Malvern House, Londra’nın merkezinde bulunan şubeleriyle sık tercih edilen bir dil okulu.Okulun Pazarlama Müdürü Ann Hawkings, 1700 öğrencinin bulunduğu okullardaki Türk öğrenci oranının yüzde 12 olduğunu söylüyor.

Malvern House, Londra’nın merkezinde bulunan şubeleriyle sık tercih edilen bir dil okulu. Okulun Pazarlama Müdürü Ann Hawkings, 1700 öğrencinin bulunduğu okullardaki Türk öğrenci oranının yüzde 12 olduğunu söylüyor. “Türk öğrencilere ilk 4 hafta hızlı yoğun programımıza katılmalarını, ardından genel İngilizce programına devam etmelerini tavsiye ederim” diyor.  

 

Öğrenciler neden sizin okulunuzda eğitim almayı tercih ediyorlar?

Öğrenciler Londra merkezde bulunan şubelerimiz ve kaliteli dil eğitimimiz için bizi tercih ediyorlar. Her gün 5 farklı başlangıç saatine sahip olmamız onlara yarı zamanlı iş bulmaları konusunda bir esneklik sağlıyor. Aynı zamanda üniversite eğitimine İngiltere’de devam etmek isteyen öğrenciler için de üniversite yerleştirme hizmetimiz var.

 

Yoğun ve az yoğun dönem olmak üzere toplam kaç tane öğrenciniz var,  ortalama Türk yoğunluğunuz nedir?

Yıl boyunca her dönem üç şubemizde toplam 1700 öğrencimiz var. Türk öğrenci sayımız yüzde 12 civarında.

 

Ne tür programlarınız ve nasıl bir öğretme sisteminiz var?

Genel İngilizce, hızlı yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, üniversite hazırlık programı, master hazırlık programı, ABE iş yönetimi diploması ve IELTS sınavına hazırlık olmak üzere çok geniş program seçeneklerimiz var. Öğretmenlerimiz tecrübeli, yetkin ve dinleme, konuşma, yazma, okuma ve iletişim kurma gibi temel yöntemleri kullanarak eğitim veriyorlar.

 

Öğrencilere hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Öğrencilerimizin kurs, konaklama ve benzeri sorunlarıyla ilgilenen tam bir destek servisi veriyoruz. Farklı uyruklardan pek çok danışmanımız gerek görüldüğünde farklı dillerde de destek verebiliyorlar. Uzun programlara kayıt olan öğrencilerin yeni yaşamlarına adapte olabilmeleri izin özel sınıflarımız mevcut. İş bulma, Londra’da yaşam tavsiye bölümlerimiz ve haftalık aktivite programlarımız öğrencilere Londra’da yaşam ile ilgili yararlar sağlıyor.

Bu canlı sosyal program öğrencilerimize sınıflarının dışında da arkadaş edinmelerine ve dünyanın en hareketli şehirlerinden birini tecrübe etmelerine olanak sağlıyor. Ve her zaman ücretsiz!

 

Bize biraz ülkenizden, şehrinizden ve merkezlerinizden bahseder misiniz?

İngiltere dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için çok doğal bir seçim ve Londra kesinlikle İngiltere’nin en güzel şehri. Tarih ve kültürü ile ünlü. Aynı zamanda çok modern ve içinde sonsuz konser, festival ve sanat organizasyonlarını de içeren çok hareketli bir şehir.

 

Okulunuzun konumundan kaynaklanan özellikleri neler?

Şubelerimiz Londra merkezde ve pek çok modern niteliklere sahip. Bütün okullarımız öğrencilerimizin ücretsiz yararlanabilecekleri Internet, kütüphane ve eğitim merkezi gibi olanaklara sahip.

 

Fiyatlarınız nedir?

Fiyatlarımız uygun olmakla beraber uzun dönem eğitim alacak Türk öğrencilere özel bir promosyonumuz da var. Öğrenci 24 hafta ya da daha uzun bir süre eğitim alacaksa kursunu hızlı yoğun kur programına her hafta için yalnızca 100 sterlin ekstra ödeyerek geçiş yapabilir. Hızlı yoğun kur küçük gruplar halinde, 1 e 1 dersler almalarına olanak sağlayan, ileri teknoloji sınıflarda Londra gezilerini de içeren bir kurstur.

 

Ülkenizin yaşam maliyetleri nasıl?

Herkes Londra’nın çok pahalı bir şehir olduğunu söyler ancak Londra aynı zamanda yarı zamanlı iş bulabilmek açısından çok uygun bir şehir ve bu sayede öğrenciler İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda cep harçlıklarını da kazanmış oluyorlar. Ayrıca müzeler, sanat galerileri ve kültürel aktiviteler de ücretsiz.

 

Eğitim ücretlerinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Ücretlerimiz çok uygun. Örneğin 36 haftalık program yalnızca 1715 sterlin.

  isteyen Türk öğrencilere tavsiyeleriniz nedir?

Türk öğrencilere il

İngilizce öğrenmek 4 hafta hızlı yoğun programımızda eğitim almalarını tavsiye ederim. Ardından genel İngilizce programına devam ederler. İlk dört hafta küçük sınıflarda İngilizcelerini hızlı bir biçimde geliştirmek yararlarına olacaktır.

 

Okulunuzla ilgili güncel bir gelişme var mı?

Yeni ileri teknoloji hızlı yoğun kur programı sınıflarımız 1 Mart’tan itibaren hazır.

Paylaş:
Yazdır