• atlas


Yurtdışı üniversiteleri, giderek üniversite sınavına giren binlerce Türk öğrenci için cazip bir seçenek haline geliyor. Yurtdışında okumak isteyen öğrenciler için ise neredeyse sayısız seçenek mevcut. Her geçen yıl daha fazla öğrenci Türkiye’deki vakıf üniversiteleri ile yaklaşık aynı maliyetlerde olan yurtdışı üniversitelerini tercih etmekte, ya da kazanmış oldukları bölümü dondurarak, İngilizce hazırlık yılını yurtdışında tamamlamaktadır.

Yurtdışında Üniversite Okuyun
Yurtdışında YÖK denkliği olan üniversitelerde istediğiniz bölümde okumak şansına sahipsiniz. Tercihlerinizi bir sınavdaki performansınıza göre yönlendirmek zorunda değilsiniz. Yurtdışında öncelikle dil sonrasında da üniversite eğitimi alabilirsiniz, yada ingilizceniz yeterli ise direkt üniversite eğitimine başlayabilirsiniz.

İngilzice Hazırlık Yılını Yurtdışında Değerlendirin
Türkiye’de hazırlık sınıfı okuyan birçok öğrenci gerçekten İngilizce öğrenemiyor. Birçoğu da hazırlık senesini tekrar etmek zorunda kalıyor. Hazırlık yılını yurtdışında okuyarak, aynı parayı harcayıp gerçekten İngilizce öğrenebilir, aynı zamanda yurtdışında eğitim ve yaşam deneyimi kazanabilirsiniz. Yurtdışında sürekli İngilizce konuşarak ve pratik yaparak sadece eğitim hayatınız için değil iş hayatınız için de ihtiyacınız olan İngilizceyi akıcı seviyede öğrenebilirsiniz. Yurtdışındaki dil eğitim programlarına istediğiniz zaman başlayarak istediğiniz süreyle eğitim alabilirsiniz.

Yurtdışında Kısa Sürede Meslek Edinin
Kısa sürede meslek edinmek isteyen öğrenciler yurtdışında yabancı dillerini geliştirerek, işletme, pazarlama, finans, turizm, reklamcılık, halkla ilişkiler gibi alanlarda 3-6-9 ay süreyle Sertifika yada Diploma eğitimi de alabilir, eğitim aldıkları alanda staj yapabilir. Ayrıca yurtdışında 1 ya da 2 yıl süreyle ön lisans seviyesindeki mesleki eğitim programlarına devam ederek uygulamaya dönük eğitim methodlarıyla iş hayatına hazırlanabilirsiniz.

Yurtdışında iş ve Kariyer Kapılarını Açın
İngiltere, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde üniversite öğrencilerinin eğitim alırken çalışma izni vardır. Öğrenciler hem okuyup, hem çalışarak masraflarına katkı sağlayabilir. Ayrıca Amerika, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde öğrencilerin eğitimden sonra bulundukları ülkede iş bulma ve çalışma şansları vardır. Kazanacağınız uluslararası iş deneyimi ile ülkenize dönebilir, ya da kariyerinize yurtdışında devam edebilirsiniz.


Neden Yurtdışında Üniversite
Uluslararası kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişimi, Uluslararsı şirketlerin ve yabancı sermayenin Türkiye’ye giriş hızının artması yabancı dilin ve yurtdışında eğitimin önemini arttırıyor. Çünkü birçok uluslararası firma özellikle de yurtdışında eğitim ve yaşama deneyimi olan, yabancı dil bilgisi çok iyi düzeyde olan kişileri öncelikle istihdam etmeyi tercih ediyor. Eğitim standartlarının ülkemize kıyasla çok yüksek olduğu gelişmiş ülkelerde, dil eğitimi, üniversite, mastır, sertifika yada mesleki eğitim programlarına katılan öğrenciler  ülkemizde yada yurtdışında büyük oranda kariyer hedeflerine ulaşabiliyor.

Yurtdışı Üniversiteleri Maliyetleri
Yurtdışı üniversite eğitim ücretleri gideceğiniz üniversite ve programa göre aşağıda belirtilen aralıklarda değişmektedir.

Yurtdışında Üniversite Eğitim Ücretleri:
İngiltere 5000 - 25.000 £
Amerika 7.000 - 40.000 USD$
Kanada 10.000 - 35.000 CAD$ 
Avustralya 18.000 - 35.000 AUD$
Polonya 3000 - 10.000 EUR
Ukrayna 1700 - 3500 USD$

Hazırlık Yılını Yurtdışında Okumak İsteyen Öğrenciler için Eğitim Ücretleri
6 Ay
İngiltere  2500 – 4500 £  
Amerika 3000– 8000 US$ 
Kanada 4200 – 8400 CA$ 
Avustralya 6000 – 8000 AU$
İrlanda 3000 - 4300 EUR

9 Ay
İngiltere  3500 – 6600 £  
Amerika 3500 – 10.000 US$ 
Kanada 6200 -9100 CA$ 
Avustralya 8000 -14.000 AU$
İrlanda 4200 – 6000 EUR

İndirimli dil okulu fiyatlarına ulaşmak için tıklayınız.

Üniversite listemizi incelemek için tıklayınız.

Yurtdışında üniversite eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve sorularınız için Atlas ofisleri ile iletişime geçebilir veya Bilgi İstek Formu doldurabilir, ücretsiz danışmanlık ve yerleştirme hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır