3. Avustralya eğitim fuarı 24 Kasım da Ceylan Intercontinental Otel de

3. Avustralya eğitim fuarı 24 Kasım da Ceylan Intercontinental Otel de

AVUSTRALYA EĞİTİM FUARI 2007 BAŞLIYOR!


Avustralya Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Avustralya Eğitim Fuarı, 24 Kasım Cumartesi günü Ceylan Intercontinental Otel’de gerçekleşecek. Avustralya’dan üniversite ve dil okullarının katılacağı bu etkinlik sayesinde ilgilenenler okul yetkilileri ile yüz yüze görüşme ve direkt kayıt  imkanı bulacak.

Türk öğrencilerin Avustralya’da eğitime duydukları ilgi son yıllarda büyük ölçüde artmış durumda. Son 3 senede toplam Türk öğrenci sayısındaki artış %95 gibi çok yüksek bir oranda gerçekleşti. Sadece Türkiye’den değil, dünyanın birçok ülkesindeki öğrencilerin de ilk tercihi Avustralya olmaya başladı. Eğitim fiyatlarının uygunluğu, okul kalitelerinin yüksekliği, renkli ve hareketli özel yaşam imkanları ile bu ülke gençleri kendine çekmekte. Avustralya en çok Çin, Hindistan, Kore, Japonya gibi Asya ülkeleri tarafından tercih edilirken, ABD, Brezilya, Almanya, İngiltere, Kanada gibi ülkelerden giden öğrenci sayısı da oldukça fazla. Avustralya’da bulunan yabancı öğrenci sayısı 2006 yılı sonu itibarıyla 382,906 kişiyken, bunun 1160 kişisini Türk öğrenciler oluşturuyor.
Avustralya Eğitim Fuarı ilgilenenler için çok önemli bir fırsat olacak. Avustralya eğitim kurumlarının temsilcileri, fuar boyunca gelecek yüzlerce kişiye, okulları ve ülkeleri hakkında her türlü bilgiyi vererek, çeşitli alanlarda eğitim görmek isteyenlerin bütün soru işaretlerini giderecekler. Avustralya’da eğitim almak ve yaşamak isteyenler, okullara giriş şartlarını, ücretlerini, yaşam koşullarını ve eğitim sistemlerini okul yetkililerinden öğrenebilecek. Fuarda lisans, yüksek lisans, doktora, MBA, TAFE, dil ve sertifika programları hakkında bilgi alınabilecek.
Avustralya Başkonsolosluğunun düzenlediği Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlık , IEA-A Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ve Yakın Batı Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketlerinin katkılarıyla gerçekleşecek Avustralya Eğitim Fuarı 2007’ye giriş ücretsiz. Daha detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler ise  www.egitimplus.com adresini ziyaret edebilirler.

AVUSTRALYA  EĞİTİM FUARI 2007

TARİH

YER

SAAT

24 Kasım, Cumartesi

Ceylan Intercontinental Otel

12:00 –18:00

Paylaş:
Yazdır