50’ den fazla ABD ‘ de 30’dan fazla yurt dışı merkeziyle ELS Dil Merkezleri, kampüs bazlı İngilizce öğrenim merkezlerinin dünyadaki en geniş ağına sahiptir. 

50’ den fazla ABD ‘ de 30’dan fazla yurt dışı merkeziyle ELS Dil Merkezleri, kampüs bazlı İngilizce öğrenim merkezlerinin dünyadaki en geniş ağına sahiptir.  Uluslar arası öğrencilere çok çeşitli akademik İngilizce ve sınav hazırlık programlarıyla beraber, yöneticiler için İngilizce programları, gençlik ve tatil programları sunmaktadır. ELS yetkilisi Osman AKYUZ ile yaptığımız görüşmede okul hakkında sizler için bakın neler öğrendik.

 

 

Neden öğrenciler sizin okulu tercih ediyor?

 

50’den fazla ABD ve 30’dan fazla yurt dışı merkeziyle ELS Dil Merkezleri, kampüs bazlı İngilizce dil öğrenim merkezlerinin dünyadaki en geniş ağına sahiptir. Uluslararası öğrencilerimize çok çeşitli akademik İngilizce ve sınav hazırlık programlarıyla beraber, Yöneticiler için İngilizce programları, gençlik ve tatil programları sunuyoruz.

ELS, Berlitz International Inc. Şirketinin bir parçası olan Berlitz Languages Inc. şirketinin bir yan kuruluşudur. İlk merkezini 1961’de açan ELS, şimdiye kadar 140 ülkeden gelen yüz binlerce uluslararası öğrenciye İngilizce eğitimi vermiştir. Yıllara dayanan deneyimi sayesinde, ELS kendine ait benzersiz müfredatını, ders kitaplarını ve dil öğrenim yazılımlarını geliştirmiştir. Başlangıçtan Uzmanlığa kadar 12 seviyelik öğrenim programı olan Yoğun İngilizce Programı sayesinde ELS, öğrencilerini ABD üniversitelerinde eğitime hazırlamaktadır.

Ayrıca ELS, ABD üniversitelerine başvurularda tam destek ve danışmanlık sağlayan kapsamlı bir Üniversite Yerleştirme Hizmeti sunmaktadır. ELS’ nin 550’den fazla ABD üniversitesi ile olan iş birliği anlaşması sayesinde öğrenciler, okullara kabul edilmeleri için gereken İngilizce yeterliliklerini ELS ileri seviyelerini tamamlayarak ya da ELS merkezlerinde sunulan TOEFL® iBT veya IELTS™ sınavlarına girerek yerine getirebilirler.

ABD’de bir üniversite veya yüksekokulda öğrenim görmek istiyorsanız ya da kariyerinizde ilerlemek için İngilizceye ihtiyacınız varsa ya da sadece İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, ELS size hedeflerinize ulaşmada yardımcı olacaktır, bu yüzden öğrencilerimiz bizim okullarımızı tercih etmelerini öneriyoruz.

 

Okulunuzdaki Uluslararası öğrenci ve Türk öğrenci oranları nedir?

 

ELS Language Center’a dünyanın 102 ülkesinde yüz binlerce öğrenci akademik ve genel İngilizce eğitimlerin almak üzere merkezlerimize gelmektedir. Bunların içinden Türkiye’de çok büyük bir rol oynamaktadır. Amerika’ya gelen öğrenci sayısı bakımından Türkiye dünyada 6.sıradadır. ELS Language Center’a gelen Türk öğrencilerimiz yalnızca belli başlı şehir merkezlerini değil ayni zamanda diğer kasaba ve büyük üniversite şehirlerindeki merkezlerimizi de tercih etmektedir.

 

 

Programlarınız ve eğitim sisteminiz hakkında bize bilgi verir misiniz?

