Galway Business School

http://www.galwaybusinessschool.ie/

İngiltere’nin kuzeyinde bulunan İrlanda’ nın toplam nüfusu 4.3 milyon olup nüfusu İngilizler ve İrlandalılar oluşturur. İrlanda ılıman bir deniz iklimine sahiptir. Temmuz ayında elde edilen sıcaklıklar güneyde 16 derece ile kuzeyde 14 derece arasında değişir. Kışlar nispeten sıcak geçer ve sıcaklık Ocak ayında 4 ile 7 derece arasında değişir.  Ülkeye hakim olan Atlantik Okyanusu'ndan gelen nemli rüzgarlar ülkenin yıl boyunca yağış almasına neden olur. İrlanda ya eğitim için giden ve 1 akademik yıl (en az 9 ay) eğitim alan Türk Vatandaşlarına sağlık hizmeti ücretsizdir. 1 akademik yıldan daha kısa süreli eğitim alacak olan Türk Vatandaşları, sağlık hizmetleri için özel sağlık sigortasi yaptırmak zorundadır.

Galway Business School İrlanda’ ın üçüncü büyük kenti olan Galway’ da bulunmaktadır. Irlanda’nin bati kıyısında Corrib Nehri boyunca kuruludur.  Şehir nüfusu Nisan 2006 sayımına göre 70 bin olup  çok canlı bir sanayi ve ticaret merkezidir. Tarihi özelliklerini de kaybetmemiştir. Yılda bir iki kez yapılan bazı festivallere ev sahipliği yapan bir kültür şehri olduğu gibi, bazı yerel ticari markaların doğdukları yer olarak da tanınıyor. Iranda’nın turizm duraklarından biri olan Galway, geçmişte normanlarin Irlanda’da hüküm sürdüğü yıllarda , 14 tüccar ailenin elinde olmasıyla da kabileler şehri (city of tribes) diye de bilinir. Şehri keşfe çıkmak isteyip küçük şehir merkezine indiğinizde, sizi bekleyen; gençlerle dolu parklar, sokak sanatçıları, turistik dükkanlar, birbirinden eski ve farklı Irish Publar, küçük balıkçı restoranları, ülkedeki tüm markaları barından mağazalar ve alışveriş merkezleri, sakin temiz sokaklar. İki önemli üniversitenin bulunduğu şehir bir çok öğrenciye ev sahipliği yapmakta. Bundan dolayı olsa gerek ki her tarzdan ve farklı ülkelerden genci sokaklarda görebiliyorsunuz. Corrib nehri boyunca sakin şehrin havasını soluyarak yürüyüş yaparak Galway’in haritadaki yerini daha iyi hissedebilir insan. Gezilebilecek önemli yerler; Eyre Square ve St Nicholas Katedrali ve Ispanyol geçidi kıyısı.

Galway Business School Galler’ deki University of Wales a bağlıdır. Genel İngilizce programlarının yanı sıra lisans programları, foundation  da mevcuttur.
FULL- TIME Kursları

 • Lisans – İşletme                                                                Yıllık 7500
 • Lisans- Pazarlama                                                             Yıllık 6500
 • ACCA – Profesyonel Muhasebe Programları                    Akademik yıl  6500
 • University & College Foundation Programları(30 hafta)     30 Hafta 6800
 • ECDL / ICDL  Bilgisayar Yazılım Lisansı                          

PART-TIME Kursları

Diğer Kurslar

 • Organizasyon Yöneticiliği
 • İç Mimari
 • Fotoğrafçılık

Konaklama
Öğrenciler Öğrenci yurdunda, aile yanında ya da öğrenci evlerinde konaklayabilirler. Atlas Bursunu kazanan talihli 4 hafta aile yanında konaklayacaktır.
Burs Neleri Kapsıyor ?

 • 4 hafta Language Skills Programme ( 20 ders / hafta) – 880  € 
 • Konaklama Ücreti 700 €  :  Burs kazanan öğrencilerimiz için konaklama aile yanında , sabah akşam yemekler dahil olmak üzere sağlanacaktır. Aile yanında barınma dil gelişiminizde size büyük avantaj sağlayacaktır.

Burs Neleri Kapsamıyor ?

 • Vize Danışmanlığı ve yerleştirme ücreti : 150  €  
 • Vize başvuru ücreti :  60  €
 • Uçak Bileti Ücreti :
 • Hava alanı karşılama ücreti ( 90  € -  isteğe bağlı )
 • Sağlık Sigortası
 • Materyal Ücretleri

Galway den kareler

Burs kazanan talihli bursu kabul edip etmediğini 1 hafta içerisinde Atlas’a bildirmelidir. Burs Kazanan öğrencimiz bursu  kabul etmesi durumunda  Atlas’a okul yerleştirme, konaklama ayarlama,  vize ve seyahat işlemlerinin organizasyonu  için 150 USD danışmanlık ücreti ödeyecektir. Bu ücret sadece öğrencinin vize başvurusunun ret edilmesi durumunda iade edilecektir.Burs kazanan öğrencimiz bursunu 2009 yılı içerisinde 01 Temmuz – 20 Ağustos tarihleri haricinde herhangi bir dönem kullanabilecektir. 01 Temmuz-20 Ağustos tarihleri arasında bu bursu kullanmak mümkün değildir.

Paylaş:
Yazdır