan büyükler için, Inglizce derslerle birlikte farkli aktivitelere de katilmak için güzel bir firsat.
  Gold, platinum veya tenis kamplarimizdan birini seçebilirsiniz ya da size özel bir paket hazirlanabilir.
 • TOEFL, TOEIC, IELTS ve Cambridge testlerine hazirlik Resmi TOEFL test merkezi
 • TESL Sertifikasi Kanadali stajyer ögretmenlerle ayni sinifta okuma imkani saglar. Bu kurs tamamlandiginda, Kanada ve baska ülkelerdeki özel dil kurslarinda ögretmenlik yapma imkani olusur. TESL Kanada tarafindan onaylidir. (www.tesl.ca)
 • Pathway (Üniversitelere Hazirlik ) Programlari ILAC ta Ingilizce dil egitimine katil ve üniversite veya kolejlere TOEFL a gerek kalmaksizin devam et. Kanada daki anlasmali okullarimiz lisans, yüksek lisans ve MBA için diploma ve sertifika sunuyor.

  Anlasmali okullarimiz:
  Brock University - Ontario - www.brocku.ca
  George Brown College - Ontario - www.georgebrown.ca
  Malaspina University College - British Columbia - www.mala.ca
  Niagara College - Ontario - www.niagarac.on.ca
  Oklahoma City University - British Columbia - www.okcu.edu
  Seneca College - Ontario - www.senecac.on.ca
  Sheridan College - Ontario - www.sheridaninstitute.ca
  Thompson Rivers University - British Columbia - http://www.TRUworld.ca
  University of Manitoba - Manitoba - www.umanitoba.ca
  University of Regina - Saskatchewan - www.uregina.ca
  University of Windsor - Ontario - www.uwindsor.ca
 • Pre - Degree Programi Bir üniversite veya kolejde herhangi bir lisans, yüksek lisans veya master programina girmek isteyen olgun ögrenciler için hazirlanmis bir program.
 • Universite Foundation Program Özellikle liseden yeni mezun olmus ve Kanada dan lise diplomasi almak isteyen ögrenciler için hazirlanmis bir program.
  Bu program, üniversitelerin basvurularda dikkate aldigi beceri ve bilgiyi size kazandirir ve üniversitede daha basarili olmanizi saglar.
 • Staj ILAC in 4-12 haftalik staj programi, Kanada daki çalisma ortaminda Inglizcenizi gelistirmek için güzel bir firsat.
 • Advanced Is Ingilizcesi Ögrenciler is hayatiyla ilgili konulari tartisirken is görüsmeleri ve etkili yazi yazma gibi becerileri de ögrenir. Bazi dersler uluslararasi pazarlama, sunum teknikleri ve bunlarin canlandirilmasini içerir.
 • Aksam Okulu Haftada 4 gündür. Part time ögrencileri için ideal seçenektir. Tüm seviyeler mevcuttur.
 • Online Akademi Ögrenciler online egitimle Ingilizcelerini gelistirebilirler. Bu program British Council onaylidir ve tüm seviyeler için mükemmel bir ögrenim aracidir. ILAC ögrencileri Online Akademi den 1 yil ücretsiz faydalanabilir.

  Okulunuzun bulundugu sehirlerdeki olanaklar neler?
  ILAC, Kanada nin en büyük sehirlerinde bulunuyor: Toronto ve Vancour. Toronto Kanada nin en büyük ve kozmopolit sehirlerinden biri. Vancouver da Kanada nin ikinci büyük sehri.

 

Web Sitesi

Adres

920 Yonge St., 4th floor Toronto, ON M4W 3C7, Canada

Telefon

+1 416 961.5151

Faks

+1 416 961.9267