 

ELS müfredatı, Yoğun İngilizce, Yarı-Yoğun İngilizce, American Explorer, İş İngilizcesi, TOEFL® iBT’ye Tam Hazırlık Programı ve Hızlı Kur programlarına odaklanmış temel dersler üzerine kurulmuştur. Bu dersler, başarılı bir dil eğitiminde temel taşları oluşturmaktadır. Temel dersler, öğrencilere İngilizce dilinin tüm becerilerinde dengeli bir eğitim sağlamak için, İngilizce öğreniminin tüm ana alanlarının birleştirilmesiyle oluşturulmuştur.

Dilbilgisi ve Konuşma Pratiği / Dil Çalışmaları: Bu ders konuşma, dinleme, dilbilgisi ve kelime bilgisi eğitimini içermektedir.

Okuma ve Yazma: Bu ders kapsamlı okuma ve yazma becerisinin gelişmesine odaklanarak diğer beceri alanlarında da öğrenimi güçlendirir ve pekiştirir.

Dil Teknoloji Merkezi: Yeni Dil Teknoloji Merkezlerimizde teknoloji destekli öğrenim sayesinde öğrenciler bireysel eğitim gereksinimlerine ve hedeflerine odaklanma şansına sahip oluyorlar.

 

Beceri Geliştirme Dersleri, temel gereksinimleri tamamlayan Yoğun İngilizce Programı öğrencileri içindir. Ders seçenekleri merkezden merkeze değişse de, tüm ELS Merkezleri, çeşitli ilgi alanları, yetenekler ve hedeflere hitap eden Beceri Geliştirme Dersleri sunmaktadır:

Başlangıç Seviyesi Öğrencileri için: Konuşma, Kelime Bilgisi ve Dinlediğini Anlama

Orta Seviye Öğrencileri için: Amerikan Deyimleri, Cümle Bilgisi, Amerikan Kültürü ve Amerikan Filmleri İleri ve Uzmanlık Seviyesi Öğrencileri için: Güncel Olaylar, Araştırma Becerileri, Topluluk Önünde Konuşma, Tartışma, İleri Dilbilgisi ve TOEFL® Sınavına Hazırlık olarak sunulmaktadır.

 

 

Öğrencilere sunduğunuz hizmetler nelerdir?

 

ELS Language Center olarak öğrencilerimize akademik ve genel İngilizce dışında, konaklama ve üniversiteye yerleştirme hizmeti sunmaktadır. UPS (University Placement Service) ELS öğrencilerine hem okul bulmalarında hem de kayıt olmalarına yardımcı olmaktadır. UPS’ in bir başka özelliği de antlaşmalı ve bağlı olduğumuz okullar ile ELS üzerinde gelecek öğrencilerimize burs ve indirim uygulamaları. Öğrencilerimiz Atlas Eğitim Danışmanlığına gelerek hem 600 ‘e yakin ELS antlaşmalı okullarımızı öğrenebilir hem de kayıt yaptırabilirler. Ayrıca kendileri önceden www.usauniversityguide.org ’a girip okullar hakkında bilgi sahibi olup, ayni zamanda karsılaştırma yapabilirler.

 

Okulun bulunduğu ülke ve şehirler hakkında bize bilgi verir misiniz?

 

 

ELS Language Center’ lar Amerika’daki 46’si Üniversite Kampüslerinde yer alan toplam 51 merkez ile Amerika’nın en büyük dil Eğitim kuruluşudur. Belli başlı şehir merkezleri (New York, Boston, Philadelphia, Chicago, San Francisco, Miami….) ve Üniversite Kampüs merkezleri ile öğrencilerimizin bütçelerine ve gelecek ile ilgili planlarına göre bir merkezimize yerleştiriyoruz. Öğrencilerimiz merkezlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi www.els.edu adresinden yada Atlas Eğitim Danışmalığı ofislerinden alabilirler.

 

Okul lokasyonu ve imkânları nelerdir?

