Okul Bilgisi

St. Giles Vancouver

Vancouver’in kalbinde sehrin merkezinde yer alan okul ,alisveris merkezlerine ve modern sehrin tüm eglence hayatina ve gözalici limana yürüme mesafesindedir. Okul modern bir is merkezinde komple  bir kata sahip sekilde egitim vermektedir.Bu küçük okul sicak bir ortam arayan ve daha fazla klisisel ilgil isteyen ögrenciler için idealdir. Vancouver 600000 nüfusu ile büyük sehirde arayacaginiz tüm atraksyonlari sunmasinin yanisira bir o kadar da güvenli ve seçme sebebi olacak kadar da küçüktür.

Konaklama seçenekleri;

Aile yani- Tek kisilik,yarim pansiyon,ortak veya özel banyo,30-40 dakika mesafede

Yurt – minimum 19 yas sarti,yemeksiz,tek kisi veya paylasimli oda,özel veya ortak banyolu. Okula 15 dakika yürüme mesafesi.

 Okul ayrica yaz döneminde UBC ( University of British Colombia)nin da yurtlarina ögrenci yerlestirmektedir. Bu yurt da 30-40 dakika mesafededir.

Okul yaz ve kis aylarinda ögrencilere birçok aktivite seçenegine katilim hakki tanimaktadir. Toplam sinif sayisi 14 ve maksimum ögrenci kapasitesi 150 dir. Her sinifta da ortalama 12 ögrenci bulunmaktadir.  Minimum yas siniri 16 olan okulda 20 adet bilgisayar ve ücretsiz wifi hizmeti sunulmaktadir.  Okulda sunulan en önemli programlardan biri yöneticilere yönelik kisa süreli vakit ayirabilenlere özel platinum programlaridir. Haftalik 15,20,25 veya 30 saatlik programlar olarak sinif ortaminda seçebileceginiz gibi birebir ders olarak da alabileceginiz programlardir. Okulda sunulan diger programlar;

Genel Ingilizce programi

General English 20 / 28 ders | General English 1:1 | English Plus

Akademik dönem (uzun dönem)

International Semester Courses | IELTS | TOEFL | TOEIC | Cambridge FCE and CAE

Kariyer programlari

Work Experience (ücretli/ücretsiz) | CBEI Business English | English for Tourism

Platinum programlar

15, 20, 25, 30, or 35 ders (mini-group veya 1:1) | Platinum Plus | Weekend Lessons | Telephone Lessons

Tatil programlari

Canadian Experience Programme

 

Okul web sitesi; http://www.stgiles-international.com/english-courses/locations/canada/vancouver.php

St Giles Language Travel magazine tarafindan en iyi zincir okul seçildi.

St Giles International okullar grubu 2007’de Language Travel magazine tarafindan verilen en iyi zincir okullar ödülünü kazandi. Grubun Kanada’daki okulu St Giles Vancouver’in, Kanada’daki resmi ve özel egitim kurumlarini akredite eden tek kurum olan Languages Canada’dan akreditasyonu bulunuyor. Okulun Yetkilisi Lorie Lee anlatti.


St Giles International okullar grubu 2007’de Language Travel magazine trafindan verilen en iyi zincir okullar ödülünü kazandi. Grubun Kanada’daki okulu St Giles Vancouver’in, Kanada’daki resmi ve özel egitim kurumlarini akredite eden tek kurum olan Languages Canada’dan akreditasyonu bulunuyor. Okulun Yetkilisi Haruna Kool anlatti.

 

Programlariniz neler?

Genis bir program yelpazesine sahibiz. Genel Ingilizce’nin yani sira profesyonellere ve is insanlarina yönelik Platinum programlari, full-time is Ingilizcesi programi, profesyonel staj yerlestirme ve sinav hazirlik kurslarimiz (Cambridge, TOEFL, TOEIC ve IELTS) var.

 

Ögrenci sayiniz ve uluslararasi ögrenci oranlariniz nedir?

