Şu anda İngiltere’de olan öğrencimiz Selim Tok, St.Giles International Brighton’da dil eğitimi alıyor. Kendisi ile yaptığımız görüşmede Tok, “Türkiye’de dil öğrenmek için zaman ve para kaybetmeyin ,kısa süreliğine de olsa mutlaka y

Şu anda İngiltere’de olan öğrencimiz Selim Tok, St.Giles International Brighton’da dil eğitimi alıyor. Kendisi ile yaptığımız görüşmede Tok, “Türkiye’de dil öğrenmek için zaman ve para kaybetmeyin ,kısa süreliğine de olsa mutlaka yurtdışına gidin” diyor.

 

Şu anda yurtdışında nerede, ne eğitimi alıyorsunuz?

 

Brighton’da, St.Giles International dil okulunda  İngilizce eğitimi alıyorum.

 

 

Yurtdışına gitmeye nasıl karar verdiniz?

 

İşsizdim ve kendimi geliştirmem gerekiyordu. Ben de İngilizce öğrenerek daha kolay iş bulabileceğim kanısına vardım ve İngilizceyi en iyi öğrenmenin yolu yurtdışına gitmek olacağını düşünerek işlemlere başladım.

 


Türkiye de hangi okullarda öğrenim gördünüz?

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Su Ürünleri Fakültesinden mezun oldum. Şu anda Açık öğretim, İşletme 2. sınıf öğrencisiyim.
Gitme kararı verirken ve gideceğiniz okul ve ülkeyi seçerken zorlandınız mı?  Bu aşamada Atlas ta nasıl bir yardım aldınız?

 

Hiç zorlanmadım desem yeridir. Danışmanım Gülşah hanım sağ olsun her şeyi o kadar güzel ve detaylı anlattı ki karar vermekte hiç zorlanmadım. Atlas ve danışmanım her aşamada yardımcı oldu.

 


Yurtdışına gittiğinizde karşılaştığınız zorluklar neler oldu?

 

Bir tek yurtdışına girişte biraz problem yaşadım oda İngilizce bilmediğimden.

 

 
Yurtdışına çıkmak isteyen öğrencilere tavsiyeleriniz neler olabilir?

 

Türkiye’de dil öğrenmek için zaman ve para kaybetmektense imkanı olan herkes kısa süreliğine bile olsa yurtdışı tecrübesi edinmesini tavsiye ederim.

 

 

Selim TOK

Paylaş:
Yazdır