Charles Sturt Üniversitesi yüksek lisans bursunu kazanan kişi belli oldu

Başvuruları Nisan-Aralık 2007 arasında Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla yapılan Charles Sturt Üniversitesi bursunu kazanan kişi belirlendi. Ön değerlendirme ve mülakatların ardından, Tekirdağ’dan Derya Güvercin bursu alaya hak kazandı.

 

Derya Güvercin Uludağ Üniversitesi İngiliz Dili bölümü mezunu. İngilizce, Almanca ve İspanyolca biliyor. Charles Sturt Üniversitesinde 1,5 yıl süresince burslu olarak İşletme Mastır eğitimi alacak öğrencimizi kutluyor, eğitim hayatında başarılar diliyoruz.


CHARLES STURT ÜNİVERSİTESİ NE GENEL BAKIŞBathurst, Wagga Wagga, Albury-Wodonga, Dubbo ve Orange’da bulunan eğitim merkezlerinde ve kampüslerinde eğitim gören 36.000 öğrenci bulunuyor.
CSU;
-  2006 ve 2007 Good Universities Guide sıralamalarında mezunların iş bulma, başlangıç maaşı ve yabancı öğrenci sayısı kategorilerinde en üst sırada yer alıyor.
- Avustralya’nın en büyük devlet üniversitelerinden biri.
- Bütün dünyada tanınıyor.
- Brisbane, Sydney ve Melbourne’deki eğitim merkezleri şehir merkezlerinde bulunuyor.
- Öğretim üyeleri endüstriyel tecrübeleri olan yüksek niteliklere sahip akademisyenlerden oluşuyor.
- Daha küçük sınıflar, öğrencilerin bireysel hizmet almalarını ve daha başarılı olmalarını sağlıyor.

MASTER PROGRAMLARI

Muhasebe Master Programı - Master of Accountancy
Süre: 2 yıl
Başlangıç tarihleri: 2008, 2008
Programın amacı muhasebe dışındaki alanlardan mezun olmuş öğrencilere genel bir muhasebe eğitimi sağlamak. Bu kurs Avustralya’daki Yeminli Mali Müşavirlik Enstitüsü ve CPA Avustralya’nın akademik giriş şartlarını yerine getiriyor. Program öğrencilerin temel muhasebe kavramlarını anlamalarını ve değerlendirmelerini, mevcut muhasebe uygulamalarını anlamalarını, iktisat, ticaret hukuku, işletme ve iletişim prensiplerini anlayarak muhasebe içerisine uygulayabilmelerini sağlıyor.

İşletme Master Programı - Master of Business
Süre: 1,5 -2 yıl
Başlangıç tarihleri: Ocak , Mayıs , Eylül
İşletme mastırı, esas yönetim yeteneklerini geliştirmenin yanında, mezunların seçtikleri iş ve uzmanlık alanlarında  ya da bir çok seçmeli konuda yetenek ve bilgilerini artırmayı hedefleyen oldukça esnek bir eğitim. Mezunlar birçok uzmanlık alanında üst pozisyonlar için gerekli olan teknik ve profesyonel  bilgiye sahip olacaklar.

İşletme Mastırı Uzmanlık Konuları
Marketing
Finance
International Business Management
Information Technology

Bilişim Teknolojileri Master Programı - Master of Information Technology
Süre: 2 yıl
Başlangıç tarihleri: Şubat, Temmuz, Aralık
Program IT Bilgisi olan veya olmayan üniversite mezunlarının Bilişim Teknolojisi alanında kendilerini geliştirerek daha iyi ve kapsamlı bir eğitim almalarını sağlıyor.

Bilişim Teknolojileri Master Programı Uzmanlık Programı
- Networking
- System Modeling
- Software Engineering

Paylaş:
Yazdır