Brighton’un en modern ve çevreci dil okulu Embassy CES Brighton açıldı

Brigton’un merkezindeki yeni modern binasında faaliyete geçen Embassy CES, İngiltere sınırları içinde rakibi bulunmayan mimari dizaynı ve yüksek kaliteli öğretim sistemiyle gençlere öğrenme ve yaşam alanını bir arada sunuyor. Brighton istasyonunun hemen yanında yer alan binanın 4 katında sınıflar, geri kalan 5 katında ise tek kişilik, özel banyolu yurt odaları bulunuyor. Bina içinde ayrıca kütüphane, kitabevi, kafeterya, internet kafe de yer alıyor. Tüm Embassy CES okullarında olduğu gibi burada da kablosuz internet ağı bulunuyor.

SAHİLE 15 DAKİKA YÜRÜME MESAFESİNDE
Okul North Laine butik, kafe ve müzelerine birkaç dakika uzaklıktadır. Dolayısıyla ulaşım imkanları mükemmeldir. Hemen yanından yer alan Brigton istasyonunda öğrenciler Londra’ya direkt gidebilme şansına sahiptirler. Yürümek isteyenler için de Churchill Square yani şehrin alışveriş merkezi 10, sahil ise sadece 15 dakika uzaklıkta. Bina katı çevre kuralları göz önünde bulundurularak çevre dostu bir bina olarak inşa edilmiştir. Çatıdaki kuş kulübeleri de bunun bir parçasıdır. Bu büyüklükteki binalara kıyasla yüzde 40 daha az karbondioksit yaymaktadır. Işıklandırma, ısıtma ve havalandırma en son teknoloji ile çevre dostu metotlardan yararlanılarak geliştirilmiştir. Üst katlar deniz manzarası görmektedir.

İNTERNET BAĞLANTISI BİNANIN HER YERİNDE
İnternet öğrencilerin hayatlarının vazgeçilmez bir parçasıdır özellikle de uluslararası öğrencilerin arkadaşları ve aileleri ile irtibatını sağlaması açısından tüm binada kablosuz internet ağı yer almaktadır. Buna kütüphane ve özel çalışma odaları da dahildir.

ORTAK ÖĞRENCİ ALANI VE KAFETERYA
Ders aralarında öğrencilere dinlenme imkanı sunan ferah bir mekandır. Plazma TV ve DVD player de öğrencilere sosyal aktiviteler imkanı sunmaktadır; film günleri gibi. Her ne kadar konumu gereği okul birçok cafe ve restorana yakın olsa da bina içinde yer alan kafeteryada öğrenciler içeride veya bahçede kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği yeme şansına sahiptirler. Yemek seçenekleri sıcak yemek ve vejeteryan seçenekleriyle oldukça geniştir.

SINAV SALONU VE ÖĞRENCİ ODALARI
Bu büyük salon hem sınav merkezi hem de geniş derslik olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca geniş mekan olmasından dolayı sosyal programlar ve partiler için de uygundur. Tek kişilik özel banyolu öğrenci odaların daha özel bir yaşam sürmek isteyen öğrenciler için eşsiz bir seçenektir. 24 saat hizmet veren güvenlik ile yardım istediğiniz her an hizmet sunulmaktadır.

Paylaş:
Yazdır