Londra’nın meşhur West End Bölgesi’nde bulunan Shane Global Dil Merkezi, öğrencilerin özellikle konumu ve kaliteli eğitimi için tercih ettikleri bir kurum. Pazarlama Yöneticisi Ann Hawkings, “Londra’da birçok müze, sergiler ve festivallere

Londra’nın meşhur West End Bölgesi’nde bulunan Shane Global Dil Merkezi, öğrencilerin özellikle konumu ve kaliteli eğitimi için tercih ettikleri bir kurum. Pazarlama Yöneticisi Ann Hawkings, “Londra’da birçok müze, sergiler ve festivallere giriş ücretsiz. Öğrenciler hiç para harcamadan birçok aktiviteye katılabilirler” diyor.

Öğrenciler okulunuzu neden tercih ediyorlar?
Öğrenciler Londra merkezdeki okulumuzu mükemmel konumu (Londra’nın meşhur West End bölgesi) ve yüksek kalitedeki derslerinin uygun fiyatta olmasından dolayı tercih ediyorlar.

Yüksek ve düşük sezondaki öğrenci sayınız nedir, hangi ülkelerden öğrencileriniz var ve Türk öğrenci yüzdeniz nedir?
Düşük sezonda 90, yüksek sezonda 140 kadar öğrencimiz oluyor. Londra’daki Türk öğrenciler yüzde 4 civarında. Diğer öğrenciler Batı Avrupa ve Güney Amerika’dan. Öğrencilerin yüzde 30’u da Asya’dan.

Programlarınız ve öğretme sistemleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?
Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve sınav hazırlıkları (IELTS, FCE, CAE) kurslarımız var. Öğrencilerin çoğu ders kitabı eşliğinde GE15 İngilizce programı ve devamında Diyalog, İş İngilizcesi, Gramer, IELTS sınav hazırlığı, Medya ve İletişimi içeren haftada 20 derslik programı seçebiliyorlar. Tüm öğretmenlerimiz tecrübeli, profesyonel ve British Council’in gerekliliklerinin ötesinde bir çok özellik taşımaktalar. Ayrıca Öğretmen Yetiştirme Merkezi olduğumuz için standartlarımızın çok yüksek olması gerekiyor.

Öğrencilerinize ne tür hizmetler sağlıyorsunuz?
Sürekli okulda bulunan Konaklama Müdürümüz var. Bu yüzden öğrencilerimize hem gelmeden önce hem de burada bulundukları sürede mükemmel konaklama seçenekleri ve destek sağlamaktayız. Bize istedikleri problemlerini getirebilirler ve Londra kaldıkları süre boyunca memnun kalmaları için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Öğrencilere her zaman kursları ve İngilizce çalışmaları hakkında danışmanlık yapıyoruz.Öğrenci Hizmetleri takımımız her zaman yardım etmeye hazır.

Londra öğrenciler için nasıl bir şehir?
Londra bugün dünyanın önde gelen iş, finans ve kültür merkezidir ve politika, eğitim, eğlence, medya, moda ve sanat üzerindeki etkisi onun global şehirlerden biri olmasına katkıda bulunan unsurlardır. Birkaç hafta ya da ay geçirmek için gerçekten heyecan verici ve eşsiz bir yer. Londra’dan yorulmanız demek hayattan yorulmanız demek diyorlar ve bu yüzden Londra yurtdışı deneyimi edinmek için olağanüstü bir yer.

Bize okulunuzun bölgesinden ve imkanlarından bahseder misiniz?
Okul ünlü West End caddesinde, Oxford ve Bond caddelerinden bir dakika uzaklıkta fakat sessiz bir caddede bir çok ünlü mağazanın ve kafelerin olduğu bölgede.Okul Edwardian binasının 3 katında bulunuyor. Sıcak ve soğuk yemeklerin servis edildiği büyüleyici bir kafesi ve terası var (Londra merkezde çok ender rastlanan bir şey). Yeni bilgisayarların, aydınlık sınıfların ve okul-içi Konaklama Servisi olan bir Çalışma Merkezi var. 

Bizi fiyatlarınız, promosyonlarınız ve indirim imkanlarınız hakkında bilgilendirir misiniz?
20+ ders programlarının eğitim ücretlerinde Türk öğrencilere yüzde 10 indirim sunuyoruz. 24 hafta Londra’da öğrenim gören bir öğrenci eğitim için 2340 £ ödüyor. Hastings’te ise 24 hafta için 1840 £ ödüyor. Burası Türk öğrenci yoğunluğunun ve sınıf mevcudunun az olduğu bir merkez için (maksimum 12) harika bir fiyat.

Ülkenizdeki yaşam maliyetleri nasıl?
Londra pahalı bir şehir. Öğrencilerimizin birçoğu derslerden sonra part-time işlerde çalışıyorlar. Bu sınıfta öğrenilen İngilizce’nin pratiğini yapmak için ve Londralılarla tanışmanın gerçekten iyi bir yoldur. 14 haftadan uzun eğitim gören öğrencilerin seyahat pasolarında yüzde 30 indirim oluyor ve bu da iyi bir tasarruf. Londra ayrıca serbest aktiviteler için güzel bir yer. Bir çok müze, sergiler ve festivallere giriş ücretsiz. Neredeyse haftanın her günü hiç para harcamadan bir çok aktiviteye katılabilirler.

Eğitim ücretleriniz ne kadar?
Londra’daki diğer yüksek kalitedeki okullara göre fiyatlarımız düşük. Sınıf mevcutları az ve milletler karması harika. 2007 GE 20+ kurslarındaki yüzde 10 indirim harika.

İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere ne önerirsiniz?
Türk öğrencilerin Londra’daki sosyal ve kültürel fırsatlardan yararlanmalarını öneririz. Part-time iş bulsunlar, dünyanın her yerinden gelen öğrencilerin olduğu öğrenci evinde kalsınlar (bizim tarafımızdan ayarlanan diğer dil okulu öğrencileri ile), ya da Londra’da aile yanında konaklasınlar. Her ikisi de İngilizce pratiği açısından ve Londra’daki hayata ayak uydurma açısından harika.

Aylık dergimizde sizinle ilgili haberlerden ve yeniliklerinizden söylemek istediğiniz var mı?
GE20+ kurslarımızda 2007 için  %10 indirim sunuyoruz. Yaz aylarında GE20 öğleden sonra programına kayıt yaptıran öğrencilerin sabah saatlerinde Shane Global Aktivite Koordinatörü tarafından yönetilen Londra’da 3 sabah serbest aktivite imkanları oluyor.

Paylaş:
Yazdır