Kuzey Amerika Ingilizcesi için en yaygın sınavdır ve internet tabanlı TOEFL IBT akademik kurumlar arasında en çok tercih edilen versiyonudur. Kuzey Amerika’da yüksekokul veya üniversiteye girmek konusunda ciddiyseniz iyi bir TOEFL puanına ihtiyacınız olacaktır ve TOEFL IBT yada TOEFL Paper Based System  Akademik Ingilizce Programları bunu başarmanız için tasarlanmaktadır. Mükemmel müfredat, test hazırlık konusunda dünya lideri olan birçok okul tarafından hazırlanmaktadır, Toefl Hazırlık kurslarında 4-16 haftalık kurs süreleriyle hazırlanabilirsiniz. TOEFL kursuna kayıt olabilmek için Ingilizcenizin belli bir düzeyin üzerinde olması gerekmektedir, bunun için okullar sizi mutlaka programa kayıt etmeden önce sınava alacaklardır. 

Özellikle Amerika ve Kanada da çok kaliteli TOEFL programlarına katılabilirsiniz, Özellikle KAPLANELS,UCSD gibi okullarda yoğun ve kaliteli TOEFL hazırlık programları verilmektedir, programlar ile ilgili ayrıntılar için gulsah@atlasedu.com adresinden Gülsah hanim ile irtibata geçebilir ve kendisinden detaylı bilgi ve ücretsiz broşür talebinde bulunabilirsiniz.

TOEFL sınavına www.toefl.org adresinden online kayıt olabilirsiniz, her hafta yapılan sınav için bir son başvuru tarihi bulunmamakta ancak yer bulma sıkıntısı yaşanabilmektedir, sınava mümkün olduğunca erkenden kayıt olmakta fayda vardır. Sınav sonuçları ortalama 1 ay sonunda ulaşmaktadır.

IELTS (International English Language Testing System)
Özellikle Ingiltere va Avustralya daki okullarda çok yoğun IELTS ingilizce programları sunulmaktadır, güncel sınav hazırlık programları listeleri için gulsah@atlasedu.com adresinden Gülsah hanim ile irtibata geçebilir ve kendisinden detaylı bilgi ve ücretsiz broşür talebinde bulunabilirsiniz.

IELTS sinavı daha çok Ingiltere, Avustralya ve Yeni Zellanda da geçerli bir sınavdır ve British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklasa geliştirilen bir dil sınavdır.

Bu sınavı Türkiye de British Council düzenler ve başvurular yine online olarak British council ıb sitesinden yapılmaktadır, Sınav da kontenjan siniri yoktur ancak en az 6 hafta öncesinden başvuru da bulunmak gerekir. Sınav sonuçları 15 gün sonunda kargolanmaktadır. Sınav tarihleri ve son başvuru zamanları için tıklayın...

IELTS Sinavi Academic ve General Training olmak üzere iki modül seçeneğine sahiptir. General Training modülü genelde göçmenlik başvuruları için tercih edilir, Academic modül ise eğitim alanında yapılan başvurularda tercih edilmektedir.

IELTS sınavına hangi modülde almanız gerektiğini, mutlaka sizden bu sınavı almanızı isteyen kuruma sorarak emin olunuz.

Paylaş:
Yazdır