Boston şehir merkezinde kaliteli bir dil okulu

Amerika’nın San Francisco, Fort Lauderdale, Los Angeles, New york, San Diego, Seattle ve Boston şehirlerinde okulları bulunan EmbassyCes yıllara dayanan geçmişi ile öğrencilere kaliteli bir eğitim vermektedir. En yeni okulu ise Boston da geçtiğimiz Ağustos ayında merkez de açmıştır.

Bastın şehrinde  üçüncü okulunu en yoğun caddelerden olan West Street da açan okul merkezin faydalarından yararlanmaktadır. Yürüme mesafesinde marketlere, alışveriş mağazalarına ve en ünlü parklara gidebilirsiniz. Sınıfları son derece modern dizayn edilmiş ve en son teknolojiler kullanılmaktadır. Eğitim merkezi içerisinde bilgisayar laboratuvarları, kütüphanesi, oturma alanları mevcut olup dersliklerde ise akıllı tahtalar-dokunmatik kullanılmaktadır. 

New England Bölgesi’ nin Massachusetts eyaletinde bulunan Boston şehri, hem kültürel hem de tarihsel geçmişi ile Amerika’ nin önemli şehirleri arasında yer alıyor. Boston, 1700’ lerden bu yana Harvard ve MIT gibi Amerika’ nin birçok ünlü üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Boston şehri hem çevresindeki üniversitelerin artan popülariteleri, hem de son yıllarda hızla gelişen ticari bir merkez olmasıyla büyük oranda göç almaktadır. New England bölgesinin soğuk iklimi, Atlantik Okyanusu kıyısındaki Boston’ u oldukça olumsuz şekilde etkilemektedir. Kasım ve Mart ayları arasında etkisini gösteren soğuk ve kar çoğu zaman yaşam koşullarını zorlaştırsa da Boston çalışmak veya okumak için ideal ve güzel bir şehirdir. 

Okul hakkında genel bilgi vericek olursak; 

- Sınıf mevcutları ortalama 15 kişiden oluşmakta,

- Ortalama okulda 100 öğrenci bulunurken, maksimum 800 öğrenci kapasitesi bulunmaktadır,

- Okulda 7 öğretmen tam zamanlı çalışırken 4 öğretmenleri yarı zamanlı çalışmakta,

-  Merkezde eğitim alabilmek için 16 yaş üzeri olmalı, yaş ortalaması ise 25 dir,

- Okul içerisinde limitsiz kullanabileceğiniz kablosuz internet ağı bulunur, 

Okul içerisinde alabileceğiniz eğitimler ise ; 

-Genel İngilizce

- İş İngilizcesi

-TOEFL ve TOEIC kursları

- Bire bir dersler 

Genel İngilizce programları her seviye için bulunmakta ve her pazartesi başlamaktadır. Bu programlar içerisinde haftada Standard-20 saat yada Intensive-28 saat dersleri tercih edebilir ve her pazartesi bu programlara katılabilirsiniz. Yoğun programlarda seçmeli olarak isterseniz İş İngilizce derslerini alabilirsiniz. Bunların dışında okul bünyesinde akademic semester(22 hafta) yada year(33 hafta) programları da bulunmaktadır. Dersler ortalama 50 dakikadan oluşmaktadır.

Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, yurt seçenekleri ve otel konaklamaları bulunmaktadır.Aile yanı konaklamalarda ortalama 60 dakikalık mesafede ayarlanmaktadır.Constitution Inn içerisinde ise sizin konforunuz için her şey düşünülmüştür. Yurt seçenekleri arasında tek yada çift kişilik tercih yapabilirken, isteğe bağlı olarak paylaşımlı yada özel banyolu odalar bulunurken, her odada TV, telefon, mini buzdolabı ve mikrodalga fırın bulunmakla birlikte kullanbileceğiniz spor merkezide bulunmaktadır. Okul sonrasında ise size aylık aktiviteler hazırlanmıştır.

Okulla ilgili bütün ayrıntılı detayları daha fazla resim ve bilgi için aşağıdaki web sitesini tıklamanızı öneririz.

http://www.embassyces.com/schools/boston_downtown.aspx

Paylaş:
Yazdır