• atlas

1963'te kurulmuş olan, yaklaşık 11.000 öğrencisi, 30'un üzerindeki akademik departmanı ve araştırma merkezleri ile York Üniversitesi İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden biri olma özelliğini koruyor.

Üniversitenin şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta olan ana kampüsü Heslington’da yer alıyor. Kolejler ve akademik birimler birbirine yürüyüş mesafesindedir. İngiltere’nin kuzeyinde bulunan ve tarihi güzelliğiyle ünlü bir kent olan York bölgesine yakınlığı ile üniversite yerleşkesi olarak da popülerliğini korumaktadır. York şehri, 2007 yılında Avrupa’nın turizm kenti olarak seçilmiştir.

Bu yıl York Üniversitesi hotcoursesabroad.com site kullanıcıları, öğrenciler ve mezunlar tarafından İngiltere’nin en iyi uluslararası üniversitesi ünvanını aldı ve ödüle layık görüldü. Ödül İngiltere genelindeki üniversitelerde, geçtiğimiz yıl eğitim gören öğrencilerin deneyimlerine ve yorumlarına dayanılarak belirlendi. York Üniversitesi kategoride Warwick ,Glasgow ,Lancaster gibi üniversitelerinin de yer aldığı diğer dokuz İngiltere üniversitesini geride bırakarak birinci sırada yer aldı. Durham Üniversitesi ikinci, Plymouth Üniversitesi ise üçüncü oldu.

Ödüller Londra'da düzenlenen WhatUni Student Chocie gecesinde sahiplerini buldu. Uluslararası bu ödülün yanı sıra diğer tüm ödüller Whatuni-Hotcourses yurtiçi üniversite öğrencileri ve ders karşılaştırma sitesi kullanıcıları tarafından oylamalara göre değerlendirildi. Ödül töreninde konaklama ve şehir yaşamı dahil olmak üzere toplam dokuz ödül verildi.

York Üniversitesi, bölümleri, içerikleri ve fiyatları ile ilgili;

Detaylı bilgi için bilgi istek formu doldurabilir veya size en yakın ATLAS ofisine gelebilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır