Antalya ofis danışmanımız Amerika’yı anlatıyor

Atlas Antalya Ofis danışmanımız Müge Burcu Aka geçen ay Amerika’daydı. ELS dil okullarının tanıtım gezisine katılan danışmanımız Amerika’nın birçok şehrini görme fırsatı buldu. Kendisi ile yaptığımız röportajda Amerika gezisi hakkında birçok bilgi edindik.

 

Amerika Gezinizden Bahseder misiniz?

 

New York’ ta ELS Adelphi University Manhattan, Kaplan Aspect, Geos, ALCC, Embassy CES okullarını gezdim. Boston, Plymouth, Clemson, Atlanta, Melbourne, Orlando, New Haven ve Miami’ de ELS’in anlaşmalı olduğunu üniversite kampüslerini ziyaret ettim.  Atlas danışmanı ve ELS Fam Trip katılımcısı olarak birçok okul ve lokasyon tanıma fırsatımız olduğu gibi Türk öğrencilerimizden yüz yüze feedback alma şansını da elde ettim.

 

 

Okullar arasında ne gibi farklılıklar var?

 

Ziyaret ettiğimiz bütün okullar gelişmiş teknolojiye sahip ve kalite standartları yüksek okullar. ELS üniversite kampüslerini kullanarak öğrencilere büyük bir sosyallik imkanı veriyor. Kampüsler öğrencilerin bir çok ihtiyacına yanıt veriyor. Okullar arasındaki lokasyon farkından dolayı ortaya  iklim farkı çıkıyor. Güneye indikçe hava daha sıcak ve bu eminim bir çok öğrencinin hoşuna gidiyor.

 

Bu izlenimlerinizin size danışmanlık yaparken faydası oluyor mu?

 

Çok okuyan mutlaka bilir fakat; hakkında okuduğunuz bir ülkeyi gezmenin avantajlarını ne kadar okusanız elde edemezsiniz. Atlas yurt dışı eğitim danışmanı olarak danışmanlığını yaptığımız ülkeleri gezmek bizlere büyük artılar katıyor. Kültürleri tanımak, okullar hakkında detaylı bilgi edinmek ve öğrencilerimizle paylaşmak ise Atlas’ın daha güvenilir olmasını sağlıyor.

 

Okullarda Türk öğrencilerle görüşme fırsatı buldunuz mu?  

 

Atlas Yurtdışına çıkan öğrencileriyle irtibatını koparmıyor ve her durumda yardımcı olmaya devam ediyor. Bu yaz New York’ ta açılacak olan Atlas Ofisi ile bu irtibatın pekişeceğine inanıyorum. ELS bölümlerinde ve anlaşmalı olduğu üniversitelere devam eden Türk öğrencilerle görüşme fırsatım oldu. Öğrenciler okul eğitiminden ve sosyal yaşamdan memnun olduklarını dile getirdiler.

 

Öğrencilerin okullar hakkında bilmeleri gereken önemli şeyler neler?

 

Öğrenciler için birçok okul alternatifi olduğu gibi lokasyon alternatifi de mevcuttur. Okullar hakkındaki programlar, okulun sosyal gezileri ve avantajları, lokasyonu ve iklimi öğrenciler tarafından bilinmelidir. Dil okulundan sonra lisans ya da yüksek lisans planlayan öğrenciler dil okuluna artı  olarak Üniversite araştırması da yapmalıdırlar. ELS Amerika’ da 550’ nin üzerinde Üniversite ile anlaşmalı olan bir okuldur ve  dil eğitiminin ardından üniversite’ de eğitime devam etmek için öğrencilere şans verir. Bu üniversitelerde burs olanağı olduğu gibi ELS 109 seviyesinde olan tüm öğrenciler ziyaretçi öğrenci olarak Üniversite derslerine katılımda bulunabilirler. Öğrenciler 112’yi tamamladıklarında ise TOEFL şartı olmadan ELS’ nin anlaşmalı olduğu bir Üniversiteye yerleşebilirler.

  

 Öğrencilerin çalışma İmkanları Var mıdır?

 

Amerika’da eğitim gören öğrenciler yalnızca Üniversite kampüslerinde çalışabilirler. Özellikle yaz dönemlerinde iş bulmak daha kolaydır. Üniversite kampüslerinde eğitim alan öğrenciler panolarda iş imkanlarını görebilirler. 

 

 

Amerika da öğrencilerin konaklama seçenekleri ve fiyatları neler?

 

Öğrenciler okul yurtlarında ya da  aile yanında konaklayabilirler. Okul yurtları apartman şeklindedir ve genelde birçoğu okula çok yakındır. ELS konaklamalarında Amerikan öğrencileriyle aynı yurdu paylaşabiliyorsunuz. Amerikan kültürünü daha yakından tanıma ve Amerikan öğrencilerle sosyalleşme imkanınız olabiliyor

 

Amerika’da öğrenciler için yaşam koşulları nasıl? Yaşam çok mu maliyetli?

 

Amerika’ da en pahalı şehir sıralaması aşağıda görüldüğü gibidir. Öğrenciler kampüslerde çalışma imkanı bulabilirler ise haftada 200 $ ile 240 $ arasında kazanç elde edebilirler. 

 

1. New York, New York
2. Los Angeles, California
3. San Francisco, California
4. Chicago, Illinoisa
5. Miami, Florida
                                                     

 

Atlas danışmanının Amerika gezisi  ve ELS hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Müge Burcu Aka’ya  muge@atlasedu.com adresinden veya 0242 248 96 66-77 telefonlarından ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır