Uzun yıllardır öğrencilere yurtdışında eğitim programı fırsatı sağlayan Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı nın düzenlediği Yaz okulu programı, 7-18 yaş grubuna yönelik olan eğitim ve tatil içerikli bir programdır. Yazlarını dil eğitimi alarak, çeşitli sosyal aktivitelere ve çevre gezilerine katılarak ve yabancı milletlerden farklı arkadaşlar edinerek geçirmek isteyen öğrenciler bu programa katılırlar. Program süresince öğrencilerin diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşarak hoşça bir yaz geçirmeleri hedeflenir.

DERSLER 
Öğrenciler okula gittikleri ilk gün dil seviyesini ölçmek amacıyla bir seviye tespit sınavına girerler. Bu sınav sonucunda aynı dil seviyesinde olan ve aynı yaş grubuna ait öğrenciler için ayrı ayrı sınıflar açılır. Konularında uzman öğretmenler, öğrencileri hiç sıkmadan en eğlenceli eğitim metodlarını kullanarak eğitim verirler. Dersler genel olarak sabah başlar ve öğleden sonra sona erir. Derslerde verilen ağırlık, öğrencilerin kendilerine güven veren , iletişim becerilerini arttırabilecek şekilde katılımcı bir ders programı izlenir. Sınıfların ortalama 10 ile 15 kişi arasında sınırlı olmasıyla da öğrencilerle oluşacak birebir ilginin daha yüksek olması hedeflenir.

ÇEVRE GEZİLERİ
Eğitimin yanında gittikleri ülkenin çeşitli kültürel zenginliklerini görmek isteyen öğrenciler, okulların düzenlediği haftasonu tam gün, hafta içleri ise öğleden sonra yarım gün olacak şekilde düzenlenen çeşitli şehir gezilerine katılırlar. Bölgeyi ve kültürü iyi bilen bir rehber eşliğinde bölgenin turistik yerlerini, müzelerini, eğlence parklarını, alışveriş merkezlerini görme fırsatını yakalarlar.

SOSYAL AKTİVİTE VE SPOR PROGRAMI
Tahmin edildiği üzere İngilizce derslerinden arta kalan tüm zamanlarda öğrencilerin programdan en yüksek memnuniyet içerisinde ayrılmaları için, bir çok çeşitli sosyal aktiviteler ve spor programları titizlikle hazırlanmaktadır. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol, tenis, jimnastik gibi sportif aktiviteler, turnuvalar, eğlenceli yarışmalar, oyunlar, yetenek şovları, yerel sirk gösterileri, video ve film geceleri, el sanatları çalışmaları programlar dahilindeki aktivitelerden sadece bazılarıdır.

KONAKLAMA
Yaz okullarında 2 tip konaklama mevcuttur. Bunlardan biri aile yanında konaklama, diğeri ise okul kampüsünde konaklamadır.

AİLE YANINDA KONAKLAMA
Bu konaklama alternatifinde öğrenciler okulun uzun yıllardır çalıştığı, tamamiyle güvenli İngiliz ailelerin yanında kalırlar. Bu konaklama çeşidinin birkaç dezavantajı mevcuttur. Bunlardan biri aile konaklama seçeneğinde her ailede 4 ile 5 arasında öğrenci konaklamaktadır. Bu nedenden dolayı ailenin öğrencilere ayırabileceği zaman azalmaktadır. Diğer bir dezavantaj ise öğrencilerin akşam vakitlerinde evde olmaları gerektiğinden dolayı sosyal ve kültürel aktivitelerden bazılarından faydalanamayacaklardır.

OKUL KAMPÜSÜNDE KONAKLAMA
Okul yurdunda kalan öğrenciler eğitim ve tatil fırsatlarından yararlanma konusunda aile yanında kalan öğrencilere göre daha şanslıdırlar. Okul yurdunda 24 saat boyunca öğrenciler uzman yetkililerin gözetimi altında olurlar. Herhangi bir sıkıntılarında uzmanlar tarafından anında müdahale edilerek sorun çözülür. Öğrenciler günün 24 saati düzenlenecek faaliyetlere diledikleri gibi katılabilirler.

GRUP ORGANİZASYONLARI
Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kendi bünyesinde yaz okulu grupları oluşturabilmektedir. Grup başında ise Atlas Bünyesinde çalışan, yeterli dil seviyesine ve yurtdışı tecrübesine sahip bireyler gönderilir. Okulun sağladığı tüm imkanların yanında, 24 saat boyunca öğrencilerin yanında bir Türk danışman olması, öğrencilerin kendilerini ifade etmelerinde ve kendilerine güven duymalarında büyük bir artı sağlamaktadır. Programa katılacak öğrenciler dilerlerse bizim hazırladığımız gruplardan birine katılabilirler. Gruplar hakkındaki tüm ayrıntılı bilgiyi tüm Atlas ofislerinden temin edebilirsiniz 

Velilerimizin tercihi üzerine ise eğer en az 10 kişilik bir grup öğrenciyi veliler kendi aralarında oluştururlarsa, başlarında danışman olarak yeterli dil seviyesine sahip bir bireyi grup rehberi olarak çocuklarının yanında yollayabilirler. 

ÇOCUĞUNUZU BİREYSEL OLARAK GÖNDERMEK
Kendine güveni olan, dışa dönük ve yaş grubu biraz daha büyük öğrenciler, yaz okulu programlarımıza bireysel olarak da katılabilirler. Bireysel olarak giden öğrencilerimizin de eğitim, konaklama ve seyahatleriyle ilgili her türlü organizasyon önceden yapılmaktadır. Ayrıca okul ve yurtlarda 24 saat öğrencilerin güvenliğinden sorumlu öğretmen ve yetkililer bulunmaktadır. 

SAĞLIK VE GÜVENLİK
Grup programlarımıza katılan tüm öğrencilere Yurtdışında geçirdikleri eğitim periyodu içerisinde sağlık sigortası yapılmaktadır. Herhangi bir rahatsızlık, hastalık halinde ise tüm tedaviler tedavi kuruluşlarında gerçekleştirilmektedir.

Yaz okullarımıza bireysel olarak katılan öğrencilerimize ise isteğe bağlı olarak sağlık sigortası yapılabilmektedir. Okullarımızda 24 saat öğrencilerin güvenliğinden sorumlu yetkililer bulunmakta ve yaşı küçük olan öğrencilere en yüksek düzeyde ilgi ve denetim sunulmaktadır. Detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Paylaş:
Yazdır