Okul Bilgisi

Intrax?da dil egitimi

Amerika ve Kanada?da subeleri olan dil okulu Intrax?da uygun fiyata kaliteli egitim alabileceginiz bir seçenek. Okul yetkilisi Jean Kim ile yaptigimiz görüsmede sizler için birçok bilgi edindik

Amerika ve Kanada’da subeleri olan dil okulu Intrax’da uygun fiyata kaliteli egitim alabileceginiz bir seçenek. Okul yetkilisi Jean Kim ile yaptigimiz görüsmede sizler için birçok bilgi edindik.

 

1) ‘Intrax International Institute’ hakkinda genel bir bilgi verebilir misiniz?

 

‘Intrax International Institute’, dünyanin 80 ülkesinde faaliyette bulunan uluslararasi egitim ve kültürel degisim programina kendini adamis bir kuruluslar ailesi olan ‘Intrax  Cultural Exchange’ kurumunun bir subesidir. ‘Intrax Internatinal Institute’; San Francisco, San Diego, Sikago ve Vancouver’da bulunan merkezlerinde her yil 8000’den fazla ögrenciyi agirlayan Ingilizce egitimi veren özel bir dil okuludur. 1993’ten beri; uluslar arasi ögrencilere ESL (Ikinci dil olarak Ingilizce) dersleri, TOEFL ve TOEIC sinavlarina hazirlik, Is Ingilizcesi, staj ve gençlik programlarinin içinde bulundugu kaliteden ödün vermeyen Ingilizce programlari saglamaktadir. Müfredatimiz, ESL alaninda doktora yapmis akademik personel olarak çalisan deneyimli kisiler tarafindan hazirlanmistir.  Alaninda uzman ögretmenlerimiz çagdas egitim metotlari ve dil ögrenme sürecini hizlandiracak sekilde tasarlanmis sinif içi materyaller kullanmaktadirlar. Cana yakin personelimiz, ögrencilere mümkün olan en iyi destek ve yardim saglamaktadirlar. Modern merkezlerimizde ögrencilere rahat ve güvenli bir çalisma ve ögrenme ortami saglanmaktadir. Merkezlerimiz Kuzey Amerika’nin en heyecan verici dört sehrinin kalbinde yer almaktadir.

 

 

2) Siniflar ve ögrenci profili hakkinda bilgi verebilir misiniz?

 

Her sinifta en fazla 12 ögrenci bulunmaktadir. Dolayisiyla okuldaki toplam ögrenci sayisi;

 

San Francisco: 250

San Diego: 150

Chicago: 215

Vancouver, Kanada: 160 yetiskin & 30 gençler

 

Okulumuzda sadece uluslar arasi ögrenciler vardir. Ögrencilerin çogunlugu: Brezilya, Kore, Japonya, Fransa, Mogolistan, Tayvan, Meksika, Türkiye, Arjantin, Tayland, Almanya’dan gelmektedir.

 

3) Ingilizce dil egtimi hakkinda bilgi verebilir misiniz?

 

Uluslar arasi ögrenciler için ESL kurslarimiz mevcuttur. Bu kurslar ‘Basari için Egitim’ dedigimiz kurslardir ve 3 seviye sunulmaktadir. Standart ( haftada 20 ders), Yogun (haftada 28 ders) ve Çok yogun (haftada 35 ders) programlar bulunmaktadir.

 

4) Intrax merkezleri hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Her merkezde çok canli ve enerjik bir ortam vardir. Bütün okullarimiz popüler sehirlerin merkezinde, önemli turistik yerlerden ve alisveris ile yemek yeme alanlarindan sadece dakikalar uzakligindadir.

San Francisco: San Francisco engebeli sokaklari, yumusak Kaliforniya iklimi, eski moda tramvaylari, Alcatraz Adasi, Golden Gate Köprüsüyle bilinir. Kozmopolit kültür ve Kaliforniya mutfagiyla taninan San Francisco, dünyanin önde gelen seyahat noktasidir. San Francisco’daki dil okulumuz sehir merkezinde ünlü alisveris merkezi ‘Union Square’ ve Financial District’ e yürüme mesafesinde bulunmaktadir. Çevresinde çok fazla müze, sanat galerisi, sinema, tiyatro, alis veris merkezleri ve çok çesitli restoranlar bulunmaktadir. Her türlü toplu tasimayla çok rahat ulasilabilir.

San Diego: Mükemmel bir kiyi seridi, iklimi ve kumsaliyla San Diego essiz bir Güney Kaliforniya kiyi sehridir. Hollywood, Disneyland ve Los Angeles’ a çok yakin olan San Diego Intrax’ta her zaman eglence için vaktiniz olacaktir. San Diego’daki okulumuz ‘Little Italy’de sehir merkezinde John Hancock Binasi’nda bulunmaktadir. Alis veris merkezlerine, restoranlara, sanat galerisi, müzelere ve canli gece hayatina yürüme mesafesindedir. Her türlü toplu tasimayla ulasim çok rahattir.

Sikago: Müzik, sanat, mimari, canli gece hayati ve kültürüyle Sikago, dünyanin en gözde sehirlerindendir. Grant Park’ta ücretsiz jaz dinleyebilir, ünlü Sears Kulesi, Field Müzesini ve Sikago Sanat Enstitüsü’nü ziyaret edebilir ve bu tarz aktivitelerle Ingilizce ögreniminizi hizlandirabilir ve Amerikan kültürünü ögrenebilirsiniz. Sikago’ daki okulumuz, sehir merkezinde Michigan Caddesi’ nde alis veris bölgesinin merkezinde Milenyum Park karsisindadir. Alis veris merkezleri, restoranlar, sinema, müzeler ve parklar diger bütün merkezlerimizde de oldugu gibi yürüme mesafesindedir. Toplu tasimayla okula ulasim çok rahat ve kolaydir.

Vancouver (Kanada): Dünyada Vancouver’da oldugu gibi büyük sehir karmasasini eglenceyi birlestiren ve baska bir yer daha yoktur. Dünyanin en güvenli ve en temiz sehirlerinden biri olarak bilinen Vancouver’da çok fazla aktivite çesitliligi vardir. Downtown Vancouver’da Robson Sokagina yürüme mesefesinde olan okulumuz alis veris merkezleri, sanat galerileri ve müzeler, kafeler, restoranlar ve sport tesislerinin de çok yakinindadir. Okula her türlü ulasim imkâni mevcuttur.

5) Okullarinizin ögrencilere sundugu sosyal imkânlar nelerdir?

 

Bütün okullarimiz sehir merkezindedir.

Bilgisayar laboratuarlari

Ögrenci salonu

Kablosuz internet

Çalisma odalari

Langirt masasi, masa tenisi, bilardo masasi, video oyunlari

Kütüphane

IBT TOEFL test merkezleri

Ögrenciler için mutfak/ mikrodalga firin

Kahve makinesi

Danisma odalari/ ögrenci servisi

Adres

Suite 1410 – 409 Granville Street Vancouver, BC V6C 1T2 Canada

Telefon

+1 604 681 8464