Aspect Dil Okulu’ndan Avustralya’da dil eğitimi Türk öğrencilere özel indirimli

Dünyanın en yaşanılabilir ülkesinden biri olan Avustralya yurtdışı eğitimde en çok tercih edilen ülkelerden biri. Atlas Eğitim Danışmanı Mergül Ürpekli, Avustralya’nın Perth ve Sydney şehrindeki Aspect Dil Okulu’nu anlattı. Eylül 2007’ye kadar kayıt yaptıran öğrenciler, özel indirimlerden faydalanabiliyor.

35 yıllık tecrübesiyle 12 farklı ülkede yabancı dil eğitimi veren ve alanında en kaliteli ve popüler okullardan biri olan Aspect, Avustralya’da Sydney ve Perth olmak üzere öğrencilere 2 farklı şehirde eğitim sunuyor. Diğer ülkelerdeki şubelerinde de olduğu gibi Avustralya’daki Aspect okulları da ‘NEAS Australia’ ve ‘English Australia’ akreditasyonuna sahip.

ASPECT SYDNEY
Kentsel güzelliği, sanatsal ve kültürel olanakları, sıcakkanlı insanları ile Sydney yurtdışı eğitimde en popüler şehirlerden biri. Aspect College, Sydney şehir merkezindeki Goulburn Caddesi’nde 6 katlı modern bir binada yer alıyor. Okul içerisinde multimedya imkanlarının bulunduğu geniş bir kütüphane, internet bağlantısına sahip birçok bilgisayar odası, büyük, güneş gören, havalandırmalı dershaneler, asansör ve balkonlu bir öğrenci kafeteryası bulunuyor.


Aspect’te Meslek Departmanı na giden Avustralyalı öğrencilerle birlikte eğitim alma imkanı var. Okulun merkezi yerleşimi, Sydney’in her tarafını keşfetme olanağı tanıyor. En popüler yerler -Çin mahallesi, Hyde Park, George Caddesi ve Darling Limanı gibi- okuldan yürüme mesafesinde bulunuyor. Ünlü Sydney Opera Binası, Circular Quay, The Rocks ve bir çok güney sahiline çok kısa zamanda otobüsle ulaşılabiliyor.

ASPECT, PERTH
Aspect /Perth, şehrin tam merkezinde Hay street üzerinde, ve şehir merkezinde sunulan ücretsiz red cat otobüsün de güzergahı üzerinde bulunması dolayısıyla kolay ulaşılabilir konumda. Perth şehri limanı Fremantle ile birlikte toplam 1,5 milyon nüfusu ile batı Avustralya’nın başkenti. Avustralya’nın en iyi iklimine sahip şehir, ticaret merkezi olarak da öneme sahip. Swan nehri çevresine kurulu şehir doğal zenginlikleri, Hint okyanusuna açılan muhteşem sahilleri, doğa ve gökdelenlerin birleşimi sonucu oluşan büyüleyici manzarası ile güvenle yaşanılabilir temiz ve düzenli bir yer. Yaşam maliyetleri de diğer büyük şehirlere nazaran daha düşük.

Aspect / Perth 2 katlı ve tamamen kendisine ait binasında 16 sınıfı ile öğrencilere hizmet veriyor. Her sınıfta 10-12 öğrenci bulunuyor. Şu an okulda Türk öğrenci yok. Okulda ayrıca dil laboratuvarı, kütüphane ve öğrencilerin boş zamanlarında ücretsiz internet kullanımlarına olanak sağlayan bilgisayar odası, mini fırın ve buzdolabının da yer aldığı bir mutfak yer alıyor. 

Aspect Sydney ve Perth okullarında sunulan programlar

Genel İngilizce
Akademik İngilizce
Profesyoneller için İngilizce
IELTS, TOEFL, Cambridge sınav hazırlık programları
İş İngilizcesi
Akademik sömestır
Akademik yıl
Staj
Sertifika ve diploma programları

Genel İngilizce Haftada 20 yada 30 saatlik ders programını içerir. Öğrencilerin okula yüzde 80 devamı zorunludur ve aksi durumda vizenin iptali söz konusu olmaktadır. Ayrıca haftada 2,5 saat bireysel çalışma vardır. Bu sayede öğrenciler dil laboratuvarında, başlarında onlara her an yardımcı olabilecek bir öğretmen gözetiminde istedikleri alanlarda kedilerini geliştirebilme ve ödevlerini yapma şansına sahip olurlar. Aspect, düzenlediği ve ilan panosunda yer verdiği sosyal aktiviteler ile gerek hafta içi okuldan sonra spor ve eğlence aktiviteleriyle, gerekse hafta sonları tüm/yarım gün gezi ve turlarıyla öğrencilerin kaynaşmasına ve mümkün olduğunca hem ülkeyi tanıyarak hem de sosyal kalarak dillerini geliştirmelerine imkan tanır.

Sınav hazırlık kursları TOEFL, IELTS, FCE, CPE ve TOEIC de dahil olmak üzere bir çok uluslararası teste Aspect ile hazırlanıp sınav başarınızı garanti edebilirsiniz. Amacınız gelecekteki iş verenlerinizi etkilemek, üniversiteye girmek ya da sadece sınavlardan başarılı olabileceğinizi ispatlamak olsun, Aspect, 35 yılı aşkın deneyimi ile sınav adaylarına başarılı hazırlık kursları sunuyor.

Üniversitelerce tanınan programlar ; Avustralya’da Sydney ve Perth’de üniversite hazırlık programları sunulmaktadır ve programlar Avustralya’daki birçok üniversitece tanınan Avustralya Yeterlik Çerçevesine uyumludur. Sydney ve Perth okullarımızda ayrıca mesleki alanlarda diploma ve sertifika programları verilmekte ve bu programlar Avustralya üniversitelerinde lisans programlarına aktarılabilmektedir.

Konaklama
Sydney ve Perth’de sunulan konaklama seçeneklerinin başında aile yanı konaklama gelmektedir. Bu yıl için Sydney’de tek veya çift kişilik odalar ile şehir içinde apartman dairesi seçeneği sunulmaktadır. Bunun yanında öğrenci evlerinde de konaklama imkanı vardır.
Haftalık konaklama ücretleri 140$AUS – 190$AUS olarak değişmektedir.

Eğitim ücretleri
Sydney’de 40 hafta ve üzeri eğitim ücreti 350$AUS yerine 225$AUS oldu. Yani 10 aylık genel ingilizce eğitimi için toplam 9000$AUS ödeniyor.
Perth’de 10 ay ve üzeri eğitim alacak olanlar için ise haftalık ücret 305$AUS yerine 205$AUS. Toplamda 12.200$AUS yerine 8200$AUS ödeniyor.

Promosyonun geçerli olduğu programlar yoğun İngilizce (haftada 30 ders), profesyoneller için İngilizce, akademik İngilizce ve IELTS sınav hazırlığı. Ayrıca işletme ile ilgili sertifika ve diploma programlarında dönem başına ödenecek indirimli ücret 3995$AUS oldu.

Detaylı bilgi için bizimle kontak kurabilir ve  okulun web sitesini ziyaret edebilirsiniz www.aspectworld.com

Paylaş:
Yazdır