• atlas
  • atlas


İspanyolcanın resmi olarak konuşulduğu ve bunun yanında ikinci dil olarak kabul edildiği ülkeler göz önünde bulundurulduğunda İspanyolcanın önemini yadsımak imkansızdır. Güney Amerika ve Amerika Birleşik Devletlerinin belli bir bölümünü de kapsayan bir coğrafyada yaygın olarak kullanılan İspanyolca 21 ülke ve 2 ABD eyaletinde resmi dil olarak kabul edilmektedir.


Dünya üzerinde en yaygın kullanılan üçüncü dil olmasının yanında İspanyolca Hint-Avrupa dil ailesinin Roman koluna mensup olduğundan dolayı; Fransızca ve özellikle de İtalyanca ve Portekizce ile benzerlik gösterir. İspanyolca bilmek; telaffuz farkından dolayı konuşurken değil, fakat yazışmalarda diğer Roman koluna mensup dilleri anlamayı kolaylaştırır.
Bunun yanında kelimelerin ufak istisnalar dışında yazıldığı gibi okunması Türkler için genelde öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir unsur olarak görülmektedir. Ortalama olarak süreçlendirmek gerekirse:


Genel olarak İspanyolca yeterliliğini derecelendirecek olursak;
A1 Başlangıç Seviyesi
A2 Başlangıç Üstü Seviye
B1 Orta Başlangıcı Seviye
B2 Orta Seviye
C1 Orta Üstü Seviye
C2 İleri Düzey Seviye

İspanyolca bilmeyen bir öğrencinin İspanya’da üniversite eğitimi alabilmesi için gerekli orta seviye yani B2 seviyesinde İspanyolcaya ulaşabilmek için öngörülen 28 hafta eğitimdir. İlerletilmek istenirse her kur için (C1-C2) ortalama 8 hafta eğitim alınması gerekir.


NEDEN İSPANYA
İspanya gerek yaşam tarzı gerekse içinde barındırdığı güzelliklerle birçok kesimden insanı kendisine çekmektedir. İster kariyerinde ilerlemek isteyen bir profesyonel olun, isterse dil öğrenmek veya kendini ve dünyayı keşfetmek isteyen bir maceraperest; İspanya, her zaman herkes için bir şeyler barındırır. Dünyanın en iyileri arasında yer alan müzeleri gezip, en güzel yemekleri yiyebileceğiniz ve en iyi futbolcuları canlı izleyebileceğiniz İspanya; sizi her daim evinizde hissettirecek kadar sıcakkanlı, güler yüzlü insanlarıyla ve renkli sosyal yaşantısıyla eğlenceli bir kariyer yolculuğuna çağırıyor, hazır mısınız?


SOSYAL YAŞAM, İKLİM, KÜLTÜR
İspanyadaki sosyal yaşamın renkli ve kozmopolit yapısından dolayı, bu ülkede kimse kendine uygun bir parça bulamakta zorlanmayacaktır. Belirli tarihlerde birçok festivalin gerçekleştiği İspanya, size birçok güzel deneyim, bol bol eğlence ve keyifli bir öğrenme süreci vadediyor.
Uzun yıllar önce olsa da bir dönem Araplar tarafından yönetilen İspanyanın Endülüs bölgesi İspanyanın genel olarak yaşam tarzına, kültürüne ve mimarisine oryantalist bir bakış açısı kazandırmış ve fakat bu Avrupa kültüründen uzaklaşmalarına neden olmamıştır. Bundan dolayıdır ki dünyanın bir çok ülkesininkine göre daha kozmopolit ve renkli bir kültüre sahip İspanya Kültürü, hem Doğu kültürünün sıcaklığını hem de Batı kültürünün bireyselliğe duyduğu önemi içinde barındırır.
İspanya iklimini, bölgelere göre değişim göstermekle birlikte, genel anlamda akdeniz ikliminin, sub-tropikal ve kıtasal iklimlerin görüldüğünü söylemek yanlış olmayacaktır. 


EN ÇOK TERCİH EDİLEN ŞEHİRLER
*Madrid *Barcelona *Malaga *Valencia *Sevilla


EN ÇOK TERCİH EDİLEN OKULLAR
*Enforex *Babylone Idiomas *Eurocentres *Sprachcaffe *Don Quijote *Malaca Instituto


VİZE PROSEDÜRLERİ
Avrupa Birliğine dahil olmasından dolayı İspanya’da eğitim almak için aldığınız Schengen vizesi ile bir çok Avrupa ülkesini gezebilir ve eğitiminizi aynı zamanda bir Avrupa turuyla taçlandırabilirsiniz.
Vize için gerekli evraklar programın niteliğine, hangi şehirden başvurduğunuza ve süresine göre değişmekle birlikte 90 güne kadar olan başvurular için VFS Global Vize Başvuru Merkezine başvurulur. Güncel doküman listesine buradan ulaşabilirsiniz.


90 günden uzun eğitim programlarına vize almak için Direkt olarak İstanbul Başkonsolosluğuna veya Ankara Büyük Elçiliğine önceden randevu almak koşuluyla başvuru yapılmalıdır. 


Detaylı bilgi için size en yakın ATLAS Ofisine uğrayın veya Bilgi İstek Formu doldurun.


Detaylı fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır