Hukukçu ve gazeteci olmak isteyenlere iki farklı uzmanlık programı

Kanada’nın en kaliteli dil ve kariyer okullarından biri olan King George (KGIBC) 2008 yılında yeni diploma programları sunuyor. Toronto, Vancouver ve Victoria şehirlerinde şubeleri bulunan KGIBC “Business Law for a Global Generation” ve “Journalism & Publishing” diploma programları özellikle hukuk ve gazetecilik alanlarında kariyer hedefi olan öğrencilere hitap ediyor. İşte bu programların içerikleri ve ücretleri.

BUSINESS LAW FOR A GLOBAL GENERATION (KÜRESEL BİR NESİL İÇİN İŞ HUKUKU)

Uluslararası hukuk ve Kanada hukuku hakkında bilgi sahibi olma, iletişim becerilerini artırma, kritik anlarla en doğru kararı verme gibi kişisel becerilerini artırmak isteyen öğrencilere yönelik düzenlenmiş bir diploma programı. Program 6 modülden oluşuyor. Bunlar Introduction to the Legal Environment, Employment Law, Business Organizations, The Modern Legal Environment for Business, International Law ve The Law of Torts and Liability. Eğitim sonunda öğrencilere 4 hafta staj olanağı sunuluyor.

24 Haftalık Diploma Programı (24 hafta eğitim + 4 hafta staj)

Eğitim ücreti 7800 CAD$ (Kanada doları)
Kayıt 200 CAD$
Eğitim materyalleri 500 CAD$
İsteğe bağlı staj 300 CAD$

31 Aralık 2007 tarihine kadar kayıt yaptıran öğrencilere yüzde 10 indirim veya 3 aylık ücretsiz İngilizce eğitimi ile iş hukuku eğitimini yüzde 15 indirimli alma imkanı sağlanacak.

2008 için program başlangıç tarihleri
 

3 Mart, 31 Mart 28 Nisan 2 Haziran, 30 Haziran
28 Temmuz 25 Ağustos 22 Eylül
20 Ekim 17 Kasım 15 Aralık

 

JOURNALISM & PUBLISHING (GAZETECİLİK VE YAYINCILIK)

Basın yayın alanında kendini geliştirmek isteyenlere yönelik bu diploma programında dergi, gazete ve online yayıncılık ile ilgili güncel ve gerekli tüm bilgiler öğrencilere aktarılıyor. 8 hafta süren programda ele alınan konular şunlar: Introduction to print media, publishing and professional writing careers, magazine publishing, industry overview and career options, developing stories from pitch to perfection, the newspaper business: industry overview and career options, the elements of news writing, online publishing: industry overview and career options, the dos and don’ts of writing for the web, group project.

8 Haftalık Diploma Programı

Eğitim Ücreti 2750 CAD$
Kayıt 100 CAD$
Eğitim materyalleri 200  CAD$


31 Aralık 2007 tarihine kadar kayıt yaptıran öğrencilere yüzde 10 indirim veya 3 aylık ücretsiz İngilizce eğitiminin yanı sıra Gazetecilik ve PMMM eğitimini yüzde 15 indirimli alma imkanı sağlanacak.

2008 yılı için başlangıç tarihleri

 

 

 

3 Mart

28 Nisan

30 Haziran

25 Ağustos

20 Ekim

15 Aralık

Paylaş:
Yazdır