 

ELS Language Centers merkezleri Amerika’nın birçok eyaletlerinde öğrencilerimize Egitim olanağı sunmaktadır. Bunlar arasında belli başlı büyük şehir merkezlerinin yanında Amerika’nın diğer iç bölgelerinde bulunan özel ve devlet üniversite kampüsleri öğrencilerimize sunulmaktadır. Üniversite kampüslerinde okuyan öğrencilerimiz diğer Amerika’ lı öğrenciler gibi Üniversitenin bütün olanaklarından yararlanabilmektedirler. Bunlar arasında üniversite lokasyonuna göre yüzme havuzları, jimnastik salonları, futbol, baseball ve tenis sahaları, kütüphanesi ve diğerleri gösterilebilir.

 

 

Eğitim ücretleriniz nedir? Türk öğrencilere promosyonunuz var mı?

 

Öğrencilerimizin en çok tercih ettiği Genel İngilizce programı iki şekilde sunulmaktadır.

Yarı Yoğun: Haftada 20 saat toplam 4 hafta - $1210

Yoğun İngilizce Programı: Haftada 30 saat toplam 4 hafta - $1575

 

Bunun Dışında TOEFL iBT Tam Hazırlık Programı;

4 haftalık program - $1770

8 haftalık program - $3440

12 haftalık program - $5130 (Toefl iBT sinavi dahildir)

 

GRE ve GMAT hazırlık programı;

4 haftalık program - $1695

8 haftalık program - $3390

 

Is İngilizcesi: Haftada 30 saat toplam 4 hafta - $1575

 

Öğrencilerimiz 24 hafta ve üzeri eğitim almak isterlerse Uzun dönemli Eğitim seçeneğini gerçek fiyat üzerinden %10 indirimli okuyabilirler.

 

Veya

 

24 hafta ve üzeri gerçek fiyata okuyan bir öğrencimiz 4 hafta bedava okumaya hak kazanır.

 

 

Ülkenizdeki yaşam maliyetleri hakkında bize bilgi verir misiniz?

 

ELS Language Centers ın eğitim ücretleri her merkezimizde ayni olmakla beraber konaklama bütün merkezlerimizde değişiklik göstermektedir. Şehirlerin büyüklük ve popüleritelerine göre konaklama ve yaşam değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak, ELS-La Verne, California’da 1 aylık konaklama okul yurtlarında $770 iken, ELS-Berkeley, California’da bu fiyat $1250’dir. Bunun gibi birçok değişik örnek konaklama ve yasam maliyeti olarak öğrencilerimiz tarafından karsılaştırılıp okumayı düşündükleri bir merkez için karar vermelerinde yardımcı olur.

 

 

İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilere tavsiyeniz nelerdir?

 

Öğrencilerimize İngilizce öğrenmelerinde tavsiye edebileceğim en önemli husus, yabancı dili yerinde öğrenmeleri. Böylece yurtdışında Eğitim alırken, ileriye dönük planlarını o bölgedeki yasadıkları tecrübelerle birleştirebiliyorlar. Daha dikkatli ve önemli kararları kendi baslarına alabilmeleridir. Buda onlara ilerideki profesyonel hayatlarında çok büyük bir tecrübe katacaktır. Bildiğiniz gibi İngilizce dünyada en çok konuşulan ve is hayatında farklı kültürleri birleştiren en büyük unsurdur. Öğrencilerimizin İngilizce seviyeleri ayni zamanda is ve özel yasamalarının ileri donemdeki başarı ile paralel ilişkilidir. 

 

 

Öğrencilerimiz gelecek ile ilgili kararlarını vermeden önce mutlaka bu konuda deneyimli bir Egitim acentesi veya ELS’in İstanbul’daki ofisinden yardım almalarını tavsiye ederim. Eğer bulunduğunuz şehirlerde A2 Eğitim Fuarları varsa bizi orada ‘da ziyaret edip daha geniş bilgide alabilirsiniz. Ayni zamanda Atlas Yurtdışı Eğitim’e bana bu olanağı verdiği için şahsım ve ELS Language Centers adına teşekkür ederim.

 

Saygılar,

 

Osman Akyuz

Director of Recruitment and Agent Partner

Turkey & Central Asia

Paylaş:
Yazdır