• Kanada'da Dil Eğitimi | Kanada Dil Okulu Güncel Fiyat Listesi | İndirimli Kanada Dil Okulları

Neden Kanada’da Dil Okulu?

Kanada dil eğitimi için binlerce öğrenci tarafından tercih edilmekte ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Bu yükselişin sebebi kanada dil okullarıın maliyet olarak uygun olması ve dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olmasıdır. Her bütçeye ve ihtiyaca göre bir eğitim seçeneğinin bulunması da diğer önemli etkenlerden birisidir. Dil okulları fiyatlarını inceleyebileceğiniz sayfamızın haricinde indirimli kanada dil okullarını da bulabileceğiniz sayfamıza göz atıp maliyetleri değerlendirme şansınız vardır.

Kanada  Dünya’nın en yaşanılabilir, suç oranı endüşük ve en güvenli ülkelerinden biridir. Kanada Eğitim standartları, göçmenlikimkanları, doğal güzellikleri, sıcak kanlı insanları ve düşük yaşam giderleriile öğrencilerin en kolay uyum sağladığı ülkelerden biridir. Kanada ’da eğitimalan öğrencilerin bir çok kültürü bir arada tanıma şansı vardır. Büyüme vegelişimini çok uluslu göçmen toplumuna borçlu olan Kanada her yıl binlerceuluslararası öğrenciye kucak açmaktadır.

Dil eğitimialan öğrencilerin eğitim sırasında çalışma olanakları yoktur. Ancak co-op programlar bünyesinde öğrencilereğitimlerinden sonra Kanada’da çalışabilmektedir.

Hangi şehri tercih etmeli?

Kanada’da dil okulları Toronto, Vancover gibi büyük şehirlerde yoğunlaşmıştır.  Şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyeceken önemli unsurlardan biridir.

Dinamik vebüyük bir metropolde eğitim almak isterseniz Kanada’nın iş ve finans başkentiToronto’yu seçebilirsiniz. Ilıman iklimi ile daha turistik bir şehir olanVancouver’da en popüler şehirler arasıdadır. Ottowa ve  Halifax gibi şehirler ise daha düşük yaşamgiderleri ile gözde öğrenci şehirleridir. Hem Fransızca hem İngilizce konuşulanMontreal ise 2 dil birden öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal birseçenektir.

Program Seçenekleri Nelerdir?

Hangi amaçla İngilizce öğrenmek isterseniz isteyin Kanada’da kendinizeuygun bir program bulabilirsiniz. Sosyal ve akademik amaçlarla veya çalışmahayatı için İngilizce öğrenilebilir.

Kanada dil okullarıbünyesinde sunulan program seçeneklerinden bazıları;

  • Genel veAkademik İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • IELTS / TOEFL hazırlık kursları
  • Yönetici ve Is Adamlarına Yönelik programlar
  • 6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar
  • Özel Dersler
  • Staj ve çalışma  Co – Op Programlar

Öğrencilerhaftada 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun dil eğitimi programalarına katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda islenir.

Birçok okulher pazartesi öğrenci kabul etmektedir ancak nadir de olsa her ay başlangıçlı olan okullar da vardır. Öğrenciler istedikleri sureyle eğitimalabilir, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabilir. Genel İngilizce programlarınabaşlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler ilk günseviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlarlar

Ayrıca 6 yada 9 ay gibi uzun surelerle eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik ekonomikpaket, akademik sömestr/ yıl programları da vardır. Bu programların başlangıçtarihleri daha seyrek olabilir, eğitim ücretleri standart programlara kıyasla%20 – 30 oranında daha düşüktür

Nerede Konaklayabilirim?

Konaklamanız yurtdışı eğitim deneyiminizin en önemli parçasıdır.

Konaklamalarda genellikle gideceğiniz okul tarafından tercihleriniz doğrultusundaayarlanır. Konaklama seçenekleri arasında aile yanı, yurt ya da öğrenci evlerivardır.  Kendinize ve bütçenize en uygunkonaklama tipine Atlas danışmanları ile birlikte karar verebilirsiniz

Aile yanı: Genel olarak bir ailenin yanında tek kişilik oda da sabah akşam yemek dahil şeklinde konaklayabilirsiniz. Bu konaklama tipi genel de Kanada’nın yüz ölçümünden dolayı 45-60 dakika arasındadır, toplu taşımalar ile rahatlıkla okulunuza ulaşabilirsiniz.

Yurt: Bu konaklama tipinde tek  kişilik veya çok kişilik konaklama seçeneği olur. Genelde yemek olmaz, öğrenci kendisi ortak mutfakta yemeğini yapabilir. Lokasyon olarak genellikle şehir merkezinde olur.

Öğrenci Evleri: Aynı okulun veya farklı okulun öğrencilerinin bir arada kalabildiği bir konaklamadır. Bir dairenin odalarında tek kişi veya iki kişi şeklinde kalınır ve mutfakların da yemeklerini pişirebilir. Genelde şehir merkezinde yada kısa bir süreliğine ulaşım kullanılabilir.


Nasıl iyi bir okul seçeceğim?

ATLAS Eğitim danışmanları her yıl yapılan düzenli ziyaretler ve gidenöğrencilerimizin memnuniyetleri çerçevesinde okulların güncel durumlarınıyakından takip etmekte ve sizlere en güncel ve gerçekçi bilgileriverebilmektedir.

Kanada’da  dil eğitimi yaygın olarak özel dil okullarıtarafından verilmektedir. Bununla birlikte daha dar bir yelpazede üniversitelerya da devlet kolejleri tarafından sunulan dil eğitim programları da vardır.

Kanada’dadil okullarının Languages Canada gibi kurumlara üyeliği kaliteleri konusundabir göstergedir. Bu ve benzeri kurumlara üye olan okullar öğretmen, müfredat,fiziksel ortam, öğrenci hizmetleri gibi konularda bir seri kalite standardınasahip olup olmadıkları konusunda denetlenirler. Bu onay ve üyelikler belli birstandardı garanti etmesine rağmen, bu okullar arasında bile  çok ciddikalite ve maliyet farkları bulunmaktadır. Ayrıca, DLI Number olmayan dil okulları Kanada Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemekte ve bu durumda vize başvurusu yapılmaz.

Atlas öğrencileriKanada’da ki eğitimleri süresince de Atlas ofislerinden her konuda yardim vedestek almaya devam ederler

Birçok seçeneğin arasındakendinize bütçenize en uygun okula karar verebilmek için Atlas ofislerindenücretsiz bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. Tamamı yurtdışında eğitim almışuzman danışmanlarımızın yardımı ile kendiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz

Eğitim almaya kararverdiğiniz okulla ilgili bütün kayıt, yerleştirme, konaklama, seyahat ve vizeislemelerinizde Atlas ofislerinde ücretsiz olarak yürütülmektedir

Ayrıca Kanada’ya gidecekbütün öğrenciler seyahatleri öncesinde bilgilendirme ve hazırlık seminerlerimizekatılır Kanada'da eğitim, yasam, sosyal hayat ile ilgili bir çok bilgiyi önceden alarak yolculuklarına hazırlanır.

Sizler debinlerce öğrenci gibi yurtdışına Atlas güvencesi ile çıkın, ayrıcalıklıhizmetlerinden faydalanın 

Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi için bilgi istek formu doldurabilir veya size en yakın ATLAS ofisine gelebilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır