Dil eğitimi için Amerika’ ya giden Kenan Kardaş Atlas’ın kendisine tabiri yerin de ise anahtar teslim bir eğitim ayarladığını söylüyor.

Dil eğitimi için Amerika’ ya giden Kenan Kardaş Atlas'’ın kendisine tabiri yerin de ise anahtar teslim bir eğitim ayarladığını söylüyor.

Su anda yurt dışında nerede ne eğitimi alıyorsunuz?
University of California, Irvine – ESL ve Accelerate Certificate Program Bussines Administration

Turkiye de Hangi okullarda öğrenim gördünüz?
Liseyi Ankara Atatürk Anadolu lisesinde bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi ekonomi bölümünden  1998 yılında mezun oldum.

Yurtdışına gitmeye nasıl karar verdiniz?

2009 Kasım ayında işimden ayrıldıktan sonra ingilizcemi ve pazarlama becerilerimi artırmak amacı ile yurtdışında eğitim almaya karar verdim.

Gitme kararı verirken ve gideceğiniz okul ve ülkeyi seçerken zorlandınız mı?  Bu aşamada Atlas ta nasıl bir yardım aldınız?

Bu konuda çok zorlandığımı söyleyemem. Amerikaya gitmeyi en başında karar vermiştim ancak Atlas okulumu ve alacağım eğitimleri seçmem de büyük katkıda bulundu. Amerika’ ya gelişimin her aşamasında (vize, okul başvurusu, kalacak yer bulunması) inanılmaz profesyonel bir şekilde katkıda bulundu.

Yurtdışına gittiğinizde karşılaştığınız zorluklar neler oldu?
Daha önce defalarca yurtdışına çıktığım için herhangi bir zorlukla karşılaşmadım. Burada tanıştığım Türk öğrencilerin bazılarının uyum konusunda sıkıntılarını gözlemledim diyebilirim. Orta düzey ingilizce bilmem uyum konusunda zorlanmamı engelledi sanırım. Gelecek arkadaşların istekli olmaları halinde uyum konusunu hızlı çözeceğini düşünüyorum.

Yurtdışına çıkmak isteyen öğrencilere tavsiyeleriniz neler olabilir?
İngilizce bilmiyorlarsa öncelikle ingilizcelerini bir müddet Türkiye'de geliştirmelerini öneririm. İngilizce biliyorlarsa Atlas geri kalan kısmı halledecektir. Bana tabiri yerin de ise Anahtar teslim bir eğitim ayarladılar. Ülkeyi seçtikten sonra hangi şehir ve ne okuyacağıma nasıl vize alacağıma kadar her türlü konuda detaylı bilgilendirme ve seçenekleri sundular. İmkânı olan her öğrencinin Üniversiteyi bitirdikten sonra yurtdışında eğitim almasının gelecekte kendilerini çok faydalı olacağını düşünüyorum. Özellikle başka ülkelerden gelen öğrencilerle beraber diğer kültürleri tanımanın, kendi kültürünü tanıtmanın keyifli olduğunu söyleyebilirim.
 

Paylaş:
Yazdır