Düsük sezonda 70, yüksek sezonda 120 ögrencimiz bulunuyor. 2007 verilerine göre ögrenci sayimizin en yogun oldugu 5 ülke Kore (% 33.3), Meksika (% 15.7), Brezilya (% 13.6), Isviçre ve Türkiye (her ikisi de % 5.8)

 

Ögrencilerin okulunuzu tercih etmelerinin nedenleri neler?

St Giles International okullar grubu 2007 yilinda Language Travel magazine tarafindan en iyi zincir okullar ödülünü kazandi. 2006 yilinda Best School ödülünü kazandi. St Giles International Vancouver ise, yakin geçmiste Kanada’daki resmi ve özel egitim kurumlarini akredite eden tek kurum olan Languages Canada’dan akreditasyon aldi.

 

Programlariniz ve egitim sisteminiz hakkinda bilgi verirmisiniz?

Ingilizce ögretiminde ögrenci merkezli ve içerik bazli yöntem kullaniyoruz.Okul içerisinde English-only politikamiz sistemimizin bir parçasi ve tüm ögrencilerin kendi aralarinda dahi Ingilizce konusmasi zorunlu. Ayrica tüm ögretmenlerimiz TESL sertifikali.

 

Ögrencilere yönelik ne gibi hizmetleriniz var?

Ücretsiz DVD kütüphanesi, internet internet erisimi, ögrenci odasindaki bilgisayarlarda Skype, academik danismanlik ve ögrenci aktiviteleri.

 

Vancouver ögrenciler için nasil bir sehir?

Vancouver dünyanin en güzel sehirlerinden biri. British Colombia eyatetinin Güney Bati ucunda Pasifik okyanusu ve sahil dag siralari arasinda yer aliyor. Dogal güzellikleri ve kozmopolit sehir merkeziylebirçok kisiyi kendine çekiyor. Ögrenciler açisindan en önemli avantajlarindan biri, Ingilizce konusulan diger ülkelerden farkli olarak Kanada ingilizcesinin dogal yapisi bulunmasi ve ufak bölgesel farkliliklara sahip olmasi. Bu da Ingilizce ögrenimi için Kanada’yi popüler kilan bir etken.

 

Okulunuzun konumu ve donanimlari hakkinda bilgi verir misiniz?

St Giles Vancouver sehrinin tam merkezinde yer aliyor. Modern bir ofis binasinin toplam 4 katinda egitim veriyoruz. Tüm siniflar tam donanimli ve her sinifta interaktif tahta bulunuyor. 12 bilgisayara sahip bilgisayar odasi, kafe tarzi ögrenci alani, koltuklar, ses sistemi ve Skype donanimli 4 bilgisayar var. Okul içerisinde kablosuz internet erisimi bulunuyor. Isadamlarina yönelik Platinum merkezimizde (ayri giris ve donanima sahip fakat ayni binada) özel siniflar, bilgisayar ve özel ikramlarin, gazete ve derginin sunuldugu ögrenci alani mevcut.

 

Su anda geçerli indirimleriniz var mi?

Ocak-Mayis 2008 arasinda yapilacak kayitlarda geçerli %10 indirim Genel Ingilizce ve Platinium kurslari için devam ediyor.

 

Kanada’da bir ögrencinin yasam masraflari nedir?

Ögrenciler aile yani konaklama seçenegini seçtiklerinde sabah kahvaltisi ve aksam yemegi de ücrete tabi olarak haftalik 191 CA$ öderler. Öglen yemegi için ortalama 6-7 CA$ verirler. Bazi okul aktiviteleri ücretsiz fakat örnegin katilimi ücretli olan haftasonu gezileri gidilecek yere de bagli olarak 30 CA$ veya daha fazla tutabilir. Toplu ulasim da oldukça uygundur. 4 hafta veya üzeri kalacak ögrenciler ekonomik aylik bilet alip 99 CA$ öderler.

 

Ingilizce ögrenmek isteyen Türk ögrencilere tavsiyeleriniz nelerdir?

