• atlas
  • atlas

Atlas Eğitim ve UBA International Yetenekli Genç Sporculara ABD’de Spor Bursuyla Eğitim Alma Fırsatı Tanıyor

27 yıllık yurtdışı eğitim tecrübesi olan Atlas Eğitim ile,küresel basketbolun Türkiye’deki en önemli temsilcisi olmayı hedefleyen bir sportif organizasyon olan Uluslarası Basketbol Akademi (UBA), ülkemizin tüm branşlardaki kız ve erkek tüm yetenekli sporcularına, gelecekleri için müthiş fırsatlar sunuyor.

Türkiye’de ortaokul ve lise düzeyinde  eğitim gören öğrenciler, yetenekleri doğrultusunda alacakları burs miktarlarına göre ABD’de lise veya üniversite okuma şansına sahip olacaklar. Bu yıl da düzenlenecek organizasyonlarla Türkiye’deki tüm branşlardaki genç ve yetenekli sporculara Avrupa ve Amerika’da spor kamplarına katılma ve burslu eğitim alma fırsatını sunacağız.

Türkiye’de 2015 ve 2016'da 4 defa olmak üzere NCAA SHOWCASE organize etmiş ilk ve tek firma olan UBA INTERNATIONAL,Türkiye’nin ilk NCAA (Amerikan Kolej Sporları Birliği) seçmelerini gerçekleştirerek çocuklarımızı ,tüm branşlardan spor bursu ile ABD’de burslu eğitime göndermiş,2016-2017 dönemin’de de burslu olarak eğitim görmeleri için Atlas Yurtdışı Eğitim ile ortak çalışmalar düzenleyecektir.

2015-2016 sezonunda düzenen organizasyonlardan bazıları şu şekilde gerçekleştirilmiştir:

•UBA TURKEY GAMES-OCAK 2015/2016

Türkiye’nin ilk yabancı basketbolcu kampı. Dünyadaki örneklerinin aksine 4 kıtadan ülkemize gelen profesyonel sporcular aralarında değil; tek takım halinde TBL, TB2L ve TB3L temsilcilerine karşı mücadele etmiş ve katılımcılardan Esian Henderson Türkiye’ye transfer olurken Igor Avelino Bosna Ligi’ne imza atmıştır.

•UBA NCAA SHOWCASE-NİSAN 2015/2016

Ülkemizdeki ilk resmi NCAA (Amerikan Kolej Sporları Birliği) organizasyonu bünyesinde ABD’den gelen üniversite koçlarına sporcular çıplak gözle takip ettirilmiş ve İstanbul ile Ankara ayaklarına yüzden fazla genç sporcu katılım göstermiştir.

•UBA SKILL CAMP-HAZİRAN 2015/2016

Genç oyuncular için Çanakkale’de düzenlenen gelişim kampımıza NBA’den Patrick Patterson, Avrupa basketbolunun efsanesi Damir Mulaomerovic, Euroleague’den Danilo Andjusic ve Türk basketbolunun abisi Hurşit Baytok gibi birçok isim katılmış ve şehir merkezinde büyük bir festival düzenlenmiştir.

UBA ELITE TEAM-TEMMUZ 2015/2016

NCAA’den (Amerikan Kolej Sporları Birliği) Türkiye’ye ilk kez gelen bir özel davet üzerine U16 ve U18 seviyesinde tarafımızdan kurulan iki takım Amerikan üniversitelerinin yakından takip ettiği Battle Of The Best ve Peach State Summer Showcase turnuvalarında ABD’de ülkemizi temsil etmiştir.

UBA PRO EXPOSURE-AĞUSTOS 2015/2016
Çoğunluğu ABD’den olmak üzere Amerika, Kongo, Somali ve Danimarka asıllı profesyonel oyuncular Gloria Sports Arena’da bir araya gelip iki takıma ayrılarak yapılan müsabakalar sonucunda Avrupa’dan teklifler almış ve Hidayet Türkoğlu’nun da ziyarette bulunduğu kampımız yine ses getirmiştir.Siz de yurtdışında sporcu bursu ile eğitim görmek istiyorsanız,konu ile ilgili olarak daha detaylı bilgi için can@atlasedu.com adresinden Can Şahin ile irtibata geçebilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır