EF Education First, yabancı dil eğitimi konusunda dünyanın lider firmalarından birisidir. Dünya genelinde bulunan 45 okulumuzla, öğrencilerimize 6 dilde eğitim olanağı sunuyoruz.

Öğrencileriniz neden sizin okullarınızı tercih ediyor?

EF Education First, yabancı dil eğitimi konusunda dünyanın lider firmalarından birisidir. Dünya genelinde bulunan 45 okulumuzla, öğrencilerimize 6 dilde eğitim olanağı sunuyoruz. Okullarımız, sadece sınıf içi ve bilgisayar laboratuvarlarıyla sunduğumuz eğitimin kalitesiyle değil; aynı zamanda farklı kültürleri bir araya getirmesi, ders dışı zamanlarda planlanan aktiviteler, öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarına anında çözüm üreten uzman kadrolarıyla benzersiz bir deneyim sağlıyor.

Düşük ve yüksek sezonlarda ne kadar öğrenciniz oluyor? Öğrencilerin uyrukları ve Türk öğrenci oranı nedir?

EF olarak okullarımız senenin her haftası açıktır. En yoğun dönemlerde bile, aynı sınıfta ikinci bir Türk öğrenci görme şansınız yok denecek kadar azdır. Bu konuya özellikle dikkat ediyoruz. Okullarımız, 80’den fazla ülke öğrencisine hizmet veriyor ve öğrencilerin eğitim dışında kazandıkları en büyük faydalardan biri de farklı kültürlerden arkadaşlıklar edinebilmeleri oluyor.

Programlarınız ve öğretim sisteminiz hakkında bilgi verir misiniz?

EF’in eğitim sistemi, öğrenme garantisi sağlayan EFEKTA™ isminde son teknoloji ürünü bir sistemdir. Tüm okullarımızda, bu sistemle entegre, aynı kalite ve standartta eğitim veriliyor. EFEKTA™, sınıf içi ve online laboratuvarlarda eğitimi destekleyen özel bir sistem. Metodolojisi ve kitapları her sene yeni gelişmelere göre güncelleniyor. Sınıf içi eğitimler interaktif ortamda yapılıyor ve sınıflarda eğitim alan öğrencilerin sayısı 15’i geçmiyor. Bu sistemle okuma, anlama, yazma ve konuşma becerileri eş zamanlı olarak destekleniyor ve gelişim ölçümlenebiliyor.

Öğrencilere ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

Öğrencilerimize eğitimin yanı sıra konaklama ve yemek hizmetleri de sunuyoruz. Bununla birlikte gittikleri şehir ve ülkenin kültürünü daha iyi tanıyabilmeleri için çok sayıda aktiviteyi de sunuyoruz. Bu aktiviteler, her okulda birebir bu işlerden sorumlu aktivite koordinatörleriyle takip ediliyor. Okullarında özel aktivite koordinatörleri olan tek kurum biziz.

Okullarınızın lokasyon ve aktiviteler hakkında bilgi verebilir misiniz?

EF olarak İngiltere, Amerika, Malta, İspanya, Singapur, Fransa, Almanya, Güney Afrika ve Avustralya başta olmak üzere dünyanın çeşitli şehirlerinde 45 okulumuz bulunuyor. Okullarımızı www.ef.com.tr adresimizden görebilirsiniz. Bütün okullarımız, bulundukları şehirlerde en merkezi yerlerde konumlandırılmıştır ve her türlü teknik donanım, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde planlanmıştır. Örneğin; bütün okullarımızda ücretsiz internet bağlantısı mevcuttur. Spor olanakları, film gösterimleri, bahçesinde öğrenci partileri gibi çeşitli aktivitelerle öğrencilerin okul içerisinde kaynaşması destekleniyor.

Fiyatlarınız ve promosyonlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

EF olarak fiyatlandırma konusunda da çok şeffaf davranıyoruz. Yılda yaklaşık 200.000 adet broşürümüz, Türkiye’nin çeşitli noktalarına postalanıyor. Broşürlerimizin içinde, okulların sağladığı tüm olanaklar ve fiyatlar yer alıyor. Yıl içerisindeki kampanyalarımızı hem basılı materyallerimizle, hem internet sayfalarımızda, hem de sosyal medyadaki kanallarımızla herkese duyuruyoruz. Bizimle deneyim yaşayanlar, bir sonraki yıl yeniden öğrencimiz olmak istiyor.

Okul fiyatları konusunda bilgi verebilir misiniz?
Fiyatlar; gidilecek destinasyon, kursun uzunluğu ve yoğunluğuna göre farklılık gösteriyor. Her akademik yıl başında fiyatlarımızı tüm mecralarımızda yayınlıyoruz. İlgilendiğiniz destinasyonla ilgili tüm bilgileri, acentamız olan Atlas Eğitim Danışmanlığı’ndan öğrenebilirsiniz.

İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilerine neler tavsiye edersiniz?

Bizim EF olarak iddiamız; öğrenilecek dili anadil veya resmi dil olan ülkelerde öğretmek... Çünkü böylece, daha hızlı ve kalıcı bir öğrenim sağlanabiliyor. İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere, özellikle pratiklerini geliştirmelerini ve konuşmaktan çekinmemelerini öneriyorum.

EF ile ilgili yeni bir haber var mı?

EF Education First, 2011 yılında Türkiye’de 20. yılını kutlayacak. Bu organizasyonu yeni/eski tüm mezunlarımız, çalışanlarımız ve üniversite/okul temsilcilerimizle birlikte coşku içinde kutlamak arzusundayız.

Paylaş:
Yazdır