Birçok Türk ögrenci indirimli ISC fiyatlarindan yararlanmak için 6 ay ve üzeri egitime kayit olur. ISC programlarinin en güzel yanlarindan biri de esnekligi. Ögrenciler Genel Ingilizce, Is Ingilizcesi ve/veya test hazirlik kurslarina geçis yapabilirler. En iyi yöntem okulda yetkili danismanlarla ögrencinin  hedefleriniyle ilgili görüsüp, beklentilere uygun program çikarilmasidir.

Saint Giles College

Ilk ez 1955?te Londra?da kurulan Saint Giles dil okullari, bugün Ingiltere, ABD, Kanada ve Brezilya?da subeleri bulunan büyük bir organizasyon. Her yil 90 farkli ülkeden ortalama 10 bin ögrenci bu okullarda Ingilizcesini gelistiriyor. Bu okullarin özelliklerini ve buralarda ögrenim görmenin maliyetini okul yetkililerine sorduk.

Ögrenciler neden sizin okulunuzu tercih ediyorlar?
 

50’den fazla yillik deneyimimiz var. Uygun fiyat ve konaklama seçeneklerimiz, iyi egitiimli ve uzman çalisanlarimiz, okullarimizin lokasyonlari ve 2006 yilinda “Language Travel Magazine Star Awards Ingilizce dil okulu” ödülünü almis olmamiz da tercih edilmemizde etkili oluyor.

Ögrenci sayiniz ve ögrencilerin ülkelere göre dagilimi nedir?
Bu sorunuzun cevabi okullarimiz arasinda farklilik gösteriyor. Birkaç okulumuzdan örnekler vereyim. Brighton’da ögrenci sayimiz yilin hangi döneminde oldugumuza göre, 330 ile 425 arasinda degisir. Ögrencilerin ülkelere göre dagilimi söyle: Kore yüzde 18, Türkiye yüzde 13, Japonya yüzde 8, Isviçre yüzde 5, Fransa yüzde 5, Ispanya yüzde 5, Tayvan yüzde 4, Brezilya yüzde 3, Kolombiya yüzde 3, Rusya yüzde 2.
Londra merkezdeki okulumuzdaki ögrenci sayisi da 450 ile 350 arasinda degisiyor. Oradaki dagilim söyle. Kore yüzde 15, Japonya yüzde 9, Brezilya yüzde 9, Isviçre yüzde 9, Italya yüzde 8,Türkiye yüzde 7, Ispanya yüzde 5, Rusya yüzde 5, Fransa yüzde 4, Arjantin yüzde 4.

Egitim sisteminizi ve programlarinizi anlatabilir misiniz?
Yüksek egitim standartlarimiz var, sadece yüksek standartli ögretmenler bünyemizde bulunuyor.
Ögrenci odakli egitim modeli uyguluyoruz. Genel Ingilizce kurlari sunuyoruz. 15, 20, 22 ve 28 ders/haftalik kurlar, sinav hazirlik kurslari (IELTS, TOEFL ve Cambridge), düsük maliyetli ve esnek uluslararasi sömester programi, üniversite hazirlik programi, profesyonellere yönelik  kurslar, özel amaçlarla Ingilizce (isletme, turizm, sanat ve dizayn), yetiskin tatil kurslari, çocuklar için yaz okulu kamplari ve ögretmen egitimi (CELTA, Cert. TESOL and DELTA) programlarimiz var.

Okullarinizin bulundugu sehirlerin ögrenciler açisindan cazip taraflari neler?
Tüm St Giles okullari sehirlerin etkili merkezlerinde bulunuyor. Uluslararasi ögrenciler için kozmopolit Londra, modern  Highgate, serin Brighton ya da günesli Eastbourne Ingiltere’de, trend sehir San Francisco ABD’de, ya da güzel Vancouver Kanada’da. Ek olarak Brezilyali ögrencilere Sao Paulo ve Cambinas’ta Ingilizce egitimi sunuyoruz. Tüm merkezlerimizde kablosuz internet, bilgisayar merkezleri, film projektörleri,kütüphane ile birlikte bireysel DVD oynaticilar bulunuyor.

Su anda bir kampanyaniz var mi?
Fiyatlarimiz gayet uygun. Tüm kurslarda yüzde 10 indirim  St Giles Vancouver’da ögrencilerimizi bekliyor.

