Okul Bilgisi

ELS - UNIVERSITY OF NORTH DAKOTA

ABD’nin en iyi okullarından olan ELS’nin 45 merkezinden biri olan ELS/Grand Forks, Kuzey Dakota ve Minnesota sınırında bulunan University of North Dakota'nın 220 hektar ormanlık alan da kurulmuş kampüsünde yer alır. Grand Forks Sayısız parklara, bisiklet yollarına, iki adet golf sahasına sahiptir.

Okulun her ay başlangıcı mevcuttur. Okulun yarı-yoğun, yoğun ve akademik amaçlı yoğun İngilizce kursları vardır. Dil eğitimi sonrasında herhangi bir ABD Üniversitesinde Lisans veya Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrenciler akademik amaçlı yoğun İngilizce programına katılmak zorundadırlar. Akademik amaçlı yoğun İngilizce programını başarı ile bitiren öğrenciler ELS’nin anlaşmalı olduğu 600 üniversiteye TOEFL’ sız giriş yapabilirler. ELS Bristol kampüsünde genel İngilizce programları haricinde sınav hazırlık kursları da verilmektedir. Merkez hem TOEFL hem de IELTS sınav merkezidir.

Okul konaklama olarak aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi ayarlaması yapmaktadır yurt için 250 USD depozito almaktadır. Konaklamalar okula minimum 20, maksimum 40 dakikalık otobüs mesafesinde ayarlanır. Aile yanı konaklama da hafta da 7 öğün yemek ve tek kişilik oda organize edilir. Öğrenciler için okulda öğrencilerin ücretsiz kullanabileceği internet ve kablosuz ağ bağlantısı mevcuttur.

Dosyalar