Okularinizin bulundugu sehirlerdeki yasam masraflari nasil?
Brighton:
St Giles Kantin

Hamburger GBP 1.80 / £ GBP salata ile

Pizza GBP 2 - GBP 2.30

Meyve 30p

Çikolata 50p

Sicak içecekler 50  70p

Kafeler
Sicak içecekler GBP 2.20

Sandviç GBP 2.50

çorba GBP 1.80

Pizza GBP 2.50 - GBP 5

Salata GBP 2 - GBP 5

Hamburger ve patates cipsi GBP 3 - GBP 5

Süpermarket
Sandviç GBP 1.50 - GBP 2.50

Meyve 20p

Patates cipsi 50p

Salata GBP 2

Ögrenci yemek masraflarina gnünde ortalama 10 paund harcar.
Diger masraflar                                                            
Mektup pulu 40p

4 tane pil GBP 3.50*

36 pos fotograf makinesi filmi GBP 4.00

20 sigara GBP 4.80

Dis macunu GBP 1.80*

Sampuan  GBP 2.00*

Ulasim


Tek kullanim otobüs bileti GBP 1.20

Pasolar   GBP 13 haftalik *
GBP 44 aylik*


Kurs kitaplari

Egitim süresi Kitap maliyeti

1-8 hafta GBP 0

2-3 ay GBP 20

4-6 ay GBP 40

6-9 ay GBP 60


Ek bireysel çalisma kitaplari
Sözlük: 12-16 sterlin
Gramer kitabi: 12-16 sterlin

Egitim maliyetleriniz nasil?
Egitim maliyetleri ile ilgili tüm detaylari http://www.stgiles-international.com/fees2007.pdf
x0  adresinde bulabilirsiniz.

Su siralar özel bir indiriminiz var mi?
Junior Summer Camps in Nottingham and Southampton (UK) and San Francisco (USA) küçükler için yaz okulu kamplarimiz dünyanin birçok yerinden gelen 10-17 yaslari arasindaki ögrencilere aktivite ve egitim dolu bir ortamda Ingilizce egitimi sunuyor.

Ingiltere’de kurslar tarihi bir sehir olan Southampton (12-17 yas arasi) ve Nottingham’da (10-17 yas arasi) veriliyor.

2007’de San Francisco’da küçükler için yaz okulu kamp egitim programimiz (12-17 yas için) basladi.

Tarihler ve fiyatlar
Southampton: 12-17 yas
499 £ hafta basi 29 Temmuz  19 Agustos
Tek kisilik odada özel banyoda yurt konaklama

Nottingham: 10-17 yas
490 £ hafta basi 29 Temmuz  19 Agustos
Tek kisilik odada paylasimli banyoda yurt konaklama

San Francisco: 12-17 yas
995 $ hafta basi 29 Temmuz  19 Agustos
Çift kisilik odada paylasimli banyo ile yurt konaklama

Fiyata dahil olanlar
  20 ders/ hafta
  yurt konaklama        
  3 ögün yemek
  haftada 1 tam gün gezi
  haftada 1 yarim gün gezi
  ögleden sonra ve aksam aktiviteleri
  çift tarafli havaalani transferi
  24 saat ulasilabilir acil telefon numarasi
  ögrenci çantasi
  sertifika

Havaalani karsilama detaylari
Southampton

Heathrow Gatwick Stansted Southampton

1-4 ögrenci GBP 100  GBP 110 GBP 150 GBP 35

5-11 ögrenci GBP 25 GBP 35 GBP 58 GBP 23


Nottingham
Heathrow Gatwick Stansted East Midlands

1-4 ögrenci GBP 100  GBP 150 GBP 110 GBP 35

5-11 ögrenci GBP 25 GBP 58 GBP 35 GBP 23


San Francisco

  San Francisco havaalani
1 ögrenci USD150
2 ögrenci USD100
3 yada daha fazla ögrenci USD 75

 

Adres

1130 West Pender Street (Suite 400) Vancouver, BC Canada V6E 4A4

Telefon

+1 604 685 0291

Faks

+1 604 685 0294